Stan Borys: każda piosenka jest inna, tak samo jak każdy dzień

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 15:00
- Są takie dni, kiedy jesteśmy weseli i są takie dni, kiedy jesteśmy smutni. Myślę, że w tej piosence jest jednak dużo radości i nadziei - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o utworze "Będę przy tobie" Stan Borys. Kiedy usłyszymy kolejne piosenki tego znanego artysty?
Stan Borys
Stan BorysFoto: Anna Maleady

Najnowszy utwór Stana Borysa zatytułowany "Będę przy tobie" bardzo spodobał się słuchaczom radiowej Jedynki. Muzyk zadedykował tę piosenkę osobom, które chcą swoim ukochanym przekazać te same słowa, a także osobom pragnącym miłości.

Zdaniem słuchaczy nowy singiel trochę różni się od dotychczasowej twórczości Stana Borysa. - Każda piosenka jest inna i każdy dzień jest inny. Kompozytor symfoniczny i klasyczny Mariusz Dubrawski tak to skomponował i tak komponuje wiele innych piosenek, które dla mnie pisze. Dlaczego tak jest? Są takie dni, kiedy jesteśmy weseli i są takie dni, kiedy jesteśmy smutni. Myślę jednak, że w tej piosence jest dużo radości i nadziei. Także "Będę przy tobie", cokolwiek stanie się w twoim życiu - wyjaśnia Stan Borys.

Artysta dodaje, że autorką tekstu jest Monika Turczyńska.

Posłuchaj
05:38 2021_03_11 13_28_22_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Stan Borys zapowiada, że po powrocie do Polski zamierza rozpocząć prace nad kolejnym utworami (Muzyczna Jedynka)

Źródło: AmphyMusicProductionLTD/Stan Borys, "Będę przy tobie"

Rehabilitacja w Nowym Jorku

"Nurt swingowej muzyki". Dorota Miśkiewicz o utworze "Łagodnie płynę w twych ramionach"
Stan Borys obecnie przebywa w Nowym Jorku, gdzie przechodzi rehabilitację. Jak sam przyznaje, stara się wychodzić na powierzchnię. Czy za jakiś czas zamierza wrócić do Polski, czy jednak to Stany Zjednoczone staną się dla niego najważniejszym miejscem?

Dorota Miśkiewicz PR1 1200.JPG
"Nurt swingowej muzyki". Dorota Miśkiewicz o utworze "Łagodnie płynę w twych ramionach"

- Nie wszystko, co związane z moją pracą i z moimi nadzieja, jest związane z Polską. W tej chwili mamy bardzo trudny okres. Jesteśmy otoczeni przez pandemię, więc zdarzają się różne rzeczy, które trzeba omijać albo powstrzymać się przed tym, co jest złe wokół nas - mówi Stan Borys.

Gość Jedynki zapowiada również, że po powrocie do Polski zamierza rozpocząć prace nad kolejnym utworami. - Mamy takie plany z Mariuszem Dubrawskim. Tym samym usłyszymy się i zobaczymy dopiero jak przyjadę - dodaje.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Stan Borys (muzyk, kompozytor, wokalista, poeta)

Data emisji: 11.03.2021

Godzina emisji: 13.28

DS

Czytaj także

"Cinema Boogie": "Przed nocą i mgłą" w interpretacji Łukasza Zagrobelnego. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 11:35
Łukasz Zagrobelny jest jedną z gwiazd, które zaśpiewały na wyjątkowej płycie "Cinema Boogie", przygotowanej przez Program 1 Polskiego Radia oraz Chopin University Big Band. Artysta zmierzył się z kompozycją Włodzimierza Korcza znaną m.in. z serialu "07 zgłoś się". Zagrobelny nie ukrywa, że jest dumny z wykonania utworu śpiewanego wcześniej przez gwiazdy polskiej piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaczmarek: w tym mieście rozpocząłem swoją muzyczną drogę

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 15:30
Michał Kaczmarek wydał nowy singiel zatytułowany "W krakowskim spojrzeniu". - Jest to opowieść o emocjach związanych z Krakowem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia młody piosenkarz. Czy najnowszy utwór zwycięży w konkursie na piosenkę o Krakowie?
rozwiń zwiń