"Miałam dość jasne przeczucia co do tego utworu". Natalia Szroeder o singlu "Powinnam?"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 16:25
- Nie chciałam, żeby ta piosenka była tak interpretowana, że komuś coś wyrzucam lub mam do kogoś żal. To jest trochę taki mój rachunek sumienia, że trochę z własnej winy podążałam za kierunkowskazami narzuconymi mi z góry - mówi w "Muzycznej Jedynce" Natalia Szroeder. 16 marca 2021 r. ukazał się nowy singiel artystki zatytułowany "Powinnam?".
Natalia Szroeder
Natalia SzroederFoto: Sebastian Gołos

Pola-Chobot-&-Adam-Baran1200.jpg
Pola Chobot & Adam Baran: chcemy działać szybko

Nowy singiel Natalii Szroeder jest bardzo osobistą i intymną opowieścią, która otwiera nowy rozdział w życiu artystycznym wokalistki. Zapowiada on zbliżający się nowy album artystki, w zamyśle będący wyrazem jej dojrzałości artystycznej, emancypacji i niezależności.


Posłuchaj
09:35 2021_03_29 14_28_11_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Natalia Szroeder prezentuje nowy utwór "Powinnam?" (Muzyczna Jedynka)

 

- Mam w świadomości, ilu jest młodych, utalentowanych ludzi w naszym kraju i nie każdy dostaje złotą szansę od losu, żeby móc się realizować - podkreśla na antenie radiowej Jedynki Natalia Szroeder. - Ta szansa została mi dana i rzeczywiście starałam się przy tym wszystkim nikogo nie zawieść, nie rozczarować. Mając 16 lat, okres poszukiwań przechodziłam na oczach publiczności i ludzi, więc musi być ta przestrzeń na błędy, potyczki - dodaje. 

źródło: Natalia Szroeder/Youtube

Utwór długo czekał na premierę

Autorami utworu "Powinnam?" są Natalia Szroeder (tekst, muzyka) i Archie Shevsky (muzyka), czyli Konrad Biliński, pianista współpracujący z m.in. Natalią Kukulską i Kasią Dereń, a także z Natalią Szroeder przy jej debiutanckiej płycie "NATinterpretacje" z 2016 r.

Jak mówi wokalistka w rozmowie z Ulą Kaczyńską, utwór bardzo długo czekał na swoją premierę. - Na początku miała być to końcówka 2020 roku, jednak COVID-19 pokrzyżował nam plany i ciężko było nam się spotkać na planie zdjęciowym, trzeba było ciągle przesuwać terminy - wyjaśnia artystka. - Ten okres na rozmyślania, zastanowienie się był dla mnie bardzo owocny. Teraz mam poczucie, że z pełną gotowością, spokojem mogę pokazywać rzeczy intensywniej. One są przygotowane, przemyślane i jestem na to w pełni gotowa - przyznaje. 

***

W 2020 r. Szroeder wypuściła piosenkę "Pestki", która zanotowała ponad 2,4 mln odsłon. Największym sukcesem - ponad 19 mln - okazał się utwór "Parasole" z 2018 r.


Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska 

Gość: Natalia Szroeder (wokalistka, autorka tekstów)

Data emisji: 29.03.2021 

Godzina emisji: 14.28

mat. prasowe/ans

Czytaj także

Natalia Zastępa: moim największym marzeniem jest śpiewanie do końca życia

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 15:04
Finalistka zarówno pierwszej edycji "The Voice Kids" jak i dziewiątej edycji programu "The Voice of Poland". W 2019 roku wystąpiła na 56. KFPP w Opolu podczas koncertu "Debiuty". Mimo młodego wieku ma na koncie utwory, które zachwycają polską publiczność. Gościem "Muzycznej Jedynki" była wokalistka Natalia Zastępa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z wyjątkiem nas" - Natalia Kukulska prezentuje kolejną odsłonę nowego albumu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 16:50
Płyta "Czułe struny" będzie miała swoją premierę 28 sierpnia. Po świetnie przyjętym, zarówno przez fanów wokalistki, jak i miłośników muzyki klasycznej, utworze "Czułe struny [Polonez As-dur]", artystka prezentuje kolejną odsłonę albumu. "Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]". To kompozycja Fryderyka Chopina, w aranżacji Krzysztofa Herdzina, do której słowa napisała Mela Koteluk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pierwsza piosenka inspirowana podróżami". Maria Sadowska o singlu "Marakeczi"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 16:47
Po 6 latach muzycznej przerwy Maria Sadowska powraca z nową płytą. Jej pierwszą zapowiedzią jest orientalna ballada "Marakeczi" ze specjalnym udziałem Leszka Możdżera. Nowy album wokalistki ukaże się jesienią. 
rozwiń zwiń