Patryk Pietrzak: pandemia zweryfikowała wiele rzeczy w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 16:10
- Długo robiłem to nieświadomie, myśląc, że gromadzę nagrania demo dla zespołu, a w pewnym momencie stwierdziłem, że to musi być mój pełnoprawny materiał - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o przygotowywanym albumie "Ok Boomer" Patryk Pietrzak. Artysta dotąd kojarzony z występów w łódzkiej grupie Ted Nemeth, tym razem postanowił stworzyć solowy projekt.
Patryk Pietrzak
Patryk PietrzakFoto: Czwórka

TULIA i Zbigniew Zegler - S15 nagranie 1200.jpg
Tulia z "Marcowym" singlem. "Mamy potrzebę eksperymentowania"
Posłuchaj
10:45 2021_03_22 13_23_51_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Patryk Pietrzak przyznaje, że jego solowy album będzie różnił się od poprzednich płyt Ted Nemeth (Muzyczna Jedynka)

Co zdecydowało, że Patryk Pietrzak postanowił w pewien sposób odłączyć się od kolegów z zespołu i nagrać solową płytę? - To właściwie nie ja zdecydowałem, tylko wydaje mi się, że samo zdecydowało się. Od czterech lat dosyć wybiórczo zbierałem materiał na tę płytę, a dopiero od dwóch wiem, że z tego powstanie płyta. Długo robiłem to nieświadomie, myśląc, że gromadzę nagrania demo dla zespołu, a w pewnym momencie stwierdziłem, że to musi być mój pełnoprawny materiał - opowiada Patryk Pietrzak.

Źródło: Mystic Production TV/Patryk Pietrzak, "Maryś"

Inna muzyka niż z Ted Nemeth

Gość Jedynki przyznaje, że jego solowy album będzie różnił się od poprzednich płyt Ted Nemeth. - Dlatego ta muzyka musiała być wydana pod moim imieniem i nazwiskiem. W założeniach chodziło o to, żeby nie stawiać sobie żadnych barier w nagrywaniu, tzn. nie przejmować się, jak jest zazwyczaj przy zespołowym nagrywaniu, że należałoby to później zrobić na żywo w ten czy inny sposób oraz czy będziemy mieć warunki do wykonania tego - mówi Patryk Pietrzak.

- Nigdy w życiu nie byłem bliżej tego, o co chodziło mi na tej płycie. Mam wrażenie, że proces nagrywania, który poznałem, czyli praca w studiu, w którymś momencie zainteresował mnie dużo bardziej niż praca na sali prób, która polega na odtwórstwie, jakiejś powtarzalności i przygotowywaniu różnych rzeczy. Zainteresowała mnie dużo bardziej studyjna strona tworzenia muzyki, tj. coś, co nie jest obliczone na efekt, tylko sam proces tworzenia tego - słyszymy.

Artysta zauważa, że ostateczną decyzję o nagraniu albumu podjął w czasie pandemii. - Mam wrażenie, ze czas pandemii zweryfikował w moim życiu wiele rzeczy - dodaje Patryk Pietrzak.

Czytaj także:

  ***

  Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

  Prowadziła: Ula Kaczyńska 

  Gość: Patryk Pietrzak (wokalista)

  Data emisji: 22.03.2021 

  Godzina emisji: 13.23

  DS

  Zobacz więcej na temat: Ula Kaczyńska MUZYKA

  Czytaj także

  Gniewomir Tomczyk: ten album to wielkie wyzwanie i wielka radość

  Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 16:08
  - Moje albumy zawsze są odzwierciedleniem tego, czym obecnie się fascynuję i w którą stronę podąża moja muzyczna wrażliwość - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o swojej twórczości Gniewomir Tomczyk. Jaka jest jego najnowsza płyta "Pieces of My Journey!"?
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Czarne Złoto Warszawy". Ćirlić: płyty zawsze pojawiały się na giełdach

  Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 16:27
  - W sklepach płytowych w czasach Polski Ludowej było dosyć trudno o płyty, ponieważ szybko znikały z półek - opowiada w Programie 1 Polskiego Radia Aleksandar Ćirlić, reżyser filmu "Czarne Złoto Warszawy". Jego produkcja jest dokumentem ukazującym zjawisko warszawskiej kultury winylowej z perspektywy ludzi, bez których nie mogłaby zaistnieć.
  rozwiń zwiń