"12 godzin". Witek Łukaszewski prezentuje swój najnowszy album

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 17:23
Pod koniec ubiegłego roku ukazał się najnowszy album Witka Łukaszewskiego zatytułowany "12 godzin". Jest to pierwsza od wielu lat płyta wydana przez Radio Poznań. Dystrybucji płyt podjęła się firma GAD Records, która od 2008 roku zajmuje się wydawaniem płyt m.in. z muzyką rockową, filmową, jazzem. 
Witek Łukaszewski w studiu radiowej Jedynki
Witek Łukaszewski w studiu radiowej Jedynki Foto: Polskie Radio

Na płycie "12 godzin" znajduje się 12 utworów utrzymanych w klimacie rocka psychodelicznego. Słyszymy tu inspiracje wczesnym Pink Floyd. Słychać także organy inspirowane Czesławem Niemenem z płyty "Enigmatic".

Posłuchaj
15:54 2021_02_23 13_19_59_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 "12 godzin". Witek Łukaszewski prezentuje swój najnowszy album (Muzyczna Jedynka)

 

Dedykacja dla Piotra Kaczkowskiego

Muzykę, słowa i scenariusz do "12 godzin" stworzył Witek Łukaszewski. W rozmowie z Marią Szabłowską artysta zdradza, że płytę dedykuje producentowi muzycznemu, wieloletniemu dziennikarzowi muzycznemu radiowej Trójki, Piotrowi Kaczkowskiemu. - Dla wszystkich rockowców mojego pokolenia Piotr jest takim mentorem, który wprowadził nas w świat zachodniego rocka - mówi Witek Łukaszewski. - Tą swoją upartością, wieloma audycjami w Trójce pozwolił nam "polizać przez szybę" te wszystkie wspaniałe wydawnictwa, które ukazywały się na Zachodzie. On to prezentował i kształtował się rynek muzyczny w Polsce dzięki niemu - dodaje. 

źródło: Witek Łukaszewski/Youtube 

***

Witek Łukaszewski komponuje i pisze teksty piosenek, z których korzystała m.in. Maryla Rodowicz. Dotychczas nagrał 13 autorskich albumów z pogranicza rocka, popu, flamenco i jazzu. Artysta jest również autorem poczytnych powieści zadedykowanych największym legendom rocka: "Led Zeppelin – schodami do nieba", "Jimi Hendrix & Niccolo Paganini – dialogi" i "Jim Morrison & Pablo Picasso – dialogi 2". 

Czytaj również:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Gość: Witek Łukaszewski (pisarz, autor piosenek, kompozytor)

Data emisji: 23.02.2021 r.

Godzina emisji: 13.21

mat. prasowe/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ola Wielgomas sama pisze teksty piosenek

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 19:30
Olga Wielgomas to 19-letnia wokalistka i autorka tekstów. Obecnie pracuje nad nową płytą oraz studiuje na Uniwesytecie Warszawskim "Sztuki wyzwolone". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piosenka jest o miłości, zauroczeniu". Gosia Stępień o utworze "Piano Bar"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 14:50
Znana szerszej publiczności jako finalistka pierwszej edycji "Idola", Gosia Stępień, przygotowuje się do wydania solowego albumu. W "Muzycznej Jedynce" opowiedziała o nowo powstałym utworze "Piano Bar". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śpiewająco o Zamku Królewskim. Dzikowski: widziałem jak powstawał z ruin

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 13:34
Krzysztof Dzikowski i Renata Kluzik napisali piosenkę o Zamku Królewskim w Warszawie. Okazja jest wyjątkowa, bo zamek obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia podjęcia decyzji o jego odbudowie. - Jestem z nim związany sercem, bo jako uczeń IV klasy szkoły podstawowej odgruzowywałem go - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Dzikowski.
rozwiń zwiń