Oxford Drama: jeszcze bardziej polubiliśmy wspólne granie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 17:50
- Nasz trzeci album będzie opowieścią i pewną historią - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Gosia Dryjańska z Oxford Drama. - To będzie nasz pierwszy album koncepcyjny - przyznaje Marcin Mrówka. Jak przebiegają przygotowania do premiery nowej płyty?
Oxford Drama
Oxford DramaFoto: W. Kusiński/PR

pap_20191218_0T4.jpg
Alicja Janosz: zaczęłam odważniej sięgać po to, co mnie uszczęśliwia
Posłuchaj
09:59 2021_01_18 13_20_54_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Oxford Drama przygotowuje nowy album (Muzyczna Jedynka)

Oxford Drama zaprezentował pierwszy singiel zwiastujący najnowszy album "What’s The Deal With Time?". Utwór wrocławskiego zespołu zatytułowany jest "Not My Friend".

- Jaki będzie nasz trzeci album? Więcej chcielibyśmy powiedzieć za jakiś czas. Doznania związane z premierowymi kompozycjami dawkujemy dlatego, że co za dużo to niezdrowo i chcemy na spokojnie opowiedzieć tę historię. Trzeci album będzie taką opowieścią - mówi tajemniczo Gosia Dryjańska.

Marcin Mrówka zdradza, że "What’s The Deal With Time?" będzie dla Oxford Drama pierwszym albumem koncepcyjnym. - To będzie album, przy którym faktycznie spędziliśmy najwięcej czasu, pracując nad nim. Jest to efekt uboczny pandemii, która dostarczyła nam bardzo dużo czasu na pracę w studiu - twierdzi Marcin Mrówka.

Źródło: Oxford Drama/"Not My Friend"

Nowy początek

Najnowszy album, jak przyznaje Gosia Dryjańska, jest dla zespołu pewnego rodzaju początkiem. - Zaczęłam pisać trochę więcej kompozycji. Przełamałam się i pokazywałam Marcinowi swoje pomysły na utwory, które we mnie kiełkowały. Teraz zaczynamy dzielić się bardziej po równo pod względem kompozycji. Niemniej nadal jestem odpowiedzialna za śpiewanie oraz za tekst, natomiast Marcin głównie za muzykę - opowiada Gosia Dryjańska.

Marcin Mrówka widzi to jednak trochę inaczej. Jego zdaniem praca nad muzyką rozkłada się po równo, natomiast on zajmuje się przede wszystkim produkcją. - Mamy po prostu inne zestawy umiejętności - słyszymy.

Zaskakują siebie

- Też inaczej patrzymy na muzykę. Ja też ciągle łapię się na tym i cały czas to jest dla mnie fascynujące, jak ktoś, kogo zna się naprawdę dobrze, a z Marcinem znamy się już 9 lat, czasami zaskakuje, bo nasze mózgi działają w inny sposób (…). Za produkcję odpowiada jednak całkowicie Marcin. Ja się tam nawet nie pcham, jedynie służę radą. Natomiast w przypadku muzyki, pandemia spowodowała, że jeszcze bardziej polubiliśmy granie ze sobą. Ta muzyka po prostu zaczęła z nas wychodzić - mówi Gosia Dryjańska.

- Praca producencka opiera się na poczuciu gustu i smaku. Ten album, jak również żaden nasz inny album, nie powstałby, gdyby nie taka działalność producencka ze strony Gosi, która jest ogromnym wsparciem, jeśli chodzi o to, w jakim kierunku należy prowadzić te utwory - dodaje Marcin Mrówka.

Czytaj także:

  ***

  Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

  Prowadziła: Ula Kaczyńska

  Goście: Gosia Dryjańska, Marcin Mrówka (Oxford Drama)

  Data emisji: 18.01.2021

  Godzina emisji: 13.20

  DS

  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak

  Czytaj także

  Grzegorz Hyży "Królem nocy". "To jest podróż w trochę nieznane rejony"

  Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 14:50
  Grzegorz Hyży powraca z całkiem nowym materiałem. - Król Walczak, król Fox i "Król nocy" na jednym statku to musi być rewolucja i ewolucja w jednym - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym singlu Grzegorz Hyży. 
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Natalia Zastępa z nowym singlem. "Do muzyki staram się wnosić siebie"

  Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 15:53
  Natalia Zastępa zaprezentowała singiel "Mantry" z gościnnym udziałem Sonbird. - Ten utwór opowiada o naszych przyzwyczajeniach, które czasami mamy, bo wszyscy tak robią. Nie zastanawiamy się nad tym, że sami postąpilibyśmy inaczej - mówi piosenkarka w Programie 1 Polskiego Radia. Czy "Mantry" są zapowiedzią jej nowego albumu?
  rozwiń zwiń