Lanberry: koloryt retro jest mi bardzo bliski

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 14:22
To zaskakujące wyznanie artystki, która jest raczej kojarzona z muzyką pop i jest współtwórczynią sukcesów naszych młodych piosenkarek, które zwyciężyły w Konkursie Eurowizji, dla których napisała piosenki - Roksany Węgiel ("Anyone I Want to Be") czy Viki Gabor ("Superhero"). - Bo ja jestem trochę nośnikiem pomiędzy tym, co już było, a tym co jest teraz nowe, świeże i nowoczesne - mówi w "Muzycznej Jedynce".
Lanberry
LanberryFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

lanberry uscislowska malgorzata_1200.jpg
"Co gryzie panią L?". Lanberry: postanowiłam zadbać o relacje ze sobą

To odniesienie do przeszłości znalazło wyraz w teledysku do piosenki "Tylko tańczę", gdzie w warstwie wizualnej został odtworzony ślub z czasów PRL. "Tylko tańczę" ma być ostatnim singlem z albumu "Co gryzie Panią L.?", który został nominowany do Fryderyka w kategorii Album roku pop. Artystka przyznaje, że piosenka jest pewnym podsumowaniem przesłania, którym kierowała się przy płycie "Co gryzie Panią L.?". Według niej "Tylko tańczę" to jej hymn o wolności. - O wolności wyboru przede wszystkim i o tym, żeby iść za swoją prawdą w życiu i nie spełniać oczekiwań innych ludzi - wyjaśnia.

Podkreśla, że ostatnie dwa lata były dla niej przełomowe, zarówno jeśli chodzi o życie prywatne, jak i muzyczne. Życie prywatne otacza tajemnicą tym bardziej, że jest ono bardzo mocno powiązane z życiem zawodowym. - Męża nie mam, dzieci też nie - śmieje się Lanberry. Ślub i małżeństwo jest tylko w teledysku do "Tylko tańczę". - Chciałam pokazać, co stanie się, jeśli nie pójdziemy za głosem własnego serca - podkreśla.

Gość Programu 1 Polskiego Radia zapewnia, że nominacje w tym roku do czterech Fryderyków to dla niej zaszczyt. - Cieszę się tym, że jestem nominowana, a co będzie, to czas pokaże - zapewnia. Zwłaszcza że trafiła do prestiżowych kategorii, w tym Album roku pop i Utwór roku pop.

Lanberry to pseudonim Małgorzaty Uściłowskiej, piosenkarki, autorki tekstów i kompozytorki. W 2015 zadebiutowała na rynku fonograficznym singlem "Podpalimy świat", z którym dotarła do 19. miejsca na AirPlay-Top, liście najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. 4 marca 2016 wydała debiutancki album studyjny zatytułowany po prostu "Lanberry", na którym znalazły się m.in. single "Każdy moment" i "Bunt". Reedycję płyty promował m.in. singel "Piątek", który odniósł sukces komercyjny, stając się pierwszym utworem w karierze piosenkarki, który uplasował się w pierwszej dziesiątce listy AirPlay.

W 2018 wydała drugi album studyjny, zatytułowany "miXtura". Wydawnictwo było promowane m.in. przez utwór "Gotowi na wszystko", który zajmował 1. miejsce na liście AirPlay. W 2020 ukazał się jej trzeci album "Co gryzie panią L?".

W opisie utworu "Tylko tańczę" można przeczytać, że to świadomość przemijania i tego, że wszystko kiedyś się kończy. Bawię się i robię to, co chcę, czyli to, co dla mnie jest ważne. Mam jednak świadomość, że to tylko ten moment, że to jest chwilowe. Dlatego tak ważne są nasze życiowe wybory i życie w zgodzie z własną prawdą.

Lanberry/Youtube

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler

Gość: Lanberry - Małgorzata Uściłowska (piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka)

Data emisji: 2.04.2021

Godzina emisji: 14.22

ag


Czytaj także

Lanberry: chcę połączyć pop z czymś alternatywnym

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 15:58
Pod pseudonimem "Lanberry" kryje się młoda wokalistka - Małgorzata Uściłowska, która tworzy muzykę w nurcie pop. W Jedynce opowiedziała o tym, jak ważnym wydarzeniem są dla niej Fryderyki i jakie ma plany do dalszej twórczości muzycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncertowy Sylwester Polskiego Radia [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 10:01
To była zupełnie wyjątkowa sylwestrowa noc z Polskim Radiem. W ramach inauguracji multimedialnej Sceny Muzycznej Polskiego Radia mogliśmy obejrzeć koncerty wideo w wykonaniu gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Wystąpili miedzy innymi: Małgorzata Ostrowska, Lanberry i Kamp!  Zapraszamy do obejrzenia tych wyjątkowych koncertów!
rozwiń zwiń