Bartas Szymoniak: "Cierpliwość" teraz jest bardzo potrzebna

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 18:00
- Ten utwór jest bonusem do całej płyty. Cierpliwość jest dla mnie nierozerwalnie związana z miłością i jest to drugie słowo-klucz w moim życiu do wszystkiego - mówi o najnowszym singlu zatytułowanym "Cierpliwość" Bartas Szymoniak. Jak wiele nowa piosenka ma wspólnego z dobrze znanym "Wojownikiem z miłości"?
Bartosz Szymoniak
Bartosz SzymoniakFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Posłuchaj
09:41 2020_12_02 13_20_10_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Bartas Szymoniak z nowym singlem (Muzyczna Jedynka)

Tuż przed pandemią Bartas Szymoniak podzielił się z fanami jednym z najbardziej dojrzałych i przemyślanych dzieł w swojej karierze artystycznej. Mowa o piosence "Wojownik z miłości". - Z prostego utworu, który napisałem dla swojej córeczki, takiego drogowskazu życiowego, stał się ważną piosenką dla słuchaczy w tym ciężkim czasie - przyznaje Bartas Szymoniak.

muniek staszczyk_1200 PR1.jpg
"Mogłem w niej pokazać nowe, inne oblicze". Muniek Staszczyk o płycie "Syn Miasta"

O miłości dla córki

- Ten tekst napisałem podczas spaceru z córką. Przed lockdownem spotkało mnie wiele pięknych rzeczy i bardzo mnie to zainspirowało. Jak to bywa, już w tej innej rzeczywistości ojca, jest trochę mniej czasu na wszystko, ale paradoksalnie pozwoliło mi to wyzwolić w sobie jeszcze bardziej dodatkowe siły i wszystko poukładać. Korzystając ze spaceru, musiałem wysilić się naprawdę konkretnie, żeby napisać coś w głownie. Tak naprawdę ten tekst napisał się w 15 minut - opowiada Bartas Szymaniak.

Gość Jedynki dodaje, że "Wojownik z miłości" jest opowieścią dla jego córki o życiu. Kiedy podrośnie, będzie mogła do niego wrócić i ponownie posłuchać. - Słowo miłość jest słowem wyjściowym do wszystkiego i wielu ludzi w moim życiu. Zawsze powtarzam, że jeżeli jest miłość, jest wszystko - słyszymy.

Drugie słowo-klucz

Utwór "Cierpliwość" nie znalazł się na płycie "Wojownik z miłości" i możliwe, że nie znajdzie się również na kolejnym albumie. Dlaczego zatem powstał?

- To był impuls. Jechaliśmy na jeden z koncertów online i tekst napisał się w samochodzie. Mój partner ze sceny od tego roku ma w pełni wyposażone studio, gdzie za każdym razem, jak mam jakiś pomysł, możemy się zaszyć i po prostu tworzyć. Tak naprawdę ta piosenka powstała chyba w kilka godzin - mówi Bartas Szymoniak.

Piosenkarz zdradza, że "Cierpliwość" jest bonusem do ostatniej płyty. - Cierpliwość jest nierozerwalnie związana z miłością i jest to takie drugie słowo-klucz w moim życiu do wszystkiego. Przy okazji jest to też dość osobisty utwór - twierdzi.

- Tej cierpliwości nam wszystkim teraz bardzo potrzeba. Tego życzę wszystkim słuchaczom, bo cierpliwość jest obecnie najważniejsza. Zawsze jestem optymistycznie nastawiony do życia i myślę, że przyszły rok będzie już rozwinięciem skrzydeł dla nas wszystkich - zauważa artysta.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy 

Gość: Bartas Szymoniak (piosenkarz)

Data emisji: 2.12.2020 

Godzina emisji: 13.20

DS

Czytaj także

Patrycja Markowska: czerpię energię z ludzi

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 15:00
- Nie tracę nadziei i wierzę, że będzie dobrze, że jeszcze będzie pięknie i wspaniale. Taką miałam myśl, śpiewając ten utwór - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Patrycja Markowska o najnowszym singlu "Pod wiatr". Czy jest to zapowiedź nowej płyty? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosmodrom zaprasza do Arizony. "Szukaliśmy symbolu tej piosenki"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 16:20
- W "Dart Seneca" zdecydowanie przenosimy się myślą i głową do amerykańskiej Arizony lat 70., 80. i nawet 90. - mówią w Programie 1 Polskiego Radia Mikołaj Rękas i Gabek Rękas. Czy najnowszy singiel jest zapowiedzią pierwszego albumu zespołu Kosmodrom?
rozwiń zwiń