Bibobit śpiewa kolejną piosenkę Agnieszki Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 18:33
Bibobit prezentuje kolejny efekt prac nad repertuarem Agnieszki Osieckiej. Po wydanej w dniu urodzin poetki, funkowej wersji "Rozmowy poety z komornikiem", teraz można posłuchać nowej odsłony dobrze znanego utworu "Życie nie stawia pytań".
Bibobit - Daniel Moszczyński (L) i Bartek Pietsch (P)
Bibobit - Daniel Moszczyński (L) i Bartek Pietsch (P)Foto: materiały prasowe/Andrzej Mielcarek

Po twórczość Agnieszki Osieckiej sięgało już wielu artystów. Kolejnym zespołem, który na swój sposób stara się odczytać teksty poetki jest formacja Bibobit.

bończyk olga 1200x660.jpg
Olga Bończyk śpiewa piosenki i mówi teksty Agnieszki Osieckiej

Projekt Bibobit/Osiecka powstał na potrzeby finałowego koncertu festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej. Daniel Moszczyński z Bibobit wspomina, że zawsze poetkę uważał za mistrza słowa. - Ale gdyby nie przyszła ta propozycja z festiwalu, to pewnie nigdy byśmy nie zabrali się za jej twórczość, bo ona była ikoną, a my czuliśmy się za mali, żeby się z nią mierzyć - mówi muzyk.


Posłuchaj
15:07 2020_1_30 14_22_00_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Daniel Moszczyński (Bibobit) o albumie z piosenkami Agnieszki Osieckiej (Muzyczna Jedynka)

 

Gość Programu 1 Polskiego Radia nie zgadza się z opinią, że Agnieszka Osiecka przekazywała kobiece emocje. Po przestudiowaniu antologii twórczości poetki zobaczył jej męskie oblicze. - Też umiała doskonale trafiać w męskie emocje, bo z mężczyznami też miała do czynienia w swoim życiu - przyznaje. Po selekcji tekstów zostało 12 utworów, z którymi artysta mógł się utożsamiać. Do utworów napisali własną aranżację w ich stylu, bo nie chcieli zgubić swej tożsamości pracując z tymi utworami.


Osiecka_663_364.JPG
Agnieszka Osiecka. 84. rocznica urodzin "poetki doskonałej"

Daniel Moszczyński wyjaśnia, że nie chcieli umieścić na płycie same szlagiery, choć nie kryję, że będzie na niej parę sztandarowych utworów. Zespół chciał odgrzebać rzeczy, które nie są szeroko znane, a które ich urzekły. Ale szlagiery też będą. - Przyznam się z ręką na sercu, że nigdy nie sądziłem, że zaśpiewam "Niech żyje bal" - wyznaje artysta..

Zespół wraz z aktorami Teatru Nowego w Poznaniu, aranżerem Jackiem Piskorzem i sekcją smyczkową, przygotował prawie dwugodzinny spektakl muzyczny w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego, który spotkał się ze świetnym przyjęciem publiczności i trafił do regularnego repertuaru teatru. Pandemia zastopowała kolejne występy na żywo, ale sprawiła, że grupa zaczęła  intensywnie pracować nad przygotowaniem materiału w wersji studyjnej. Album pojawi się na rynku najprawdopodobniej na wiosnę 2021 roku.
"Życie nie stawia pytań" to kolejny singiel zapowiadający album, który ujrzy światło dzienne w 2021 roku.

Muzycznie w piosenkach dominuje jazzowy sznyt, tak bardzo charakterystyczny dla brzmienia Bibobitu.

BIBOBIT - Życie nie stawia pytań/Youtube

Kolejne utwory z tekstami Osieckiej prezentowane będą regularnie w następnych miesiącach. Łącznie złożą się na koncept album.

Czytaj także:

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Daniel Moszczyński (część zespołu Bibobit)

Data emisji: 30.11.2020

Godzina emisji: 14.22

ag


Zobacz więcej na temat: Agnieszka Osiecka Ula Kaczyńska

Czytaj także

21. edycja konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". Koncert finałowy

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 20:00
Konkurs wokalny na interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej – trwający nieprzerwanie od 1997 roku – to cały czas jedno z najciekawszych wydarzeń artystycznych w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Żak o publiczności i artystach: wzajemnie karmią się energią

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 16:30
- Publiczność jest już głodna spotkań z żywym artystą - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Żak. Piosenkarkę można będzie usłyszeć niedługo na koncertach na Mazurach oraz w Sopocie. Z jakim repertuarem wystąpi?
rozwiń zwiń