Sekrety Marylin Monroe. Bohosiewicz: była niewiarygodnie silną kobietą

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 16:50
Światło dzienne ujrzał właśnie album "10 sekretów MM", który poświęcony jest piosenkom Marylin Monroe. - Nie udaję na nim Marylin, tylko opowiadam o Marylin innej niż ta, którą państwo znają - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sonia Bohosiewicz. Jaka naprawdę była jedna z największych gwiazd Hollywood?
Sonia Bohosiewicz
Sonia BohosiewiczFoto: Forum/Polskie Radio

Wojciech Myrczek 1200.jpg
"Gdy zakocham się". Wojciech Myrczek: ten utwór zyskał nową jakość
Posłuchaj
14:42 2021_03_15 13_21_33_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Do kogo zatem dziś należy serce Sonii Bohosiewicz? (Muzyczna Jedynka)

Marilyn Monroe w trakcie swojej kariery nagrała kilkanaście utworów, które przeszły do historii kina i muzyki rozrywkowej. Sonia Bohosiewicz postanowiła przypomnieć te piosenki na albumie "10 sekretów MM", będącym jej debiutancką płytą. - To jest jedno z marzeń, które spełniłam - przyznaje artystka.

Źródło: Sonia Bohosiewicz/"Stain Doll"

Nie udaje Marylin Monroe

Sonia Bohosiewicz mówi wprost, że na płycie nie udaje Marylin Monroe. - Opowiadam o Marylin innej niż ta, którą państwo znacie, czyli w większości wykreowanej przez mężczyzn, którzy na niej zarabiali i kojarzonej z głupiutką blondynką z uchylonymi ustami, przymkniętymi powiekami i charakterystyczną, czarną, idealną kreską. Opowiadam o tym, co ja w niej zobaczyłam i że spod tych półprzymkniętych powiek wydziera się dojmujący smutek oraz niewiarygodna siła tej kobiety. W taki sposób chciałam ją pokazać na tej płycie - wyjaśnia.

Jazz czy Marylin Monroe?

Czy ten album powstał bardziej z miłości do jazzu czy jednak z fascynacji do Marylin Monroe? - Jazz był pierwszy (…). Przy tej muzyce wyrastają mi skrzydła i już rozumiem, dlaczego jazz nazywa się muzyką wolności. Można przecież przesuwać, improwizować i poczuć się wolnym. Ja naprawdę poczułam się jak u siebie w domu i od tego czasu zapragnęłam tylko jednego, żeby wchodzić na scenę z takim repertuarem i śpiewać takie koncerty - opowiada Sonia Bohosiewicz.

Aktorka zdradza, że cały czas myślała nad swoim repertuarem. - Pewnego dnia przyśniła mi się Marylin Monroe i nagle wszystko było już proste i oczywiste. Zbudował się pomost pomiędzy jazzem, aktorką i poniosło mnie. To trwało jeszcze około dwóch lat, jak zgłębiałam się w Marylin. Wtedy już pojawiła się całkowicie inna postać oraz zupełnie inny koncept niż myślałam na początku - dodaje.

Do kogo zatem dziś należy serce Sonii Bohosiewicz? - Do wolności. W tym niesamowitym zniewoleniu trzeba myśleć o tym, że to się skończy, kochać wolność i ją pielęgnować w sobie, pomimo tych obostrzeń - mówi Sonia Bohosiewicz.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska 

Gość: Sonia Bohosiewicz (aktorka, piosenkarka)

Data emisji: 15.03.2021 

Godzina emisji: 13.21

DS

Czytaj także

Natalia Kukulska o "Cinema Boogie": każdy znajdzie coś interesującego dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 16:21
Natalia Kukulska zauważa, że muzyka filmowa to muzyka tła, co nie przeszkodziło w tym, aby filmowe przeboje weszły do kanonu muzycznego. - Mamy w Polsce wiele takich przebojów i właśnie takie na albumie "Cinema Boogie" można usłyszeć - zachwala wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cinema Boogie": "Przed nocą i mgłą" w interpretacji Łukasza Zagrobelnego. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 11:35
Łukasz Zagrobelny jest jedną z gwiazd, które zaśpiewały na wyjątkowej płycie "Cinema Boogie", przygotowanej przez Program 1 Polskiego Radia oraz Chopin University Big Band. Artysta zmierzył się z kompozycją Włodzimierza Korcza znaną m.in. z serialu "07 zgłoś się". Zagrobelny nie ukrywa, że jest dumny z wykonania utworu śpiewanego wcześniej przez gwiazdy polskiej piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cinema Boogie". Szef Chopin University Big Band: ten album łączy pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 14:18
Album "Cinema Boogie" został przygotowany przez Program 1 Polskiego Radia oraz Chopin University Big Band. O tym niezwykłym projekcie opowiadają: Piotr Kostrzewa, kierownik artystyczny Chopin University Big Band oraz kompozytor Adam Sztaba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nurt swingowej muzyki". Dorota Miśkiewicz o utworze "Łagodnie płynę w twych ramionach"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 16:05
Dorota Miśkiewicz jest jedną z gwiazd, które zaśpiewały na wyjątkowej płycie "Cinema Boogie", przygotowanej przez Program 1 Polskiego Radia oraz Chopin University Big Band. Artystka w nowej aranżacji wykonała utwór "Łagodnie płynę w twych ramionach" z serialu "Czterdziestolatek". 
rozwiń zwiń