"Czekam na miłość". Ania Rusowicz: to piosenka bliska mojemu sercu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 16:05
Artystka opowiedziała w Programie 1 Polskiego Radia o nowej wersji piosenki "Czekam na miłość", która była wielkim przebojem jej mamy Ady Rusowicz z zespołem Niebiesko-Czarni. - Już niedługo nagram utwór w wersji 2021 - zapowiada Ania Rusowicz. 
Ania Rusowicz
Ania RusowiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

nixes-w-iext51399051663.jpg
Ania Rusowicz: "niXes" to moje alter ego

Artystka przyznaje na antenie radiowej Jedynki, że nigdy nie miała okazji wykonywać utworu swojej mamy. - Jest to piosenka, która ma szczególne miejsce w moim sercu, jednak nigdy jej nie śpiewałam - mówi. - Pomyślałam sobie, zresztą kompozytor - Andrzej Korzyński - mnie do tego nakłonił, że muszę nagrać nową wersję tej piosenki. To jest doskonała okazja, gdyż mija 30 lat od śmierci mojej mamy i 10 lat od wydania mojej debiutanckiej płyty - dodaje. 

Posłuchaj
11:52 2021_03_23 14_25_42_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Ania Rusowicz o nowej wersji utworu "Czekam na miłość" (Muzyczna Jedynka)

 

źródło: Rodaneiro/Youtube

"Przebudzenie" 

W 2019 roku Ania Rusowicz wydała płytę "Przebudzenie". Trasa koncertowa promująca album miała odbyć się w 2020 roku, ale plany pokrzyżował lockdown. - Nie zdążyłam z nową płytą zagrać koncertów ani rozpromować jej tak, jak bym chciała. Teraz już to odżałowałam, idę dalej i myślę o nowej płycie, a w międzyczasie jeszcze w tym roku chcę wydać apkę - zdradza wokalistka. 

***

Kariera Ani Rusowicz rozpoczęła się w 2011 roku wraz z wydaniem płyty "Mój big-bit" przez Universal Music Polska. Album zawierał sześć oryginalnych kompozycji oraz sześć interpretacji piosenek Ady Rusowicz, wokalistki zespołu Niebiesko-Czarni i mamy artystki. Album okazał się wielkim sukcesem, otrzymał cztery Fryderyki i pokrył się złotem. W 2013 roku Ania Rusowicz wypuściła kolejną płytę – pt. "Genesis". 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Ania Rusowicz (wokalistka)

Data emisji: 23.03.2021 r. 

Godzina emisji: 14.25

mat. prasowe/ans

Czytaj także

Śpiewająco o Zamku Królewskim. Dzikowski: widziałem jak powstawał z ruin

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 13:34
Krzysztof Dzikowski i Renata Kluzik napisali piosenkę o Zamku Królewskim w Warszawie. Okazja jest wyjątkowa, bo zamek obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia podjęcia decyzji o jego odbudowie. - Jestem z nim związany sercem, bo jako uczeń IV klasy szkoły podstawowej odgruzowywałem go - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Dzikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danuta Błażejczyk: tej płycie zawdzięczam swoją siłę

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 16:30
W "Muzycznej Jedynce" w Programie 1 Polskiego Radia Danuta Błażejczyk opowiedziała o płycie wydanej przez Powiat Ciechanowski. Znalazło  się na niej 13 utworów wykonywanych przez artystkę oraz przez Kamila Bijosia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Każdy kolejny krok nas rozwija". Halina Mlynkova o nowym singlu

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 16:31
- Ten utwór jest o odrodzeniu i przemyśleniu tego, co było. Po prostu o pokazaniu kolejny raz siły - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Halina Mlynkova, która wydała właśnie singiel zatytułowany "Szkło". W jaki sposób artystka tworzy kolejne materiały w czasach pandemii?
rozwiń zwiń