"Bieguny" uczuć. Adam Bień: ten utwór jest bardzo zgrabny

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 15:23
Adam Bień i Kasia Węsierska połączyli swoje siły, czego efektem jest ich wspólny singiel "Bieguny". - Ten utwór jest bardzo przebojowy, melodyjny i zapamiętywalny - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adam Bień. O jakich uczuciach opowiada ich najnowsza piosenka?
Adam Bień
Adam BieńFoto: mat. prasowe

Stan Borys 1.jpg
Stan Borys: każda piosenka jest inna, tak samo jak każdy dzień
Posłuchaj
05:34 2021_03_18 13_32_52_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Piosenka opowiada głównie o uczuciach, z jakimi mierzy się człowiek będący w związku (Muzyczna Jedynka)

Adam Bień to multiinstrumentalista, kompozytor, producent. Pracuje jako muzyk sesyjny w Polsce i za granicą dla wielu znakomitych artystów. Poza tym także sam tworzy, produkuje i wydaje własną muzykę. Na polskim rynku pojawiły się dotychczas jego single: "List do A","Ty i ja", "Podaruj mi noc" i "Twój świat".

Z kolei Kasia Węsierska to DJ, prezenterka radiowa, wokalistka i autorka tekstów. Teraz wspólnie nagrali singiel "Bieguny". - Kasia jest bardzo uzdolnioną osobą. Od jakiegoś czasu, natrafiając na siebie w branży, poczuliśmy się dość dobrze i postanowiliśmy ze sobą współpracować. Kasia napisała tekst do utworu, a także wspólnie ze mną go zaśpiewała - dodaje gość Jedynki.

Źródło: AdamBienOfficial/Adam Bień i Kasia Węsierska, "Bieguny"

Piosenka radiowa

- Przygotowaliśmy ten utwór stricte jako produkcję, która powinna pasować do radia. W pierwotnej wersji piosenka "Bieguny" jest bardzo spokojną i powolną balladą, zagraną z pianinem i kwartetem smyczkowym. My jednak chcieliśmy zrobić tę melodię w takiej formie, żeby miała szansę emisji w rozgłośniach radiowych. Utwór jest bardzo krótki, ale jednocześnie zgrabny - opowiada Adam Bień.

Singiel opowiada głównie o uczuciach, z jakimi mierzy się człowiek będący w związku. Każdy, kto posiada drugą połówkę, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że są to zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje, które często się na siebie nakładają.

"Bieguny" są utrzymane przede wszystkim w klimacie muzyki pop, chociaż będąc bardzo poprawnym, można ten utwór określić mianem "Premium Pop" ze względu na produkcję, melodię i wykonanie.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke 

Gość: Adam Bień (piosenkarz)

Data emisji: 18.03.2021 

Godzina emisji: 13.32

DS


Czytaj także

"Każdy kolejny krok nas rozwija". Halina Mlynkova o nowym singlu

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 16:31
- Ten utwór jest o odrodzeniu i przemyśleniu tego, co było. Po prostu o pokazaniu kolejny raz siły - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Halina Mlynkova, która wydała właśnie singiel zatytułowany "Szkło". W jaki sposób artystka tworzy kolejne materiały w czasach pandemii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Cugowski: udało się zrobić dobrą płytę

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 15:22
14 kwietnia 2021 zapowiadana jest premiera płyty "Be There" Wojciecha Cugowskiego i zespołu Kruk. Promuje ją singiel "Rat Race". - Na tę płytę długo się umawialiśmy - zdradza w "Muzycznej Jedynce" Wojciech Cugowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Brzozowski na Eurowizji 2021. "Wziąłem na siebie sporą odpowiedzialność"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 16:42
Rafał Brzozowski będzie reprezentował Polskę podczas tegorocznej Eurowizji w Rotterdamie. - Jestem dobrej myśli. Piosenka "The Ride" ma szansę spodobać się szerszej publiczności w Europie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Rafał Brzozowski. Jak wyglądają jego przygotowania do tego prestiżowego konkursu?
rozwiń zwiń