"Biały show". Arkadiusz Wiśniewski z kolejnym solowym utworem

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 14:50
- W tym roku wyszedłem z pomysłem solowego projektu i jednym z singli zapowiadających płytę z piosenkami zimowymi jest "Biały show" - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Arkadiusz Wiśniewski, wokalista i basista legendarnych Czerwonych Gitar. 
Arkadiusz Wiśniewski
Arkadiusz Wiśniewski Foto: PAP/Marcin Gadomski

Posłuchaj
08:17 2020_12_08 13_30_33_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 "Biały show". Arkadiusz Wiśniewski z kolejnym solowym utworem (Muzyczna Jedynka)

 

Dwa miesiące temu premierę miał pierwszy solowy utwór wokalisty pt. "Otulimy się nadzieją". Teraz przyszedł czas na kolejny singiel, tym razem w świątecznym klimacie. - W pewnym momencie pomyślałem, że warto byłoby pokazać się od strony solowej - podkreśla Arkadiusz Wiśniewski. 

źródło: Arkadiusz Wiśniewski/Youtube

Artysta zdradza, że inspiracją do nagrania świątecznych piosenek była płyta Czerwonych Gitar "Dzień jeden w roku", wydany w 1976 roku, a tytułowa piosenka jest wielkim, świątecznym przebojem. 

- Jestem pełen uznania zarówno dla Seweryna Krajewskiego jak i Krzysztofa Dzikowskiego, który jest autorem tego pięknego tekstu - mówi Arkadiusz Wiśniewski. - Myślę, że ta piosenka "Dzień jeden w roku" to takie polskie "Last Christmas" i trudno będzie jakiejkolwiek piosence konkurować z tak wielkim przebojem - uważa gość audycji. 


 źródło: Polskie Nagrania/Youtube

Praca w zespole

Rozmówca Marii Szabłowskiej mówi, że tworzenie solowych utworów nie zaważy na dalszej pracy z zespołem. - Cały czas piszę nowe piosenki dla Czerwonych Gitar, jednak ten projekt solowy jest moim spełnieniem potrzeb, pokazaniem, że potrafię napisać coś innego - wyjaśnia wokalista. 

Czytaj również: 

***

Arkadiusz Wiśniewski jest m.in. basistą, wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów, producentem. Współpracę z zespołem Czerwone Gitary rozpoczął w 2002 roku. Podczas swojej muzycznej kariery współpracował m.in. z Edytą Górniak, Zbigniewem Wodeckim i grupą FATUM. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Gość: Arkadiusz Wiśniewski 

Data emisji: 8.12.2020 r. 

Godzina emisji: 13.30

ans 

Czytaj także

Krzysztof Dzikowski - autor przebojów Czerwonych Gitar

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 15:52
Krzysztof Dzikowski pisał dla różnych wykonawców, ale przyznaje, że najbardziej lubił tworzyć dla Czerwonych Gitar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lubię... specjalne okazje". Krystyna Prońko wydała nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 15:40
Krystyna Prońko w "Muzycznej Jedynce" opowiedziała o swojej nowej płycie "Lubię... specjalne okazje", która zawiera piosenki premierowe oraz nowe aranżacje kilku piosenek wokalistki sprzed lat, które nie były upublicznione.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaczmarek i Kościkiewicz z nowym singlem. "Jak to w życiu, drogi się łączą"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 17:00
- Każdy z nas przechodzi takie cykle w swoim życiu i to jest początek nowego etapu. Stąd współpraca z Markiem Kościkiewiczem, który jest wyjątkową postacią - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Michał Kaczmarek. Jej efektem jest utwór "Ten wiersz".
rozwiń zwiń