Utwór "Skrzydła" w nowej wersji. Sound'n'Grace: wróciliśmy w nim do naszych korzeni

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 16:14
Utwór "Skrzydła" w oryginalnej wersji znalazł się na wydanej w ubiegłym roku płycie Sound'n'Grace "Początek". Piosenka w nowej aranżacji została zarejestrowana na żywo w kościele bernardynów w Warszawie.  
Anna Żaczek-Biderman (L) i Kamil Mokrzycki (P)
Anna Żaczek-Biderman (L) i Kamil Mokrzycki (P)Foto: Ula Kaczyńska/Polskie Radio

Posłuchaj
09:39 2021_02_08 14_22_15_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Utwór "Skrzydła" w nowej wersji. Sound'n'Grace: wróciliśmy w nim do naszych korzeni (Muzyczna Jedynka)

 

"Skrzydła" w nowej wersji 

Nowa wersja utworu jeszcze bardziej uwypukla gospelowe brzmienia, które podkreślają moc jego przesłania. - "Skrzydła" są jednym z utworów, który prezentuje bardzo dobrą jakość i wróciliśmy w nim do naszych korzeni: muzyki gospel, soul, do tego, z czego na początku wystartowaliśmy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kamil Mokrzycki z Sound'n'Grace. - Próbujemy na polskim rynku muzycznym przemycać wartości muzyczne. Nie jest prosto, staramy się nagrywać nasze piosenki w różnych ciekawych miejscach. Poza tym staramy się śpiewać na żywo, bo wiemy, że to w wykonaniu naszego zespołu jest najcenniejsze dla naszych odbiorców - dodaje. 

źródło: Sound'n'Grace Official/Youtube

- Spotkaliśmy się w kościele bernardynów, żeby razem "pomuzykować". Poczuliśmy, że to będzie piękna lokalizacja, żeby przekaz utworu "Skrzydła" nabrał zupełnie nowego wymiaru - opowiada Anna Żaczek. - Zarejestrowaliśmy zarówno audio, jak i wideo do tego utworu - dodaje.

Nowy "Początek" 

Album, który został wydany w ubiegłym roku, nie przez przypadek nazywa się "Początkiem". Na płycie znajduje się piętnaście pełnych radości utworów, które są opowieścią o nadziei i próbie rozpoczęcia wszystkiego na nowo, "idealnych na trudne czasy". - Nie jest to korzystny czas do wydawania płyt i do promowania swojej twórczości, więc robimy wszystko, aby dotrzeć z naszymi piosenkami do największej rzeszy słuchaczy - podkreśla Kamil Mokrzycki. - Jesteśmy dumni z tego materiału, wiemy, jaki on ma bagaż emocjonalny i muzyczny. Przy tej płycie pracowaliśmy ze świetnymi kompozytorami - dopowiada gość audycji. 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska 

Goście: Anna Żaczek-Biderman, Kamil Mokrzycki (Sound'n'Grace)

Data emisji: 8.02.2021 r. 

Godzina emisji: 14.22

mat. prasowe/ans

Czytaj także

Natalia Zastępa: moim największym marzeniem jest śpiewanie do końca życia

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 15:04
Finalistka zarówno pierwszej edycji "The Voice Kids" jak i dziewiątej edycji programu "The Voice of Poland". W 2019 roku wystąpiła na 56. KFPP w Opolu podczas koncertu "Debiuty". Mimo młodego wieku ma na koncie utwory, które zachwycają polską publiczność. Gościem "Muzycznej Jedynki" była wokalistka Natalia Zastępa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pierwsza piosenka inspirowana podróżami". Maria Sadowska o singlu "Marakeczi"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 16:47
Po 6 latach muzycznej przerwy Maria Sadowska powraca z nową płytą. Jej pierwszą zapowiedzią jest orientalna ballada "Marakeczi" ze specjalnym udziałem Leszka Możdżera. Nowy album wokalistki ukaże się jesienią. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gniewomir Tomczyk: ten album to wielkie wyzwanie i wielka radość

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 16:08
- Moje albumy zawsze są odzwierciedleniem tego, czym obecnie się fascynuję i w którą stronę podąża moja muzyczna wrażliwość - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o swojej twórczości Gniewomir Tomczyk. Jaka jest jego najnowsza płyta "Pieces of My Journey!"?
rozwiń zwiń