Wojciech Cugowski: udało się zrobić dobrą płytę

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 15:22
14 kwietnia 2021 zapowiadana jest premiera płyty "Be There" Wojciecha Cugowskiego i zespołu Kruk. Promuje ją singiel "Rat Race". - Na tę płytę długo się umawialiśmy - zdradza w "Muzycznej Jedynce" Wojciech Cugowski.
Wojciech Cugowski
Wojciech CugowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

cugowski wojciech fb 1200x660.jpg
Wojciech Cugowski nagrywa solową płytę

Wojciech Cugowski zauważa, że czas pandemii to czas pracy. - I wreszcie znalazł się czas, żeby skończyć płytę z Krukiem - mówi. Muzyk występuje na niej jako pełnoprawny członek zespołu, a nie jako gość.


Posłuchaj
10:11 2021_03_17 13_19_53_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Wojciech Cugowski o płycie "Be There" (Muzyczna Jedynka)

 


Krzysztof i Piotr Cugowscy Cugowski Jedynka FREE 1200_660.jpg
Cugowscy razem na scenie. "Ludzie wierzą nam na słowo"


Artysta zaznacza, że muzyka, jaką gra Kruk bardzo mu odpowiada, bo to jest hard rock. Jeszcze bardziej ucieszyły go angielskie teksty. - Po angielsku lubię pisać - wyjaśnia. Muzyka była gotowa już dawno, a w listopadzie i grudniu piosenki zostały nagrane w studiu. Wojciech Cugowski odpowiada za wokal i teksty, a za muzykę Piotr Brzychcy.

Gość Programu 1 Polskiego Radia nie uważa, aby hard rock był już schyłkowym gatunkiem muzycznym. Nie dzieli muzyki na gatunki, tylko na dobrą i złą. Lubi hard rocka. - Nowoczesna muzyka średnio mnie interesuje - wyznaje. Dodaje, że Kruk i on skrzyknęli się, aby zrobić dobrą płytę i - jak mówi - to się udało.

Album zawiera osiem utworów, które w sumie trwają godzinę. Są na nim długie, nawet 10-minutowe utwory, są też solówki. W tej muzyce można usłyszeć "ducha mistrzów", na których się wzorowali autorzy.

Przy okazji Wojciech Cugowski poinformował, że jego solowa płyta jest przesunięta na jesień, prawdopodobnie na październik.

Posłuchaj całej rozmowy zakończonej prezentacją utworu "Hungry for revenge".

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Wojciech Cugowski (gitarzysta, wokalista)

Data emisji: 17.03.2021 

Godzina emisji: 13.20

ag


Czytaj także

Musical "Karol". Wszystkie wymiary życia Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 21:42
- Podjęliśmy się przygotowania spektaklu niezwykłego, bo też i wyjątkowej osoby dotyczy. Prace nad scenariuszem trwały rok, a dwa momenty są w nim szczególnie trudne - mówi Michał Kaczmarczyk, autor libretta i kierownik artystyczny musicalu "Karol".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debiut jest dla mnie stresujący". Wojtek Cugowski o nowym albumie

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 16:50
- Tę płytę obiecałem sobie już dawno. Nastał ku temu dobry czas - powiedział Wojtek Cugowski na antenie Polskiego Radia 24. Po blisko 25 latach kariery gitarzysta znany z zespołu Bracia debiutuje solową płytą. 
rozwiń zwiń