"Nurt swingowej muzyki". Dorota Miśkiewicz o utworze "Łagodnie płynę w twych ramionach"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 16:05
Dorota Miśkiewicz jest jedną z gwiazd, które zaśpiewały na wyjątkowej płycie "Cinema Boogie", przygotowanej przez Program 1 Polskiego Radia oraz Chopin University Big Band. Artystka w nowej aranżacji wykonała utwór "Łagodnie płynę w twych ramionach" z serialu "Czterdziestolatek". 
Dorota Miśkiewicz podczas koncertu Cinema Boogie
Dorota Miśkiewicz podczas koncertu "Cinema Boogie"Foto: C. Piwowarski/Polskie Radio

"Łagodnie płynę w twych ramionach" to utwór pochodzący z serialu "Czterdziestolatek". Słowa do piosenki napisał Wojciech Młynarski, a muzykę skomponował Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz. Na płycie "Cinema Boogie".

Piosenkę w aranżacji Michała Tomaszczyka mistrzowsko wykonuje Dorota Miśkiewicz, która przyznaje, że nie jest ona łatwa do zaśpiewania. - Utwór ma bardzo łagodną linię melodyczną, łagodnie płynącą, ale jak rzeka. Nigdy nie wiadomo, czasami ma jakieś zawirowania - na wierzchu łagodnie wszystko przebiega, a pod spodem wiry, prądy. (...) To wszystko nie jest takie proste - wyjaśnia wokalistka. 


Posłuchaj
07:17 2021_03_11 14_26_46_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Dorota Miśkiewicz o piosence "Łagodnie płynę w twych ramionach" z albumu "Cinema Boogie". (Muzyczna Jedynka)

 

Album "Cinema Boogie" wypełniło 11 kompozycji. Większość z nich jest znana melomanom i widzom, gdyż pochodzą ze uznanych, popularnych produkcji, chociażby z seriali "07 zgłoś się", "Wojna domowa" i "Czterdziestolatek", czy filmów "Dziecko Rosemary", "Polowanie na muchy" oraz "Tylko mnie kochaj". 


Nurt swingowej muzyki

Wokalistka, jak sama mówi, odnajduje w piosence "mocno swingującą nutę". -  Nie może być inaczej, jeżeli się śpiewa z Chopin University Big Band, ponieważ oni w każdej stylistyce właściwie swingują - mówi. - Autor tekstu Wojciech Młynarski również bardzo kochał muzykę swingową, uwielbiał pisać teksty do takich utworów. Mimo że ona jest "bossa nova" w rytmie, w zamyśle aranżera Michała Tomaszczyka, to jest ciągle, w takim odczuciu ogólnym, w nurcie swingowej muzyki - dodaje. 


Kostrzewa Piotr Chopin 1200x660.jpg
Piotr Kostrzewa o "Cinema Boogie": ten album łączy pokolenia

Wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, autorka tekstów - Dorota Miśkiewicz i jej twórczość to najlepszy dowód na to, że słowo diwa nie znaczy "kapryśna gwiazda", ale "osobowość". Na nową damę polskiej piosenki niejako namaściła Dorotę Ewa Bem.

Został także nagrany koncert z piosenkami z albumu "Cinema Boogie". W studiu im. Witolda Lutosławskiego pojawiły się wszystkie gwiazdy, w tym także Dorota Miśkiewicz, a koncert zostanie pokazany już 17 marca po godz. 20.00 na kanale YouTube, na FB radiowej Jedynki, na stronach internetowych Jedynki i Polskiego Radia. Równolegle koncert zostanie również nadany w Programie 1 Polskiego Radia.

plakat

Patroni medialni: Jedynka - Program 1 Polskiego Radia i TVP Kultura


Natalia Kukulska
Natalia Kukulska na płycie "Cinema Boogie". "Śpiewam utwory wyjątkowe"

Tracklista:

 1.  Gdy zakocham się / When I Fall in Love z filmu One Minute to Zero. Oryginalna muzyka i słowa: Victor Young / Edward Heyman / arr. Dave Wolpe. Polski tekst: Andrzej Strzelecki/wokal WOJCIECH MYRCZEK
 2.  Cinema boogie - czyli kino "Uciecha" w Czeladzi - Henryk Kuźniak / arr. Wojciech Kostrzewa
 3. Wyrzeźbiłam Twoją twarz z filmu Małżeństwo z rozsądku - Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz / Agnieszka Osiecka / arr. Krzysztof Herdzin - wokal DANIELA BEREZA
 4. Kryminalni temat z filmu - Maciej Zieliński / arr. Jarema Jarosiński
 5. Bossa Nova z filmu Polowanie na muchy - Andrzej Korzyński / arr. Wojciech Kostrzewa - wokal NATALIA KUKULSKA
 6. Przed nocą i mgłą z serialu 07 zgłoś się - Włodzimierz Korcz / Zbigniew Stawecki / arr. Wojciech Kostrzewa - wokal ŁUKASZ ZAGROBELNY
 7. Samba butelkowa z filmu Tylko mnie kochaj - Maciej Zieliński / arr. Wojciech Kostrzewa
 8. Deszcze niespokojne - z filmu Czterej pancerni i pies - Adam Walaciński / arr. Adam Sztaba
 9. Zaśnij maleństwo / Rosemary's Lullaby z filmu Rosemary’s Baby - Krzysztof "Komeda" Trzciński / Wojciech Młynarski / arr. Wojciech Kostrzewa - wokal ŁUKASZ LIPSKI
 10. Łagodnie płynę w twych ramionach z serialu Czterdziestolatek - Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz / arr. Michał Tomaszczyk - wokal DOROTA MIŚKIEWICZ
 11. Wojna domowa temat z serialu Wojna domowa - Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz / arr. Wojciech Kostrzewa
 12. Zapalniczka - Marek Stefankiewicz / Andrzej Strzelecki / arr. Marek Stefankiewicz - wokal NATALIA KUKULSKA

Czytaj także:


***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke 

Gość: Dorota Miśkiewicz (wokalistka) 

Data emisji: 11.03.2021 r. 

Godzina emisji: 14.26

ans

Czytaj także

Natalia Kukulska o "Cinema Boogie": każdy znajdzie coś interesującego dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 16:21
Natalia Kukulska zauważa, że muzyka filmowa to muzyka tła, co nie przeszkodziło w tym, aby filmowe przeboje weszły do kanonu muzycznego. - Mamy w Polsce wiele takich przebojów i właśnie takie na albumie "Cinema Boogie" można usłyszeć - zachwala wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cinema Boogie": "Przed nocą i mgłą" w interpretacji Łukasza Zagrobelnego. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 11:35
Łukasz Zagrobelny jest jedną z gwiazd, które zaśpiewały na wyjątkowej płycie "Cinema Boogie", przygotowanej przez Program 1 Polskiego Radia oraz Chopin University Big Band. Artysta zmierzył się z kompozycją Włodzimierza Korcza znaną m.in. z serialu "07 zgłoś się". Zagrobelny nie ukrywa, że jest dumny z wykonania utworu śpiewanego wcześniej przez gwiazdy polskiej piosenki.
rozwiń zwiń