Natalia Kukulska o "Cinema Boogie": każdy znajdzie coś interesującego dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 16:21
Natalia Kukulska zauważa, że muzyka filmowa to muzyka tła, co nie przeszkodziło w tym, aby filmowe przeboje weszły do kanonu muzycznego. - Mamy w Polsce wiele takich przebojów i właśnie takie na albumie "Cinema Boogie" można usłyszeć - zachwala wokalistka.
Natalia Kukulska
Natalia KukulskaFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

kukulska natalia Chopin OK 1200x660.jpg
Natalia Kukulska na płycie "Cinema Boogie". "Śpiewam utwory wyjątkowe"

Natalia Kukulska ocenia, że towarzyszący solistom Chopin University Big Band doskonale sobie poradził z bardzo wymagającymi aranżacjami, ponieważ na płycie filmowe przeboje zostały nagrane w nowych aranżacjach. - Myślę, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie - podkreśla piosenkarka.


Posłuchaj
13:07 2021_03_08 14_22_13_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Natalia Kukulska o nagrywaniu albumu "Cinema Boogie" (Muzyczna Jedynka)

 


zagrobelny łukasz 2 chopin 1200x660.jpg
Muzyka z "07 zgłoś się" w brawurowej aranżacji. Łukasz Zagrobelny sięga po klasyk

Ponieważ muzyka swingowa jest artystce bardzo bliska, więc praca nad płytą była dla niej przyjemnością. - Słuchając muzyki swingowej, dobrze wykonanej, coś dobrego nas otacza, powoduje, że przenosimy się do trochę innego, lepszego świata - mówi. Przyznaje, że obydwa utwory, które zaśpiewała, nie były łatwe, więc to było dla artystki wyzwanie, ale ponieważ lubi wyzwania, to śpiewanie też było przyjemnością.

Jej zdaniem, młodzi muzycy z big-bandu, którzy są jeszcze studentami, doskonale sobie poradzili, a granie swingu i jazzu to jest rozszerzenie ich spektrum edukacji. Nie do przecenienia jest rola kierownika i dyrygenta  zespołu Piotra Kostrzewy.
Natalia Kukulska przyznaje, że lubi śpiewać z towarzyszeniem orkiestry. Tak było przy nagraniu albumu "Czułe struny", tak też było przy "Cinema Boogie". Ale teraz przygotowuje płytę w bardziej kameralnym klimacie. - Wracam do tego, co jest mi bliskie, sama tworzę teksty i muzykę - ujawnia. Zastrzega, że już nie będzie tak symfonicznie.

Natalia Kukulska zaprosiła słuchaczy na koncert z piosenkami z albumu "Cinema Boogie". W studiu im. Witolda Lutosławskiego pojawiły się wszystkie gwiazdy, a koncert zostanie pokazany już 17 marca po godz. 20.00 na kanale YouTube, na FB radiowej Jedynki, na stronach internetowych Jedynki i Polskiego Radia. Równolegle koncert zostanie również nadany w Programie 1 Polskiego Radia.

"Cinema Boogie" pozostaje w tym tygodniu Płytą Tygodnia. Codziennie ok. 14.20 o albumie opowiadają goście: Natalia Kukulska, Łukasz Zagrobelny, Piotr Kostrzewa, Adam Sztaba, Dorota Miśkiewicz i Wojciech Myrczek.

. .

Patroni medialni: Jedynka – Program 1 Polskiego Radia i TVP Kultura

Tracklista:

 1. Gdy zakocham się / When I Fall in Love z filmu One Minute to Zero. Oryginalna muzyka i słowa: Victor Young / Edward Heyman / arr. Dave Wolpe. Polski tekst: Andrzej Strzelecki/wokal WOJCIECH MYRCZEK
 2. Cinema boogie - czyli kino "Uciecha" w Czeladzi - Henryk Kuźniak / arr. Wojciech Kostrzewa
 3. Wyrzeźbiłam Twoją twarz z filmu Małżeństwo z rozsądku – Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz / Agnieszka Osiecka / arr. Krzysztof Herdzin – wokal DANIELA BEREZA
 4. Kryminalni temat z filmu - Maciej Zieliński / arr. Jarema Jarosiński
 5. Bossa Nova z filmu Polowanie na muchy – Andrzej Korzyński / arr. Wojciech Kostrzewa – wokal NATALIA KUKULSKA
 6. Przed nocą i mgłą z serialu 07 zgłoś się – Włodzimierz Korcz / Zbigniew Stawecki / arr. Wojciech Kostrzewa – wokal ŁUKASZ ZAGROBELNY
 7. Samba butelkowa z filmu Tylko mnie kochaj – Maciej Zieliński / arr. Wojciech Kostrzewa
 8. Deszcze niespokojne – z filmu Czterej pancerni i pies - Adam Walaciński / arr. Adam Sztaba
 9. Zaśnij maleństwo / Rosemary's Lullaby z filmu Rosemary’s Baby – Krzysztof "Komeda" Trzciński / Wojciech Młynarski / arr. Wojciech Kostrzewa – wokal ŁUKASZ LIPSKI
 10. Łagodnie płynę w twych ramionach z serialu Czterdziestolatek – Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz / arr. Michał Tomaszczyk – wokal DOROTA MIŚKIEWICZ
 11. Wojna domowa temat z serialu Wojna domowa – Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz / arr. Wojciech Kostrzewa
 12. Zapalniczka – Marek Stefankiewicz / Andrzej Strzelecki / arr. Marek Stefankiewicz – wokal NATALIA KUKULSKA


Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Gość: Natalia Kukulska (wokalistka, kompozytorka, autorka teksów)

Data emisji: 8.03.2021

Godzina emisji: 14.22

ag


Czytaj także

Natalia Kukulska o singlu "Zezowate szczęście" z albumu "Czułe struny"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 18:34
Aranżację do utworu napisał Adam Sztaba. Natalia Kukulska przyznaje, że muzyk jest na takim etapie, że robi poważne ruchy muzyczne. Dlatego w utworze można usłyszeć, zarówno patetyczny polski mazur, musicalowe rytmy jak i jazzowe brzmienia, zmienia się rytm i zmienia się harmonia.
rozwiń zwiń