Kombii życzy "Białych Świąt". Skawiński: tekst od razu mi podpasował

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 17:35
- W tekście tej piosenki jest też ślad obecnych czasów. Gdy śpiewam o aniołach, że nas chronią, jest to takie lekkie mrugnięcie okiem w kierunku służby zdrowia i aniołów nie tych z nieba, tylko tych z ziemi - mówi lider zespołu Kombii Grzegorz Skawiński. Czy utwór "Białe Święta" okaże się hitem zbliżającego się Bożego Narodzenia?
Grzegorz Skawiński
Grzegorz SkawińskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
18:13 2020_12_11 14_22_56_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Kombii z nowym utworem świątecznym (Muzyczna Jedynka)

Kombii postanowiło tym razem zaskoczyć swoich fanów i nagrało świąteczny utwór zatytułowany "Białe Święta". - Kiedyś zawsze nas omijały takie rzeczy, chociaż raz nagraliśmy kolędę, ale raczej mimochodem. W tym roku postanowiliśmy już zrobić piosenkę okołoświąteczną bądź pastorałkę - opowiada Grzegorz Skawiński.

marilyn monroe 1200.jpg
Muzyczne wspomnienie o Marilyn Monroe. Sonia Bohosiewicz: była bardzo silną kobietą

Parę lat temu Kombii zaśpiewało kolędę "Gdy się Chrystus rodzi". Jak przyznaje gość Jedynki, jest to jego ulubiona kolęda. - Zaaranżowaliśmy ją w stylu lekko rockowym, ale też bez przesady, żeby nie zniszczyć delikatnego charakteru tego utworu - wspomina artysta.

Źródło: KombiiVevo/Youtube

Tekst Jacka Cygana

Tym razem przyszedł czas na "Białe Święta", do których tekst napisał Jacek Cygan. Zdaniem Grzegorza Skawińskiego utwór ma łagodny klimat akustyczny i jest nostalgiczny.

- Tekst od razu bardzo mi podpasował. Ma w sobie pewien element żartobliwy, ponieważ zawiera słowa "Black and White", które są oczywiście nawiązaniem do naszego starego hitu i do naszej współpracy, bo to było dzieło moje i Jacka - twierdzi Grzegorz Skawiński.

Grzegorz Skawiński przyznaje, że najnowszy utwór Kombii nawiązuje do czasów pandemii. - Śpiewam o aniołach, że nas chronią. To jest takie lekkie mrugnięcie okiem w kierunku służby zdrowia. Są to aniołowie, nie ci w niebie, tylko ci na ziemi - słyszymy.

Nowa płyta już wkrótce

Singiel "Białe Święta" jest również zapowiedzią nowej płyty zespołu Kombii, która ukaże się w 2021 roku. - Na tej płycie materiał będzie bardzo zróżnicowany. Część będzie elektroniczna, a część będzie bardziej pop-rockowa. Dokładnej daty premiery nie mogę jeszcze podać, ale na pewno będzie to wiosna przyszłego roku. Płytę mamy praktycznie zapiętą, jeśli chodzi o muzykę - zdradza Grzegorz Skawiński.

Na krążku pojawi się 10 lub 11 utworów, natomiast piosenka "Białe Święta" będzie na tej płycie bonusem.

- Jeszcze nie mamy tytułu płyty, zastanawiamy się, jak będzie się nazywać. Musi jakoś bardzo specjalnie, bo jest to płyta specjalnie naznaczona tym wszystkim, co działo się w ciągu ostatniego roku. Sytuacja jest zupełnie wyjątkowa, wszyscy ją przeżywamy, ale mam nadzieję, że nie wpłynęła na jakość naszej muzyki - mówi lider Kombii.

- Mieliśmy bardzo dużo czasu, żeby wszystko przemyśleć i niespiesznie pracować, żeby wybrać tylko te najlepsze momenty. Nie mieliśmy deadline'u i mogliśmy tę płytę nagrywać aż uzyskaliśmy swego rodzaju status pax - dodaje Grzegorz Skawiński.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Grzegorz Skawiński (Kombii)

Data emisji: 11.12.2020 

Godzina emisji: 14.22

DS

Czytaj także

Blauka z nowym singlem. "Trefne fanty" zapowiedzią kolejnego albumu?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 16:10
- Styl blaukowy, który udało się nam osiągnąć na pierwszej płycie, jeszcze jest tak niezbadany, że nie będziemy szybko skręcać w inną alejkę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Georgina Tarasiuk. "Trefne Fanty" są zapowiedzią drugiego albumu zespołu Blauka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Duda: ten album jest o przezwyciężeniu mroku

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 16:00
- Płyta "Through Shaded Woods" jest o narodzinach, czyli o przejściu ze sfery śmierci do sfery życia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mariusz Duda. Wokalista Riverside wydał właśnie siódmy album w ramach solowego projektu Lunatic Soul. Dlaczego nie jest tak mroczny jak poprzednie?
rozwiń zwiń