"Skrzydlata kolęda" świąteczną propozycją zespołu Singin' Birds

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 16:15
"Skrzydlata kolęda" to autorska wersja Singin' Birds przepięknych pastorałek z tekstami Wandy Chotomskiej i muzyką Teresy Niewiarowskiej. W "Muzycznej Jedynce" o minipłycie opowiedziały członkinie zespołu Dominika Kasprzycka-Gałczyńska oraz Dominika Dulny. 
Zespół Singin`Birds w studiu radiowej Jedynki
Zespół Singin`Birds w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Znakiem rozpoznawczym formacji jest retro stylistyka oraz brzmienie głosów w bliskiej harmonii. Muzyka zespołu działa niczym wehikuł czasu. Raz przenosi słuchaczy do eleganckich i szykownych czasów swinga, innym razem do szalonych lat 50. i 60., pełnych rock'n'rolla i bigbitu, by po chwili zaskoczyć zupełnie nowoczesnym brzmieniem.

Przepięknymi pastorałkami zespół Singin' Birds postanowił przywrócić blask nieco zapomnianym utworom, prezentując je w nowych, charakterystycznych dla siebie swingująco-popowych aranżacjach z trzygłosową harmonią wokalną. Na minipłycie znajduje się 7 utworów. 


Posłuchaj
07:52 2020_12_17 13_25_02_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 "Skrzydlata kolęda" świąteczną propozycją zespołu Singin' Birds (Muzyczna Jedynka)

 

- Postanowiliśmy przybliżyć publiczności taki wspaniały tomik, który ukazał się wiele lat temu z utworami Wandy Chotomskiej i muzyką Teresy Niewiarowskiej. Odkryłyśmy totalnie nieprzebrane ilości wspaniałych świątecznych piosenek, autorstwa właśnie Wandy Chotomskiej, która czepie z polskiej tradycji pełnymi garściami - mówi w Programie 1 Polskiego Radia członkini zespołu. 

Koncert "Skrzydlata kolęda"

W ramach programu "Kultura w sieci" odbył się koncert online "Skrzydlata kolęda". Zapis koncertu jest w całości dostępny na oficjalnym kanale zespołu na YouTube. Singin' Birds zdradza, że nagrane utwory są zapowiedzią pełnowymiarowego albumu, który najprawdopodobniej ukaże się w przyszłym roku. - Na razie udało nam się zaaranżować 7 utworów i wykonać koncert. Tak naprawdę to jest półmetek naszej pracy nad kolejną płytą, która ukaże się najprawdopodobniej w przyszłe święta. Chcemy ją uzupełnić o kilka utworów Wandy Chotomskiej - mówi członkini Singin' Birds w rozmowie z Anną Will.

źródło: Singin' Birds official/Youtube

***

Szerokiej publiczności panie z Singin' Birds zaprezentowały się, między innymi, podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, półfinału programu "Must Be The Music", podczas programu "Jaka to melodia" czy trasy koncertowej organizowanej przez Program 1 Polskiego Radia - "Lato z Radiem". Zespół wydał dwie płyty: "Niech tak zostanie" (2013) i "Swing&Roll" (2017).

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Goście: Dominika Kasprzycka-Gałczyńska, Dominika Dulny (Singin' Birds)

Data emisji: 17.12.2020 r.

Godzina emisji: 13.23

mat.prasowe/ans

Czytaj także

Świąteczna płyta Urszuli. "Kolędy są z nami od dziecka"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 14:50
- Wchodząc do studia, kiedy zamykałam oczy, słyszałam te piękne aranżacje i dzwoneczki, po czym przenosiłam się w ten świąteczny świat - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym albumie Urszula. "Cud Nadziei" jest pełen autentyczności, pastorałek i klasycznych kolęd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kombii życzy "Białych Świąt". Skawiński: tekst od razu mi podpasował

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 17:35
- W tekście tej piosenki jest też ślad obecnych czasów. Gdy śpiewam o aniołach, że nas chronią, jest to takie lekkie mrugnięcie okiem w kierunku służby zdrowia i aniołów nie tych z nieba, tylko tych z ziemi - mówi lider zespołu Kombii Grzegorz Skawiński. Czy utwór "Białe Święta" okaże się hitem zbliżającego się Bożego Narodzenia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tradycyjne kolędy i współczesne melodie świąteczne. "Nocna Cisza. Kolędy" o wyjątkowym brzmieniu

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 16:31
Marek Napiórkowski wraz z Arturem Lesickim nagrali kolejny duetowy album. Płyta "Nocna Cisza. Kolędy" z nowym materiałem dwójki znakomitych polskich gitarzystów ukazała się 20 listopada 2020. Tradycyjne kolędy, a także współczesne melodie świąteczne, przełożone zostały na oryginalny i charakterystyczny język obu artystów.
rozwiń zwiń