"Każdy kolejny krok nas rozwija". Halina Mlynkova o nowym singlu

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 16:31
- Ten utwór jest o odrodzeniu i przemyśleniu tego, co było. Po prostu o pokazaniu kolejny raz siły - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Halina Mlynkova, która wydała właśnie singiel zatytułowany "Szkło". W jaki sposób artystka tworzy kolejne materiały w czasach pandemii?
Halina Mlynkova
Halina MlynkovaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Sonia Bohosiewicz Forum 1200.jpg
Sekrety Marylin Monroe. Bohosiewicz: była niewiarygodnie silną kobietą
Posłuchaj
09:50 2021_03_16 14_25_16_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Halina Mlynkova pandemiczny czas, jak twierdzi, wykorzystuje na tworzenie nowych piosenek (Muzyczna Jedynka)

Halina Mlynkova przyznaje, że "Szkło" musiało trochę poczekać na swoją premierę ze względu na pandemię koronawirusa. Tekst piosenki napisała Bovska, natomiast muzykę Miro Kępiński i Jan Smoczyński.

- "Szkło" jest o wyciągnięciu wniosków z pewnych sytuacji i życiowych zdarzeń oraz jakby o nierozpatrywaniu tego w kategoriach, że "jestem taka biedna"… Tylko po prostu o pokazaniu kolejny raz siły i tego, że można pójść dalej. Każde doświadczenie, które nas dotyczy i przytrafiło się nam w życiu, jest kolejnym krokiem, który nas rozwija i w pewien sposób pozwala pójść dalej z czystą kartą - opowiada Halina Mlynkova.

Źródło: Halina Mlynkova Official/"Szkło"

Współpraca z Janem Smoczyńskim

Wokalistka zdradza, że Jan Smoczyński zgodził się popracować z nią także nad nową płytą, mimo że na co dzień jest bardzo zajętym człowiekiem. - Wierzę, że pod względem dopasowania terminów teraz wszystko poukłada się, ponieważ jestem w Warszawie i będzie już dużo łatwiej zgrać te terminy, bo u nas jest chyba z nimi najtrudniej. Mimo pandemii każdy z nas ma tyle pracy, że nadal trudno je ustalić, aby móc dalej pracować - zauważa Halina Mlynkova.

Pandemia koronawirusa

Halina Mlynkova pandemiczny czas, jak twierdzi, wykorzystuje na tworzenie nowych piosenek oraz przygotowywanie m.in. świątecznego albumu. - To jest taki twórczy czas, kiedy można zacząć realizować to, co miało się w głowie, ponieważ wcześniej po prostu nie było czasu na to ze względu na naprawdę sporą ilość koncertów, wyjazdów czy przejazdów - słyszymy.

Artystka nie ukrywa jednak, że tęskni za koncertami oraz spotkaniami z publicznością. - To jakby spowodowało, że zdecydowałam nie wydawać teraz całej płyty, tylko mniej więcej, co trzy miesiące pojedyncze piosenki. Miałam wrażenie, że płyta przepadłaby, a jednak w przypadku wydania albumu, dla mnie ważne są również spotkania z ludźmi, trasa koncertowa, rozmowy na temat płyty i pokazywanie piosenek. Na ten moment to zostało odebrane, więc poprzesuwałam pewne plany, ale wierzę z całego serca, że wrócimy do normalności - mówi Halina Mlynkova.

Czytaj także:

  ***

  Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

  Prowadziła: Maria Szabłowska

  Gość: Halina Mlynkova (piosenkarka)

  Data emisji: 16.03.2021 

  Godzina emisji: 14.25

  DS

  Czytaj także

  NaVi i Grzegorz Wilk ze wspólnym projektem. "Trochę rocka nie zaszkodzi w tym plastikowym świecie"

  Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 15:45
  - W zespole NaVi charakterystyczne jest to, że mało się tutaj gada, a robi dużo, czyli po prostu gra się. Dlatego też ta współpraca została szybko nawiązana - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Grzegorz Wilk, który wspólnie z NaVi nagrał płytę zatytułowaną "4". W jaki sposób muzycy połączyli siły?
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Karo Szczurowska z debiutanckim albumem w stylu pop

  Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 15:05
  18-letnia wokalistka, znana szerszej publiczności z programu "The Voice Kids", debiutuje albumem "Karo Szczurowska" - Chciałabym, żeby każdy mógł interpretować te piosenki na swój sposób i odnalazł w nich siebie w takich codziennych sytuacjach życiowych - mówi "Muzycznej Jedynce" Karo Szczurowska.
  rozwiń zwiń