Pola Rise: chcieliśmy uwolnić się od tych emocji

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 16:15
- Daliśmy upust emocjom i temu, że cały czas pojawiają się kolejne fale i obostrzenia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym utworze Pola Rise. Piosenkarka nagrała wspólnie z Andym Wardem singiel "We Are Done", który z jednej strony opowiada o toksycznej relacji, a z drugiej symbolicznie rozlicza się z minionym rokiem.
Pola Rise
Pola RiseFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Daria Zawiałow koncert 2017 1200.jpg
Daria Zawiałow z singlem "Kaonashi" - to hołd dla kobiet, które są ofiarami przemocy

Posłuchaj
08:04 2021_01_20 13_27_08_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Pola Rise i Andy Ward z nowym utworem. O czym jest? (Muzyczna Jedynka)

Do tej pory twórczość Poli Rise, a właściwie Pauliny Miłosz, charakteryzowała się skandynawskim, chłodnym i metalicznym brzmieniem. Teraz jednak ma być inaczej. - Przy projekcie, który obecnie promujemy, odwiedzimy całkowicie nowe rejony. Jest to dla mnie nowość oraz także wyzwanie - zdradza artystka.

Źródło: Pola Rise/Pola Rise i Andy Ward, "We Are Done"

Projekt z Andym Wardem

"We Are Done", który jest zapowiedzią jej nowego albumu, powstaje we współpracy z Andym Wardem. - Jest to artysta pochodzący z Australii, którego poznałam za pomocą mediów społecznościowych. Na początku miał to być jeden utwór, ale później przerodziło się to w cały projekt. Andy na co dzień jest profesorem i uczy produkcji muzyki. Jest też muzykiem i pisze utwory dla innych artystów z Australii - opowiada Pola Rise.

- Kiedy pisaliśmy ten utwór, to nie do końca odnosił się do pandemii. Powstawał jednak w tym nieszczęśliwym czasie. Kiedy postanowiliśmy, żeby był singlem, historia relacji międzyludzkich bardzo mocno przełożyła się na naszą relację z pandemią. W tym sensie, że po prostu mamy dość i chcielibyśmy uwolnić się od tego, a mimo to cały czas pojawiają się kolejne fale i obostrzenia. W tym utworze daliśmy upust emocjom - mówi Pola Rise.

"We Are Done" jest już trzecim singlem, który duet Pola Rise i Andy Ward wypuścił wspólnie. - Każdy z tych utworów jest tak naprawdę całkowicie inny, ale jednocześnie emocje są bardzo podobne. Muzycznie są to różne odsłony, jednak temat stworzył się sam i dotyczy tego, jakie emocje towarzyszą na różnych etapach relacji międzyludzkich - słyszymy.

Czekają na koncerty

Piosenkarka przyznaje, że z niecierpliwością czeka na możliwość koncertowania. - Bardzo mi zależało, żeby premiera płyty była opatrzona także koncertami, bo jednak na koncercie emocje są zupełnie inne. Można również w całkowicie innej odsłonie pokazać utwory. Teraz jednak cały czas jesteśmy uwięzieni, ponieważ Australia jest zamknięta i Andy nie może tutaj przyjechać. Na razie czekamy i pracujemy dalej - wyjaśnia Pola Rise.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Gość: Pola Rise (piosenkarka)

Data emisji: 20.01.2021

Godzina emisji: 13.27

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alicja Janosz: zaczęłam odważniej sięgać po to, co mnie uszczęśliwia

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 10:37
- "Puść" to jest kierunek, który już wiele lat we mnie kiełkował. Nigdy nie miałam odwagi, aby za tym pójść. Teraz tak się zdarzyło, że od początku pandemii koronawirusa, kiedy byłam zamknięta w domu, zaczęłam się zagłębiać w siebie, w to, co czuję, kim jestem, czego potrzebuję, czego chcę, a czego nie - powiedziała piosenkarka w audycji "Muzyczna Jedynka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan o Marii Koterbskiej: była skarbem naszej kultury

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 17:14
W poniedziałek (18.01) odeszła Maria Koterbska, dama polskiej piosenki. Królowa polskiego swingu zadebiutowała w sylwestra 1948/49. W repertuarze miała 1,5 tys. piosenek, a jej największe przeboje to m.in. "Brzydula i rudzielec", "Karuzela", "Serduszko puka w rytmie cza-cza", Augustowskie noce" i "Parasolki".
rozwiń zwiń