Muzyka z "07 zgłoś się" w brawurowej aranżacji. Łukasz Zagrobelny sięga po klasyk

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 11:55
Łukasz Zagrobelny jest jedną z gwiazd, które zaśpiewały na wyjątkowej płycie "Cinema Boogie", przygotowanej przez Program 1 Polskiego Radia oraz Chopin University Big Band. Artysta zmierzył się z kompozycją Włodzimierza Korcza znaną m.in. z serialu "07 zgłoś się". Zagrobelny nie ukrywa, że jest dumny z wykonania utworu śpiewanego wcześniej przez gwiazdy polskiej piosenki. 
Łukasz Zagrobelny w koncercie z Cinema Boogie Chopin University Big Band
Łukasz Zagrobelny w koncercie z Cinema Boogie Chopin University Big BandFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Zagrobelny Łukasz Chopin 1200x660.jpg
"Cinema Boogie" - płyta Jedynki z muzyką filmową

Łukasz Zagrobelny interpretuje na nowo piosenkę "Przed nocą i mgłą". Przyznaje, że utwór, w takim duchu, bardzo pasowałby na jego solową płytę. - Mieć w repertuarze utwory napisane przez takiego mistrza jak Włodzimierz Korcz to jest coś - mówi. Przyznaje, że piosenka jest trudna do zaśpiewania i spędził trochę czasu, aby ją odpowiednio wykonać.


Posłuchaj
09:19 2021_02_19 14_26_14_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Łukasz Zagrobelny o nagrywaniu piosenki "Przed nocą i mgłą" (Muzyczna Jedynka)

 

Artysta nie ukrywa, że miał tremę, gdy zaproponowano mu zaśpiewanie tej piosenki, bo utwór wcześniej wykonywali Grzegorz Markowski i Alicja Majewska. - Po takich dwóch genialnych wykonaniach coś zaproponować to olbrzymie wyzwanie - podkreśla. Cieszy się, że utwór ma nową aranżację, a nie jest to kolejna, balladowa wersja, bo - jego zdaniem - nic by to nowego nie wniosło.


Łukasz Zagrobelny zdradza, że został nagrany koncert promocyjny. I kiedy stanął na scenie, a za plecami miał Chopin University Big Band, to zamarzyło się mu, żeby z takim big-bandem nagrać całą płytę. - Tym bardziej że dla wokalisty to duże wyzwanie, zupełnie inny sposób śpiewania, zupełnie inne frazowanie, zupełnie inna artykulacja i dla mnie byłoby to jedno z marzeń - podkreśla. Trzyma też kciuki, żeby to marzenie się spełniło.


Piotr Kostrzewa 1200.jpg
"Cinema Boogie". Piotr Kostrzewa: publiczność domagała się takiej płyty

"Cinema Boogie"

Muzyka w filmie i serialu odgrywa rolę niezwykle istotną. Dopełnia obraz, podkreśla nastrój albo go maluje. Nierzadko jest też całością, która znakomicie promuje film lub serial. Wiedzą o tym doskonale nie tylko członkowie Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, lecz również Adam Sztaba, Krzysztof Herdzin, Marek Stefankiewicz i Wojciech Kostrzewa, Michał Tomaszczyk i Jarema Jarosiński, którzy odpowiadają za aranżacje utworów, które znalazły się na płycie "Cinema Boogie".

. .

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Łukasz Zagrobelny (piosenkarz)

Data emisji: 19.02.2021 

Godzina emisji: 14.26

ag

Czytaj także

Sekrety Łukasza Zagrobelnego

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 02:30
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów młodego pokolenia będzie bohaterem Jedynkowego cyklu "Weekend z gwiazdą".
rozwiń zwiń