Luna: chciałabym przenosić słuchaczy do pięknego, niezwykłego miejsca

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 14:46
- Bardzo chciałabym moją muzyką, moją twórczością, przenosić słuchaczy do jakiegoś pięknego, niezwykłego miejsca. Odrywać od tego, co jest tu i teraz. Od tego, co często jest trudne i przytłaczające - mówi w "Muzycznej Jedynce" Luna. 
Luna
LunaFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

czytaj więcej
muzyka radio słuchanie dziewczyna 1200.jpg
Luna o swojej muzyce

Artystka zdradza, że swój pseudonim traktuje jako pewnego rodzaju alter ego. - Jako magiczną postać, która przybywa z Księżyca na Ziemię i przynosi słuchaczom trochę magii i trochę światła - mówi w radiowej Jedynce i dodaje, że interesuje się astrologią i kosmosem. 

Posłuchaj
09:07 _PR1_AAC 2020_11_25-13-23-57.mp3 Ola Wielgomas opowiada swoim nowym singlu (Muzyczna Jedynka)

W dniu premiery swojego nowego singla "Zgaś" mówi, że to jej osobista opowieść, ale podkreśla jednocześnie, że w tym utworze każdy może znaleźć trochę siebie. - Każdy może się jakoś z nim utożsamić, bo jest to taka pewnego rodzaju rozmowa samej ze sobą. Spojrzenie na siebie samego, stanięcie z samym sobą twarzą w twarz i wsłuchanie się w te emocje. Zagłębienie się w to, co jest w środku, co nas niepokoi, czego się boimy - mówi artystka. 

LunaMusicVevo/teledysk do piosenki "Zgaś"

- Ten utwór nie bez powodu wydaję w tym momencie - w czasach pandemii, kiedy każdy z nas martwi się o jutro, czuje się niepewnie, trochę się boi - zdradza. - Chciałabym dać słuchaczom trochę ukojenia, uspokojenia - dodaje.


Czytaj też:

Pytana o płytę mówi, że nie chciałaby za dużo zdradzać. - Lubię pewne tajemnice i niedopowiedzenia, ale mogę zdradzić, że szykuje się na pewno pewna większa całość. Jestem podekscytowana i sama nie mogę się doczekać - mówi. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Luna 

Data emisji: 25.11.2020 

Godzina emisji: 14.23

kh

 

Czytaj także

Wojciech Cugowski nagrywa solową płytę. "Lubię wiele odcieni muzyki rockowej"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 15:00
Po blisko 25 latach kariery Wojciech Cugowski, znakomity gitarzysta, wokalista i kompozytor, którego znamy m.in. z zespołu Bracia i projektu Cugowscy, debiutuje płytą solową. Album zapowiada singlowa piosenka "Nie czekaj na znak".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Subtelna, łagodna i wrażliwa. Nowa muzyczna twarz Małgorzaty Ostrowskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 18:41
"Zadzwoń" to trzeci singiel promujący album Małgorzaty Ostrowskiej zatytułowany "Na świecie nie ma pustych miejsc", który ukazał się 15 listopada 2019 roku. - Dziwny to był rok, również dla promocji płyty - zauważa Małgorzata Ostrowska. I dodaje, że był również trudny dla świata. Na płycie wokalistka prezentuje zupełnie inny styl, niż ten, do którego przyzwyczaiła słuchaczy przez lata.
rozwiń zwiń