Tre Voci śpiewa klasyczną muzykę w nowoczesnym brzmieniu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 16:05
Zespół Tre Voci to pierwszy w Polsce zespół z gatunku tzw. pop opery. Grupa składa się z trzech męskich głosów, a tworzą ją Voytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj. Na nowo odkrywają piękno klasycznych dzieł, nadając im współczesnego brzmienia, a przeboje muzyki popularnej ubogacają symfonicznymi aranżacjami i operowym rozmachem.
Tre Voci
Tre VociFoto: mat.prasowe/MyKey

Kasia Moś1200.jpg
Kasia Moś: w tej piosence zakochałam się od pierwszego odsłuchania

Miłosz Gałaj wspomina, że zespół powstał w 2015 roku, a inspiracją do jego utworzenia były występy trójki wielkich tenorów: Plácido Domingo, José Carrerasa oraz Luciano Pavarottiego. - Już podczas występów w latach 80. łączyli songi musicalowe ze swoją kulturą śpiewu operowego - wspomina. Poza tym Pavarotti często śpiewał z wokalistami muzyki popularnej.


Posłuchaj
12:13 2021_02_22 13_18_31_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Tre Voci śpiewa klasyczne utwory w nowoczesnym brzmieniu (Muzyczna Jedynka)

 


golec uorkiestra.jpg
Bracia Golcowie o albumie "Symphoetnic": dla Golec uOrkiestry nie ma granicy stylów

Gość Programu 1 Polskiego Radia zauważa, że nurt muzyki pop operowej jest za granicą bardzo popularny. Zwraca uwagę, że od początku działalności członkowie Tre Voci starają się walczyć ze stereotypem operowego tenora, jako kogoś ubranego w garnitur czy smoking, osoby statecznej, wręcz posągowej.

- My staramy się łamać te wszystkie utarte sposoby myślenia o śpiewakach, staramy się mrużyć oko do widowni i łączyć muzykę operową z muzyką popularną - mówi. Tenorzy starają się również rozmawiać z publicznością.

Ukazał się pierwszy autorski singiel "Esistera" pochodzący z najnowszego albumu "With Love". - Jest tam 12 utworów, z czego połowa to repertuar klasyczny z odświeżonym i odnowionym spojrzeniem - zachwala muzyk. Druga połowa to utwory muzyki popularnej cieszące się dużym powodzeniem wśród fanów. Ale utwór "Esistera" został przez zespół stworzony samodzielnie od podstaw.

MTJ Wytwórnia Muzyczna/Youtube

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Gość: Miłosz Gałaj (członek trio Tre Voci)

Data emisji: 22.02.2021 

Godzina emisji: 13.18

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzesimir Dębski: pisanie piosenek jest proste

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 13:04
Krzesimir Dębski, jeden z najbardziej znanych polskich kompozytorów, jest artystą uniwersalnym.  Ma na koncie ponad sto utworów symfonicznych i kameralnych. Skomponował muzykę do ponad stu filmów m.in. "Kingsajz", "Ogniem i mieczem", "W pustyni i w puszczy", "Stara baśń", "1920 Bitwa Warszawska". Zasłynął także jako wybitny skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i autor wielu niezapomnianych piosenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Wawrzyńczyk: nie zamykam się na jeden gatunek muzyczny

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 16:50
- Najważniejsza jest dla mnie melodia i nośność piosenki. Nieważne, w jakim stylu utwór będzie brzmiał, ważne, żeby miał fajną chwytliwą melodię - mówi w "Muzycznej Jedynce" Mariusz Wawrzyńczyk. Wokalista na antenie radiowej Jedynki opowiedział o nowo powstałej piosence "Chcę Ci powiedzieć". 
rozwiń zwiń