Anna Józefina Lubieniecka: "Józefina" narodziła się na ławce w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 12:57
Anna Józefina Lubieniecka, jako "Józefina" prezentuje w "Muzycznej Jedynce" swój nowy singiel "Wilcze serce". Wspomina, jak wpadła na pomysł nowego pseudonimu, bo poprzednio występowała jako Lari Lu, i po raz kolejny rozpoczęcia solowej kariery. - Mieszkałam wtedy w Berlinie i uświadomiłam sobie, że trudno będzie mi zaczynać od początku, kiedy lata lecą - mówi piosenkarka.
Anna Józefina Lubieniecka
Anna Józefina LubienieckaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Basia Derlak 1200.jpg
Płyta "Mrówka zombie". Basia Derlak: nadal opowiadamy piosenki

Żartuje, że ostatnio przestała się stresować, bo dowiedziała się, że jest Talent Show dla seniorów, więc jeśli tym razem się nie uda to może tam wystąpić za 30 lat.


Posłuchaj
08:57 2021_02_03 13_22_17_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Anna Józefina Lubieniecka o nowym singli (Muzyczna Jedynka)

 

Gość Programu 1 Polskiego Radia wyjaśnia, że "Wilcze serce" to piosenka o dziewczynie, która podąża za spełnieniem. - To piosenka o przemianie, o porzuceniu starej, ludzkiej wersji siebie, o tęsknocie za dzikością - mówi. Tekst napisała Anita Lipnicka.

Opowiada, że muzycznie utwór jej się podobał, ale tekstu nie mogła napisać. Marzyła, żeby słowa napisała Anita Lipnicka, z którą razem śpiewały w zespole Varius Manx, i Anita się zgodziła. "Józefina" zapowiada kolejny singiel na wiosnę, bo już jest przygotowany. Ale na razie czeka, bo "Wilcze serce" jeszcze się nie osłuchało.

Czytaj także:


 Józefina/Youtube

***

Anna Józefina Lubieniecka, pseud. Lari Lu to piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Od maja 2007 do lutego 2010 była solistką w zespole Piotra Rubika, a także uczestniczyła w nagraniach jego płyty pt. "Santo Subito". W 2009 nagrała utwór "Chociaż raz" z jego albumu pt. "RubikOne". W lutym 2010 została wokalistką Varius Manx, z którym 21 marca 2011 wydała album pt. "Eli". W maju 2013 odeszła z zespołu.

W listopadzie 2014, przyjąwszy pseudonim Lari Lu, wydała debiutancki album studyjny pt. "11". 11 listopada 2020 jako Józefina wzięła udział w koncercie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, emitowanym na żywo w TVP1 i TVP Polonia.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Andrzej Cezary Zieliński (radiowa Dwójka)

Data emisji: 28.01.2021

Godzina emisji: 13.28

ag


Czytaj także

Album "95 lat Polskiego Radia". Herdzin: warto pokazać, co nam w duszy gra

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 16:48
- Z tych utworów, które z reguły są genialne i ponadczasowe, można wydobyć drugie, trzecie i czwarte dno - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adam Sztaba, który wraz z Krzysztofem Herdzinem, zaaranżował na nowo przeboje sprzed lat do dwupłytowego wydawnictwa "95 lat Polskiego Radia". Na czym polegała ich praca?
rozwiń zwiń