Choć pandemia szaleje, to Kombi pracuje. Zobacz nowy klip

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 20:13
Koncertów nie ma, ale to nie znaczy, że Kombi zawiesiło instrumenty na przysłowiowym kołku. Powstają nowe utwory, zespół je nagrywa. - Oczywiście korespondencyjnie - zastrzega Sławomir Łozowski, lider grupy. Członkowie się nie spotykają.
Sławomir Łosowski
Sławomir ŁosowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

kombi łosowski PR1 koncert 1200x660.jpg
Muzyka Kombi w nowym, elektronicznym brzmieniu

Sławomir Łosowski wyjaśnia, że każdy nagrywa w warunkach domowych i przesyła nagranie przez internet.


Posłuchaj
10:48 2021_01_19 13_28_51_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Sławomir Łosowski o pracy w czasach pandemii i nowej płycie (Muzyczna Jedynka)

 


łosowski slawomir 1200x660.jpg
Sławomir Łosowski: na nowym albumie znajdą się premierowe utwory

Praca zdalna też jest możliwa

W jakim stopniu taki zdalny sposób nagrywania jest artystycznie zasadny, zależy - jego zdaniem - od rodzaju muzyki. Tak się składa, że nowy album, nad którym pracują muzycy, jest mocno elektroniczny, mało w nim instrumentów akustycznych. - Oczywiście, brakuje mi wspólnych prób i spotkań, ale nie możemy siąść i patrzeć w niebo, coś trzeba robić - mówi.


Gość Programu 1 Polskiego Radia zauważa, że przez wiele, wiele lat Polacy żyli spokojnie. Wulkany są daleko od Polski, nie było tsunami, wojen i jedyne, co nas zaskakiwało, to zimy stulecia, co akurat w naszych szerokościach geograficznych nie jest czymś nadzwyczajnym. A pandemia zaskoczyła cały świat i też jakoś z tym trzeba żyć.

Będzie nowa płyta

Sławomir Łosowski zaprezentował piosenkę "Minerał życia", która zwiastuje nową płytę. Wyjaśnia, że jej tematem jest zagubienie człowieka, który szuka szczęścia gdzieś daleko, a ono jest całkiem blisko i tylko trzeba je zauważyć. Piosenka jest nastrojowa, ale - jak zapewnia - na płycie będą też bardziej skoczne i dowcipne utwory. - Od niej zaczynamy, bo to była pierwsza piosenka, do której powstał tekst i poszła do miksowania - mówi muzyk. Tekst jest jego autorstwa. - Mój trzeci tekst w życiu, do trzech razy sztuka - śmieje się Sławomir Łosowski. Pozostałe napisała Patrycja Kosiarkiewicz, a jeden Jacek Bończyk.

Kombi/Youtube

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Sławomir Łosowski (lider grupy Kombi)

Data emisji: 18.01.2021 

Godzina emisji: 13.28

ag

ag

Czytaj także

Sławomir Łosowski: muzyką ilustruję emocje i wrażenia

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 14:15
Każdy utwór, który muzyk komponuje ma jakąś inspirację. - Jakaś sprawa mnie porusza, jakieś emocje, ludzie mówią, że maluję muzyką, więc pewnie tak jest, ale nie umiem zwerbalizować jak to robię - przyznaje artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Łosowski: nagrywałem świerszcze i szum wiatru

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 16:41
Ukazał się nowa płyta z piosenkami zespołu Kombi "Bez ograniczeń energii 5-10-50". To krążek szczególny bo podsumowujący 50 lat działalności artystycznej Sławomira Łosowskiego, kompozytora, producenta, założyciela i lidera grupy KOMBI. 
rozwiń zwiń