Tulia wywołała "Burzę": bycie razem pokona wszystkie problemy

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 17:10
- Jedność, byciem razem i wspólnota zawsze pokonają nawet największe pioruny - mówi o najnowszym singlu zespołu Tulia Patrycja Nowicka. "Burza" jest zapowiedzią nowego albumu, który ukaże się już w połowie 2021 roku. 
Koncert Tulii w Polskim Radiu
Koncert Tulii w Polskim RadiuFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
10:12 2020_12_09 14_24_30_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 "Burza", czyli nowy singiel zespołu Tulia (Muzyczna Jedynka)

Zespół Tulia zaprezentował właśnie klip do autorskiego utworu "Burza", który zwiastuje zaplanowaną mniej więcej na maj przyszłego roku premierę kolejnego albumu.

urszula 1200.jpg
Świąteczna płyta Urszuli. "Kolędy są z nami od dziecka"

- To chyba najwyższy czas, ponieważ bardzo długo nic nie wydawałyśmy. Tak naprawdę nasz materiał leży gotowy już od blisko roku i teraz stwierdziłyśmy zgodnie, że nie będzie lepszego czasu (na wydanie - red.). Teledysk nagrywałyśmy latem z myślą, że wszystko wróci do normy, jednak tak się nie stało, a nasi słuchacze czekają na nas już od dawna - komentuje Tulia Biczak.

Źródło: Tulia/Tulia, "Burza"

Utwór o ludziach

Patrycja Nowicka przyznaje, że "Burza" jest utworem o relacjach międzyludzkich. - O tym, że czasami zdarzają się różne problemy, kłopoty i burze właśnie między ludźmi. Jednak bycie razem zawsze pokona wszystkie problemy - opowiada.

- Nie chcemy konkretnie precyzować jednej relacji, tylko zawsze staramy się, żeby słuchacze mogli znaleźć w naszych piosenkach, to czego szukają. Dlatego zostawiamy tutaj otwarty wachlarz, niemniej głównie chodzi o te relacje i o to, że jedność, bycie razem i wspólnota zawsze pokonają nawet największe pioruny - dodaje Patrycja Nowicka.

Na początku strasznie się bały

Artystki przyznają, że 2020 rok ze względu na brak możliwości koncertowania, był dla nich trudny. Z izolacją i pandemią poradziły sobie zatem poprzez nagranie płyty, ale nie tylko…

- Pierwsze dni, w których ogłoszono obostrzenia i kazano nam wszystkim pozostać w domach, spędziłyśmy grzecznie w domach. Nie ma co ukrywać, że trochę uległyśmy panice, bo wszyscy strasznie się baliśmy. Szybko jednak otrzepałyśmy się z tego i zabrałyśmy się do pracy nad płytą - mówi Tulia Biczak.

Z czasem piosenkarki skoncentrowały się również na obowiązkach niezwiązanych z muzyką. Dominika Siepka podjęła pracę nauczyciela w przedszkolu, Tulia Biczak zatrudniła się w korporacji, natomiast Patrycja Nowicka wróciła na studia.

Czytaj również:

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Urszula (piosenkarka)

Data emisji: 9.12.2020

Godzina emisji: 13.23

DS

Czytaj także

Ana Andrzejewska: niedawno odnalazłam się muzycznie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 16:40
- W zeszłym roku zaczęłam odkrywać swój głos - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ana Andrzejewska, która obecnie pracuje nad debiutancką płytą. Jaka jest jej muzyka i dlaczego bardziej melancholijna niż wesoła?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debiutancka płyta Natalii Świerczyńskiej. "Wnoszę repertuar, który powstał z głębi serca"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 15:20
- Chciałam coś zrobić, żeby historie, które opowiadała moja babcia, zostały zapamiętane. W jakimś stopniu udało mi się przelać je na piosenki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Świerczyńska. Utwory, które znajdą się na debiutanckim krążku wokalistki znanej z "The Voice of Poland", są zainspirowane rodzinno-wojennymi historiami. 
rozwiń zwiń