Tadeusz Wicherek: w wielu domach Święta będą okraszone łzami

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 14:50
- Naszym zadaniem jest poruszanie najgłębszych strun, które tkwią w człowieku. Nie tylko radosnych przeżyć, ale również tych bolesnych - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o "Smutnej kolędzie" Tadeusz Wicherek. Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu przygotowała wyjątkowy utwór na te święta Bożego Narodzenia.
Tadeusz Wicherek
Tadeusz WicherekFoto: Wojciech Kusiński/PR

Herdzin Sztaba Prezes PR - 95 lat PR -11.JPG
Album "95 lat Polskiego Radia". Herdzin: warto pokazać, co nam w duszy gra
Posłuchaj
08:33 2020_12_24 13_36_53_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Kolęda nie zawsze musi być radosna (Muzyczna Jedynka)

"Smutna kolęda" to jedna z kolęd spośród koncertu wigilijnego Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Jak tłumaczy dyrektor orkiestry, kolędy nie zawsze muszą być wesołe.

- Tak wielu ludzi odeszło od nas w tym roku i wiem, że te Święta w wielu domach będą okraszone łzami. Dla tych osób, tych wszystkich przeżyć i wspomożenia naszych intencji, proszę wstrzymać się na te 4 minuty i posłuchać słów tej muzyki - zwraca się do słuchaczy radiowej Jedynki Tadeusz Wicherek.

Źródło: Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu/Koncert Wigilijny

Gość "Muzycznej Jedynki" zauważa, że "wszystkie boleści, które mamy, umacniają nas i powodują, że wszystko jest lepsze". Dlatego poleca, aby posłuchać "Smutnej kolędy" właśnie w tym kierunku.

- Ta kolęda jest naprawdę wyjątkowa. Słowa Beaty Michalak, genialne i trafiające dosłownie w punkt. Przepiękna, zachwycająca muzyka Fryderyka Stankiewicza, kaliskiego kompozytora i niebiański śpiew Kasi Zawady. To jest coś, co jest niezastąpione. Do tego nasza Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, która w przyszłym roku będzie obchodzić 140. rocznicę powstania - dodaje Tadeusz Wicherek.

Czytaj także:

  ***

  Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

  Prowadził: Paweł Sztompke

  Gość: Tadeusz Wicherek (dyrektor Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu)

  Data emisji: 24.12.2020 

  Godzina emisji: 13.36

  DS

  Czytaj także

  Muzyczne wspomnienie o Marilyn Monroe. Sonia Bohosiewicz: była bardzo silną kobietą

  Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 18:10
  Światło dziennie ujrzał właśnie singiel "My Heart Belongs To Daddy", który jest zapowiedzią płyty poświęconej piosenkom Marilyn Monroe. - Marilyn Monroe jest niesamowitą kobietą, która przez całe życie była w szponach mężczyzn - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sonia Bohosiewicz.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Golec uOrkiestra kolęduje z Janem Pawłem II. "To było dla nas wielkie wyzwanie"

  Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 17:08
  - Papież miał bardzo donośny, mocny i dźwięczny głos. Wybraliśmy kolędy, które śpiewane są przez Jana Pawła II - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym albumie Łukasz Golec. Bracie Golcowie nagrali wyjątkowy koncert "Kolędowanie z Janem Pawłem II", w którym wykorzystano archiwalne nagrania z Watykanu. W jaki sposób udało się je zdobyć?
  rozwiń zwiń