Reggaeside z nowym coverem. "Shape of You" muzycy zinterpretowali w swoim stylu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 13:20
Jako Reggaeside grają od dziewięciu lat. W ich muzyce znajdziecie reggae, funk, a nawet odrobinę popu. Teraz wydali cover utworu "Shape of You" Eda Sheerana. - Reggaeside gra własne kompozycje, ale od czasu do czasu staramy się robić niespodzianki słuchaczom, odświeżać różne numery i grać je zupełnie inaczej niż oryginał - mówi Mateusz Deredas, jeden z liderów ośmioosobowej ekipy.
Reggaeside
ReggaesideFoto: mat. pras.

Rafał Brzozowski Jedynka 21200 .jpg
Rafał Brzozowski na Eurowizji 2021. "Wziąłem na siebie sporą odpowiedzialność"

Piosenka "Shape of You" autorstwa Eda Sheerana to jeden z najczęściej odtwarzanych utworów na świecie, który bije rekordy kolejnych odtworzeń. Muzycy z Reggaeside zinterpretowali tę piosenkę w swoim stylu, a to oznacza, że oprócz rytmów reggae, można usłyszeć m.in. rockowe riffy gitarowe.


Posłuchaj
13:53 2021_03_24 13_16_58_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Mateusz Deredas o coverze piosenki "Shape of You" zagranym przez Reggaeside (muzyczna Jedynka)

 


brylewska sara quarcoo vivian_1200.jpg
Róbrege 2018. W hołdzie Robertowi Brylewskiemu

Mateusz Deredas przyznaje, że na razie ten i inne utwory są grane na koncertach online. - Ale mamy nadzieję, że niedługo zagramy na żywo - mówi. Reggaeside wydał już kilka coverów we własnych aranżacjach. Przyznaje, że piosenka "Shape of You" to światowy hit, a w internecie ma ponad pięć miliardów odsłon. - Ten utwór jest przez nas zupełnie odwrócony nogami - zapewnia. Składa się na to zupełnie inna aranżacja.

- Ludzie znają ten utwór, więc może jak usłyszą naszą aranżację, to na ich twarzach pojawi się uśmiech - mówi. Zauważa, że gra osiem instrumentów i każdy z muzyków wnosi coś od siebie, więc wyszła - jego zdaniem - energetyczna wersja rockowo-reggae'owa, a w oryginale utwór jest balladą. Mateusz Deredas zapewnia, że zespół cały czas pracuje i prawie gotowa jest jego nowa płyta.


Źródło: Reggaeside/"Shape of You"

Posłuchaj całej rozmowy, w trakcie której można usłyszeć piosenki "Wake up" i "Shape of You" w wykonaniu Reggaeside

Czyta także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Mateusz Deredas (zespoł Reggaeside)

Data emisji: 24.03.2021 

Godzina emisji: 13.17

ag


Zobacz więcej na temat: reggae Marcin Kusy MUZYKA

Czytaj także

Tulia z "Marcowym" singlem. "Mamy potrzebę eksperymentowania"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 14:45
Zespół Tulia nie przestaje zaskakiwać i w nowym utworze, zatytułowanym "Marcowy", brzmi… rockowo. A to nie koniec niespodzianek. - W maju planujemy wydać album - zapowiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Tulia Biczak. Z jakim stylem muzycznym utożsamiają się piosenkarki ze Szczecina?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patryk Pietrzak: pandemia zweryfikowała wiele rzeczy w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 16:10
- Długo robiłem to nieświadomie, myśląc, że gromadzę nagrania demo dla zespołu, a w pewnym momencie stwierdziłem, że to musi być mój pełnoprawny materiał - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o przygotowywanym albumie "Ok Boomer" Patryk Pietrzak. Artysta dotąd kojarzony z występów w łódzkiej grupie Ted Nemeth, tym razem postanowił stworzyć solowy projekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaśka Sochacka z debiutancką płytą. "Ma być szczerze i prawdziwie"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 17:35
Już w ten piątek ukaże się debiutancki album Kaśki Sochackiej zatytułowany "Ciche dni". - Stworzenie tych piosenek kosztowało mnie więcej, ponieważ trzeba było zajrzeć głębiej, mocniej i szczerzej. Jednak po to robi się tę muzę, żeby ona była szczera i prawdziwa - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kaśka Sochacka.
rozwiń zwiń