Zespół Palmy, "Powstał z miłości do muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 16:15
Palmy to rockowo-popowa formacja, którą tworzą bracia Lizińscy - Mateusz (wokal i gitara) i Michał (gitara) oraz  Michał Zbąski (gitara basowa) i perkusista Łukasz Kolwaczyk. W "Muzycznej Jedynce" przedstawiciele zespołu rozmawiali o swojej muzyce oraz planach na przyszłość. 
Palmy
PalmyFoto: mat. pras.

Artyści mówią, że swoją muzykę określają jako "nostalgic rock" i zaznaczają, że nie wpisują się w sztywno określone, gatunkowe ramy rocka. - Muzyka gitarowa cały czas się rozwija i ma swoich młodych słuchaczy na Zachodzie. My trochę jakby nie podpinając się pod typowo gatunkowy rock czy indie rock, chcemy przemycić to, co nam się podoba i jest mocno aktualne za Odrą - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Liziński. 


Posłuchaj
11:17 2021_01_08 13_21_23_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Zespół Palmy, "Powstały z miłości do muzyki" (Muzyczna Jedynka)

 

Formacja funkcjonuje od stycznia 2019 roku.  Dlaczego powstał zespół? - Formacja powstała z miłości do muzyki - wyjaśnia Michał Zbąski, basista. - Dwójka braci - Mateusz i Michał piszą super piosenki i my się trochę podczepiliśmy i ciągniemy ten temat, bo uważamy, że są to super numery. Lubimy grać razem i sprawia nam to wielką przyjemność - podkreśla gość audycji. 

źródło: Plamy/Youtube

Liczne nagrody 

Zespół Palmy wygrał opolskie eliminacje do "Debiutów". Przepustkę na 57. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zapewnił im utwór "Stare wieżowce". Wrocławski zespół został również zwycięzcą na Festiwalu Młodych Talentów 2020 w Szczecinie. Formacja może się pochwalić nagrodą w postaci sesji nagraniowej w Studiu Nieustraszeni Łowcy Dźwięków, którą otrzymali na XII Festiwalu Twórczości Korowód. 

Zespół potwierdza, że nagrody i wyróżnienia są dodatkowym impulsem do tworzenia. - Rzeczywiście to daje takiego "mocnego kopa", jeżeli chodzi o tworzenie i taką chęć do dokończenia tego naszego całego projektu, który mamy zamiar skończyć w tym roku - podkreśla Mateusz Liziński. 

źródło: Palmy/Youtube

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Goście: Mateusz Liziński, Michał Liziński, Michał Zbąski (zespół Palmy) 

Data emisji: 8.01.2021 r. 

Godzina emisji: 13.21

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

Ralph Kaminski: słuchacze są dla mnie największą nagrodą

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 16:50
Od czasów swojego debiutu, czyli płyty "Morze" z 2016 roku, Ralph Kaminski zdążył zawładnąć polską sceną muzyczną i podbić serca słuchaczy w całym kraju. W "Muzycznej Jedynce" porozmawialiśmy o jego drugim albumie "Młodość" i najbliższej trasie koncertowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Opowiada o nagle utraconej miłości". Mateusz Ziółko powraca z nowym singlem "S.O.S"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 16:21
- To jest piosenka o miłości nagle ukradzionej, utraconej, za którą warto iść i trzeba prosić o pomoc w jej odnalezieniu. Nie mówimy tylko o miłości damsko-męskiej, ale także o miłości do przyjaciół, do drugiego człowieka - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia, Mateusz Ziółko. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

NaVi i Grzegorz Wilk. Premiera czwartego albumu zespołu

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 12:22
W "Muzycznej Jedynce" dniu premiery czwartej płyty zespołu NaVi - pierwszej z Grzegorzem Wilkiem w roli głównego wokalisty - posłuchaliśmy premierowo muzyki z tego albumu (zatytułowanego "4") oraz porozmawialiśmy z liderami grupy: Pawłem Poszytkiem i Grzegorzem Wilkiem.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Helaine Vis: piszę piosenki, jakbym pisała pamiętnik

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 15:25
W audycji "Muzyczna Jedynka" spotkaliśmy się z 24-letnią wokalistką i autorką tekstów Helaine Vis, która wkrótce zadebiutuje albumem "Pretty Cliché". Płytę promuje singiel "Inside Life", którego można było posłuchać w Programie 1. 
rozwiń zwiń