Blauka z nowym singlem. "Trefne fanty" zapowiedzią kolejnego albumu?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 16:10
- Styl blaukowy, który udało się nam osiągnąć na pierwszej płycie, jeszcze jest tak niezbadany, że nie będziemy szybko skręcać w inną alejkę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Georgina Tarasiuk. "Trefne Fanty" są zapowiedzią drugiego albumu zespołu Blauka?
Blauka
BlaukaFoto: Ola Bodnaruś

Posłuchaj
16:12 2020_11_27 13_17_49_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Blauka z nowym singlem. Zapowiedź drugiej płyty (Muzyczna Jedynka)

Niedawno minął rok od ukazania się debiutanckiego albumu zespołu Blauka. Georgina Tarasiuk i Piotr Lewańczyk teraz powoli przygotowują się do wydania drugiej płyty, a jej przedsmakiem jest singiel "Trefne Fanty".

Źródło: Blauka/Blauka, "Trefne Fanty"

Styl z "Miniatury" czy jednak nie?

lanberry 1200.jpg
"Co gryzie panią L?". Lanberry: postanowiłam zadbać o relacje ze sobą

Jak przyznaje Georgina Tarasiuk, Blauka nie będzie chciała zbyt szybko odchodzić od stylu kojarzonego z pierwszą płytą zatytułowaną "Miniatura". - Myślę, że będziemy to rozwijać, ale na ile będzie przypominać to, co było na "Miniaturze", jeszcze do końca nie wiemy. Jesteśmy na etapie eksperymentów i pisania nowych piosenek. "Trefne Fanty" to zapowiadają - komentuje artystka.

Piosenkarka dodaje jednak, że słuchacze raczej nie powinni spodziewać się piosenek w dokładnie takim samym klimacie, jak na pierwszej płycie.

Zespół pracuje właśnie nad przygotowaniem drugiego albumu. - Płyta tworzy się, w zasadzie jest w początkowym stadium tworzenia. Nie ukrywam, że 2020 rok mocno pokrzyżował nasze plany, ponieważ miał być rokiem koncertowym. Dlatego stwierdziliśmy, że musimy zrobić coś nowego i tak powstały "Trefne Fanty" - przekazuje Piotr Lewańczyk.

- Mieliśmy na to bardzo dużo czasu i stwierdziliśmy, że pokłady energii, które posiadaliśmy w sobie i cały czas je mamy, spożytkujemy właśnie na napisanie nowych piosenek. One powstają i mamy nadzieję, że jak najszybciej ukażą się - mówi Georgina Tarasiuk.

Źródło: Blauka/Blauka, "Gry Salonowe"

Na razie niewiadome

Wokalistka zaznacza jednak, że na tę chwilę nie może jeszcze zdradzić terminu wydania nowej płyty. Nie zapadła również decyzja, jaki tytuł będzie nosić drugi krążek.

- Przy "Miniaturze" mieliśmy tak, że tytuł pojawił się dopiero jako taka klamra, która już zamykała te wszystkie utwory. Zdecydowaliśmy się ją nazwać już po napisaniu kompozycji i nagraniu materiału. Nie wiem jak będzie tym razem, bo może tytuł pojawi się wcześniej, ale na razie go nie ma - dodaje Georgina Tarasiuk.

Jak przyznają artyści, trwają również prace nad koncepcją opakowania nowej płyty. - Pomimo, że nadal sięgamy do takich vintage’owych inspiracji, pojawiło się w międzyczasie takie stwierdzenie acid-barok, którego twórcą jest Piotr. Myślę, że będziemy to trochę rozwijać. Oczywiście chcielibyśmy, żeby to kolejne wydawnictwo było bardzo ciekawe wizualnie i do tego będziemy dążyć - opowiada Georgina Tarasiuk.

Zespół ma już w głowie kolorystykę tego albumu i powoli też, mimo że nie ma jeszcze piosenek, pojawia się wizja tego, jak płyta będzie wyglądać. - Nie wiem, czy to dobra kolejność, ale pracujemy nad tym, żeby tą całość w jakimś niedługim czasie skończyć - słyszymy.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Goście: Georgina Tarasiuk i Piotr Lewańczyk (Blauka)

Data emisji: 27.11.2020 

Godzina emisji: 13.17

DS

Czytaj także

Adam Asanov z PIERSI: jesteśmy spragnieni kontaktu z publicznością

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 14:20
- Postanowiliśmy z zespołem nagrać piosenkę specjalnie dla tych twardych ludzi, którzy są morsami i których nie trzymają się żadne COVID-y - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adam Asanov. Dlaczego zespół Piersi tak dobrze wspomina morsy znad Bałtyku i postanowił zrobić z nimi "Balangę"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Plastic zapowiada nową płytę. "Bardzo lubimy mieszać brzmienia"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 14:50
- Cieszy nas to, co robimy i dlatego jesteśmy szczęśliwymi ludźmi. "Gonna Get U" jest właśnie o tym, że dopadniemy was i musicie nas pokochać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym singlu Agnieszka Burcan z zespołu Plastic. Czy ten utwór jest tylko zapowiedzią nowego albumu czy jeszcze czymś więcej?
rozwiń zwiń