Gniewomir Tomczyk: ten album to wielkie wyzwanie i wielka radość

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 16:08
- Moje albumy zawsze są odzwierciedleniem tego, czym obecnie się fascynuję i w którą stronę podąża moja muzyczna wrażliwość - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o swojej twórczości Gniewomir Tomczyk. Jaka jest jego najnowsza płyta "Pieces of My Journey!"?
Gniewomir Tomczyk
Gniewomir TomczykFoto: Katarzyna Daszkiewicz/WAVY Media

Zbigniew Krzywański FREE 1200.jpg
Powrót do kultowej Republiki. Krzywański: sentyment do moich korzeni
Posłuchaj
07:51 2021_02_01 13_24_41_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Gniewomir Tomczyk z nowym albumem. Czym różni się od poprzednich? (Muzyczna Jedynka)

"Pieces of My Journey!" to już trzeci autorski album Gniewomira Tomczyka. Artysta nagrał go ze swoim kwartetem, ale na płycie pojawili się też specjalni goście, m.in. Patrycja Zarychta i raper The Blu Mantic. Nowy album jest także miejscem, w którym wiele rzeczy robi po raz pierwszy.

- Na "Pieces of My Journey!" staram się rozszerzać moje działania kompozytorskie. Jestem też autorem pierwszego tekstu w piosence "Just Breathe". Było to wielkie wyzwanie i wielka radość. Jestem zadowolony z efektu końcowego, który powstał z wielką pomocą mojego Projectu i gości specjalnych - twierdzi Gniewomir Tomczyk.

Źródło: Gniewomir Tomczyk / Music - "Rush"

Zmiany, zmiany…

Artysta poszerzył instrumentarium oraz muzyczne tereny, po których porusza się. - Zawsze moje projekty i albumy są odzwierciedleniem tego, czym obecnie fascynuję się i w którą stronę podąża moja muzyczna wrażliwość. Obecnie jest to jazz, który zawsze był w moim życiu, a teraz coraz bardziej neo soul (…). Tak samo elektronika, są też rap i odcienie etno - wyjaśnia gość Jedynki.

- Płyta nosi nazwę "Pieces of My Journey!" nie bez przyczyny. Każda z dziewięciu kompozycji, która znajduje się na krążku, to tak naprawdę oddzielny byt i oddzielna historia będąca wspomnieniem tego, co stało się zostało przepuszczone przez moją wrażliwość - przybliża Gniewomir Tomczyk.

Jakie plany?

A z jakim postanowieniem Gniewomir Tomczyk rozpoczął 2021 rok? - Zazwyczaj mam bardzo dużo pomysłów i raczej cierpię na nadmiar inspiracji oraz rzeczy, które chciałbym zrobić. Dlatego tych pomysłów i postanowień jest bardzo dużo. Na pewno w tym roku będę promował album i kiedy będzie to już możliwe, wyruszę w trasę koncertową (…). Niedługo planuję również udostępnić wraz z moją agencją artystyczną materiały wideo - słyszymy.

Czytaj także:

   ***

   Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

   Prowadziła: Ula Kaczyńska

   Gość: Gniewomir Tomczyk (perkusista)

   Data emisji: 1.02.2021

   Godzina emisji: 13.24

   DS

   Czytaj także

   Natalia Zastępa z nowym singlem. "Do muzyki staram się wnosić siebie"

   Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 15:53
   Natalia Zastępa zaprezentowała singiel "Mantry" z gościnnym udziałem Sonbird. - Ten utwór opowiada o naszych przyzwyczajeniach, które czasami mamy, bo wszyscy tak robią. Nie zastanawiamy się nad tym, że sami postąpilibyśmy inaczej - mówi piosenkarka w Programie 1 Polskiego Radia. Czy "Mantry" są zapowiedzią jej nowego albumu?
   rozwiń zwiń

   Czytaj także

   Oxford Drama: jeszcze bardziej polubiliśmy wspólne granie

   Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 17:50
   - Nasz trzeci album będzie opowieścią i pewną historią - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Gosia Dryjańska z Oxford Drama. - To będzie nasz pierwszy album koncepcyjny - przyznaje Marcin Mrówka. Jak przebiegają przygotowania do premiery nowej płyty?
   rozwiń zwiń