Paweł Tur w tęsknocie za wiosną

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 14:17
Choć za oknami zima w pełni, ale - jak to śpiewali Starsi Panowie - w duszy maj. Paweł Tur tak tęskni za wiosną, że nawet napisał specjalnie piosenkę chwalącą tę porę roku. W "Muzycznej Jedynce" premiera utworu "Wiosna".
Paweł Tur
Paweł TurFoto: materiały prasowe

Gniewomir Tomczyk FREE 1200 2.jpg
Gniewomir Tomczyk: ten album to wielkie wyzwanie i wielka radość

Paweł Tur opowiada, że na gitarze gra niemal od dziecka, bo już mając kilka lat, zdecydował, że chce zrobić karierę piosenkarza. W 2020 roku ukazała się jego płyta "Wilk", która - jak twierdzi - została przyjęta bardzo dobrze.


Posłuchaj
05:31 2021_02_04 13_24_15_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Paweł Tur o swojej piosence "Wiosna" (Muzyczna Jedynka)

 

- Piosenka "Wiosna" to bardzo piękna piosenka z nadzieją, przesłaniem, ciepłem nadchodzących dni - zachwala. Przekonuje słuchaczy, że w sercu już ma taką wiosnę.

PawelTurVevo/Youtube

Muzyk wspomina studia dziennikarskie o specjalizacji dziennikarstwo radiowe we Wrocławiu i zapewnia, że pomogły mu w jego obecnej pracy. - Poznałem świetnych ludzi, nauczyłem się pracy w studiu, a teraz mnie muzykowi przydaje się to w rozmowach choćby takich jak ta na antenie - mówi.

Czytaj także:

***
Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Paweł Tur (wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów)

Data emisji: 4.04.2021 r. 

Godzina emisji: 13.24

ag


Zobacz więcej na temat: Paweł Sztompke MUZYKA

Czytaj także

LIKA z nowym singlem. "Muzyka zawsze była mi bliska"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 15:30
- Jeżeli ma się w sobie tę muzykę, to prędzej czy później trzeba ją z siebie wydobyć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Angelika Wdowczyk, która na co dzień jest również… radcą prawnym. LIKA nagrała właśnie singiel "Złoto", będący zapowiedzią jej debiutanckiego albumu. W jaki sposób łączy pracę z pasją?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Pospieszalski - album solowy "Tam i sam"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 13:22
Mateusz Pospieszalski - wchodzący w skład wielu zespołów członek licznej rodziny Pospieszalskich - zdecydował się na wydanie solowej płyty. W głównej i jedynej roli: saksofon, na którym gra, oraz odgłosy przyrody. - Ona jest nagrana w zgodzie z przyrodą i z obostrzeniami pandemicznymi - śmieje się muzyk.
rozwiń zwiń