Świąteczna płyta Urszuli. "Kolędy są z nami od dziecka"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 14:50
- Wchodząc do studia, kiedy zamykałam oczy, słyszałam te piękne aranżacje i dzwoneczki, po czym przenosiłam się w ten świąteczny świat - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym albumie Urszula. "Cud Nadziei" jest pełen autentyczności, pastorałek i klasycznych kolęd.
Wokalistka Urszula w studiu Jedynki
Wokalistka Urszula w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
09:38 2020_12_09 13_23_22_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Uruszula z nowym albumem (Muzyczna Jedynka)

Najnowsze wydawnictwo Urszuli to mieszanka folku i popu we współczesnym brzmieniu przenikającym się z polską tradycją. Muzyka, którą dzieli się z nami Urszula, łączy pokolenia i zachęca do rodzinnych spotkań. W którym momencie piosenkarka postanowiła pokazać swoją całkowicie nową twarz?

steczkowska justyna_5340 1200.jpg
Justyna Steczkowska o nowym singlu. "Trzeba stanąć twarzą w twarz"

- Już od jakiegoś czasu nosiłam się z tym zamiarem i pomysłem. Brakowało tylko właśnie czasu, ponieważ do takiego projektu trzeba przygotowywać się dość długo. Wokale nagrywałam latem i gdyby nie pandemia, nie byłoby to możliwe. Latem zazwyczaj jest najwięcej pracy i wtedy robiłabym coś innego. W tej sytuacji pojawiła się szansa nagrania płyty z piosenkami świątecznymi i pastorałkami. Do tej pory nie miałam takiej w swoim dorobku - wyjaśnia Urszula.

Źródło: Urszula Kasprzak/Urszula, "Cud Nadziei"

Magia świąt, ale nie tylko

Artystka wspomina, że zdarzało się jej wchodzić do studia, kiedy było 37 stopni Celsjusza, ale za każdym razem przenosiła się w świąteczny świat przygotowywanego albumu. - Zamknęłam oczy i słyszałam te piękne aranżacje i dzwoneczki - zdradza.

Urszula przyznaje, że całe rodziny będą mogły słuchać jej piosenek podczas świąt, jak i w innym czasie. - Pastorałki są właściwie takimi piosenkami, które można słuchać nie tylko przy okazji świąt, ale nawet na co dzień - tłumaczy.

Dziecięce wspomnienia

- Myślę, że rodzimy się z kolędami i są one z nami od dziecka. Od pierwszych prawdziwych świąt, które pamiętamy i które rzucają się światłem na pozostałe nasze lata… Wydaje mi się, że najbardziej pamiętamy właśnie te dziecięce święta - mówi Urszula.

Urszula do dziś wspomina święta, kiedy jako mała dziewczynka dostała książkę "Dzieci z Bullerbyn". - Miała żółtą, twardą okładkę. Pamiętam te opisy chodniczków, laleczek i tego wszystkiego w pokoiku. To było tak niebywale magiczne i świąteczne, zwłaszcza kiedy czytałam ją nocą przy choince - opowiada.

Czytaj również:

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Urszula (piosenkarka)

Data emisji: 9.12.2020

Godzina emisji: 13.23

DS

Czytaj także

Ana Andrzejewska: niedawno odnalazłam się muzycznie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 16:40
- W zeszłym roku zaczęłam odkrywać swój głos - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ana Andrzejewska, która obecnie pracuje nad debiutancką płytą. Jaka jest jej muzyka i dlaczego bardziej melancholijna niż wesoła?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debiutancka płyta Natalii Świerczyńskiej. "Wnoszę repertuar, który powstał z głębi serca"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 15:20
- Chciałam coś zrobić, żeby historie, które opowiadała moja babcia, zostały zapamiętane. W jakimś stopniu udało mi się przelać je na piosenki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Świerczyńska. Utwory, które znajdą się na debiutanckim krążku wokalistki znanej z "The Voice of Poland", są zainspirowane rodzinno-wojennymi historiami. 
rozwiń zwiń