Ekologiczna piosenka. Schittulli: Ziemia potrzebuje naszej pomocy

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 16:02
- Nasza planeta dzisiaj bardzo potrzebuje pomocy. Każdy z nas może coś dla niej zrobić - mówi Chris Schittulli, który wspólnie z Jackiem Kotlarskim nagrał utwór zatytułowany "Piosenka o Ziemi". Gość Programu 1 Polskiego Radia jest muzycznym ambasadorem Francji w Polsce oraz Polski we Francji.
Chris Schittulli
Chris SchittulliFoto: Polskie Radio

Paweł Tur.jpg
Paweł Tur w tęsknocie za wiosną
Posłuchaj
06:36 2021_02_04 14_26_09_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 "Piosenka o Ziemi". Skąd pomysł na ekologiczny utwór? (Muzyczna Jedynka)

Fascynacja Chrisa Schittullego naszym krajem rozpoczęła się od współpracy z Jackiem Cyganem. Kontakt nawiązał się po zaśpiewaniu przez niego francuskiej wersji piosenki "C'est la vie - Paryż z pocztówki". Piosenkarz wykonywał już dużo utworów Jacka Cygana, a teraz przyszedł czas na "Piosenkę o Ziemi".

- To jest ważny tekst napisany przez Jacka Cygana. Utwór został skomponowany przeze mnie oraz Radzyma Kamieniarza (…). Dziękuję także wszystkim muzykom, a są to: Stefan Stefaniak, Sebastian Wypych i Arnold Pellegrini. To był dla nas cudowny i bardzo ważny projekt - opowiada Chris Schittulli.

Artysta dodaje, że w piosence można także usłyszeć jego córki Zosię i Julię. Przesłanie "Piosenki o Ziemi" jest bowiem bardzo istotne dla młodszych osób.

Dlaczego o Ziemi?

- Nasza planeta od wielu lat krzyczy na alarm! Niestety człowiek wydaje się ślepy i głuchy na jej wołanie… To właśnie z myślą o planecie i w trosce o nią powstała piosenka ekologiczna "Piosenka o Ziemi" (…). Nasza Planeta bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje zmian, zmian w myśleniu nas wszystkich i działania, działania które chronić będą przyrodę zamiast ją niszczyć. Niszcząc planetę niszczymy siebie. Pomyślcie o tym, to może każdy z nas! – apeluje Chris Schittulli.

"Dam radę!"

Gość Jedynki zapewnia, że radzi sobie coraz lepiej z językiem polskim i cały czas pracuje nad jego nauką. Przyznaje jednak, że czasami ma tremę, kiedy musi nim się posługiwać, a w pobliżu nie ma nikogo. - Ale dam radę! - mówi.

Czytaj także:

***
Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Chris Schittulli (piosenkarz)

Data emisji: 4.02.2021 

Godzina emisji: 14.26

DS

Czytaj także

LIKA z nowym singlem. "Muzyka zawsze była mi bliska"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 15:30
- Jeżeli ma się w sobie tę muzykę, to prędzej czy później trzeba ją z siebie wydobyć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Angelika Wdowczyk, która na co dzień jest również… radcą prawnym. LIKA nagrała właśnie singiel "Złoto", będący zapowiedzią jej debiutanckiego albumu. W jaki sposób łączy pracę z pasją?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Pospieszalski - album solowy "Tam i sam"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 13:22
Mateusz Pospieszalski - wchodzący w skład wielu zespołów członek licznej rodziny Pospieszalskich - zdecydował się na wydanie solowej płyty. W głównej i jedynej roli: saksofon, na którym gra, oraz odgłosy przyrody. - Ona jest nagrana w zgodzie z przyrodą i z obostrzeniami pandemicznymi - śmieje się muzyk.
rozwiń zwiń