Monika Brodka z nowym singlem. "Ma należyte miejsce na nowej płycie"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 13:18
Monika Brodka swoim najnowszym teledyskiem "Game Change" zapowiada nagrany w Wielkiej Brytanii album "Brut", który jest jej kolejną muzyczną odsłoną. - Ten klip pozostawia bardzo wiele interpretacji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Monika Brodka. Czego można spodziewać się po jej nowym albumie?
Monika Brodka podczas koncertu To, co najpiękniejsze... - Zima
Monika Brodka podczas koncertu "To, co najpiękniejsze... - Zima"Foto: Sebastian Gołoś/Polskie Radio

Łukasz Zagrobelny 1200.jpg
"Cinema Boogie": "Przed nocą i mgłą" w interpretacji Łukasza Zagrobelnego. Posłuchaj!
Posłuchaj
08:53 2021_03_10 13_19_12_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Monika Brodka przyznaje, że "Brut" to nawiązanie do czegoś wytrawnego, niesłodkiego, surowego i odartego z lukru (Muzyczna Jedynka)

Piosenkarka przyznaje, że 2021 rok rozpoczęła z przytupem. - Bardzo czekałam na ten rok, ponieważ płyta była wykonana już w poprzednim, ale pandemia, jak wiadomo, pokrzyżowała nam plany. Dlatego w tym roku mamy właśnie tyle atrakcji. Trochę nazbierało się tego - opowiada Monika Brodka.

Niedawno bowiem ukazał się najnowszy singiel Moniki Brodki zatytułowany "Game Change". Fani mogą również obejrzeć klip do tego utworu. Co więcej, piosenka jest zapowiedzią jej nowego albumu "Brut", który powinien ukazać się już w drugiej połowie maja.

Źródło: Brodka/Youtube

Czym jest "Brut"?

Monika Brodka przyznaje, że "Brut" to nawiązanie do czegoś wytrawnego, niesłodkiego, surowego i odartego z lukru. - To jest takie pierwsze tłumaczenie tego tytułu. To też nawiązuje do brutalizmu - dodaje artystka.

Piosenkarka zdradza, że przygotowując nową płytę, nagrywała instrumenty ludowe, które są jej bardzo bliskie. Postanowiła je wykorzystać w wyjątkowy sposób, ponieważ ich brzmienia zamieniła w syntetyczne i komputerowe sample.

"Game Change" budzi skojarzenia

Patrząc na klip "Game Change", nasuwa się skojarzenie z manifestem "Miasto. Masa. Maszyna" bądź kadrami ze słynnego filmu "Metropolis".

- To miejsce nie było inspiracją, tylko pewne rzeczy poskładały się w taki efekt. Myślę, że przede wszystkim synchroniczna choreografia sprawiła wrażenie pewnej motoryczności i takiego zaprogramowania tych naszych jakby bohaterek. Na pewno to budzi takie skojarzenia, ale jest to klip, który zostawia bardzo wiele interpretacji - wyjaśnia Monika Brodka.

Czy "Game Change" jest próbką tego wszystkiego, co będzie reprezentatywne dla nowej płyty? - Mam dość eklektyczne myślenie w tworzeniu muzyki. Na tej płycie jest bardzo dużo różnych barw i tekstur, co daje wybuchową mieszankę. Trudno powiedzieć, czy ten utwór reprezentuje tę płytę, ale skoro znalazł się na niej, ma należyte miejsce. Dla mnie, mimo różnorodności, album tworzy pewną spójną historię i całość - dodaje Monika Brodka.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Monika Brodka (piosenkarka)

Data emisji: 10.03.2021

Godzina emisji: 13.19

DS


Czytaj także

Debiut Martina Lange. "Ta piosenka pokazuje naszą drogę"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 15:28
Mimo że Michał Lange i Marcin Makowiec debiutują ze wspólnym projektem Martin Lange, trudno nazwać ich debiutantami. Artyści współpracowali już m.in. z Rosalie, Reni Jusis, Michałem Szpakiem i Kasią Lins. Teraz jednak przyszedł czas na ich wspólny singiel zatytułowany "Oddychaj".
rozwiń zwiń

Czytaj także

NaVi i Grzegorz Wilk ze wspólnym projektem. "Trochę rocka nie zaszkodzi w tym plastikowym świecie"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 15:45
- W zespole NaVi charakterystyczne jest to, że mało się tutaj gada, a robi dużo, czyli po prostu gra się. Dlatego też ta współpraca została szybko nawiązana - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Grzegorz Wilk, który wspólnie z NaVi nagrał płytę zatytułowaną "4". W jaki sposób muzycy połączyli siły?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Disneyowski sukces Kuby Badacha. "Jestem bardzo dumny z tej piosenki"

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 16:38
Kuba Badach skomponował i zaśpiewał piosenkę do disneyowskiego filmu "Co w duszy gra". - Cieszę się, że ten utwór sprawia wrażenie prostego. Mam nadzieję, że wtedy szybciej trafi do serc słuchaczy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o "Liczy się tylko to" Kuba Badach. Jak wyglądały prace nad tym utworem?
rozwiń zwiń