Klaudia Szafrańska: czułam się gotowa, żeby wypuścić pierwszy singiel

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 16:13
Klaudia Szafrańska, dotychczas znana z zespołu XXANAXX, otwiera nowy rozdział w karierze. - Dzięki temu, że zaczęłam działać sama w muzyce, weszłam trochę w głąb siebie i w głąb swojej kobiecości - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Klaudia Szafrańska. Jej solowa płyta ukaże się już jesienią 2021 roku.
Klaudia Szafrańska
Klaudia SzafrańskaFoto: Dominik Malik/mat. prasowy

Ania Rusowicz 1200.jpg
"Czekam na miłość". Ania Rusowicz: to piosenka szczególnie bliska mojemu sercu
Posłuchaj
09:29 2021_03_23 13_21_25_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Pierwszą odsłoną solowej płyty Klaudii Szafrańskiej jest, jak podkreśla, osobista piosenka zatytułowana „Niedoskonały" (Muzyczna Jedynka)

Klaudia Szafrańska jest kojarzona przez szeroką publiczność jako połowa duetu XXANAXX, który w 2012 roku założyła wspólnie z Michałem Wasilewskim. Ich ostatnia płyta, "Gradient", otrzymała statuetkę Fryderyk 2019 za album roku w kategorii "elektronika". Teraz jednak piosenkarka postanowiła skupić się na solowym projekcie. - Jeżeli chodzi o XXANAXX, to nie zakończyliśmy swojej działalności muzycznej. Po prostu zrobiliśmy sobie przerwę na nasze solowe działania - wyjaśnia artystka.

KSzafranskaVEVO/"Niedoskonały

Jaki będzie jej nowy album?

Debiutancki album Klaudii Szafrańskiej ma być muzyczną mieszanką jej inspiracji i pragnień. Z kolei jej wyjście z duetu damsko-męskiego sprowokowało wejście w kobiecość, a zatem warstwa liryczna utworów dotyka tematów, które były z artystką przez długie lata. Odzwierciedla jej nadzieje, tęsknoty i namiętności.

- Dzięki temu, że zaczęłam sama działać w muzyce, weszłam trochę w głąb siebie i w głąb swojej kobiecości. Przy tekstach i przy muzyce pracowałam nad sobą i poszukałam różnych emocji, które we mnie siedziały. Te doświadczenia wyszły właśnie dzięki temu, że zaczęłam pracować nad solową płytą - twierdzi Klaudia Szafrańska.

Czuła się gotowa

Czy czas pandemii jest dobrym momentem na debiut płytowy? - Po prostu już nie mogłam się doczekać, wcześniej przeczekałam pierwszy lockdown. Pracuję nad płytą praktycznie już półtora roku i gdybym miała jeszcze czekać na kolejne rozjaśnienie się sytuacji, to chyba umarłabym wewnętrznie. Naprawdę mam w zanadrzu przygotowanych tyle rzeczy dla moich fanów, że po prostu czułam się gotowa, żeby wypuścić pierwszy kawałek - opowiada Klaudia Szafrańska.

Pierwszą odsłoną jej solowej płyty jest, jak podkreśla, osobista piosenka zatytułowana "Niedoskonały". Jest to połączenie współczesnej elektroniki z przebojowym popem z lat 80. - Słowa napisał Arek Sitarz, a nie bez powodu odezwałam się do Arka, ponieważ znamy się już kilka lat i wcześniej przy XXANAXX mieliśmy okazję wielokrotnie współpracować. Ta współpraca zawsze przebiega dobrze i jestem z niej zadowolona - słyszymy.

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Klaudia Szafrańska (piosenkarka)

Data emisji: 23.03.2021 

Godzina emisji: 13.21

DS

Czytaj także

"Każdy kolejny krok nas rozwija". Halina Mlynkova o nowym singlu

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 16:31
- Ten utwór jest o odrodzeniu i przemyśleniu tego, co było. Po prostu o pokazaniu kolejny raz siły - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Halina Mlynkova, która wydała właśnie singiel zatytułowany "Szkło". W jaki sposób artystka tworzy kolejne materiały w czasach pandemii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patryk Pietrzak: pandemia zweryfikowała wiele rzeczy w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 16:10
- Długo robiłem to nieświadomie, myśląc, że gromadzę nagrania demo dla zespołu, a w pewnym momencie stwierdziłem, że to musi być mój pełnoprawny materiał - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o przygotowywanym albumie "Ok Boomer" Patryk Pietrzak. Artysta dotąd kojarzony z występów w łódzkiej grupie Ted Nemeth, tym razem postanowił stworzyć solowy projekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaśka Sochacka z debiutancką płytą. "Ma być szczerze i prawdziwie"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 17:35
Już w ten piątek ukaże się debiutancki album Kaśki Sochackiej zatytułowany "Ciche dni". - Stworzenie tych piosenek kosztowało mnie więcej, ponieważ trzeba było zajrzeć głębiej, mocniej i szczerzej. Jednak po to robi się tę muzę, żeby ona była szczera i prawdziwa - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kaśka Sochacka.
rozwiń zwiń