Rosalie. i Chloe Martini sięgają po O.N.A. "Bardziej pozytywne wydanie"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 16:54
Rosalie. nagrała z Chloe Martini cover legendarnej piosenki zespołu O.N.A. - "Kiedy powiem sobie dość". - Od razu pomyślałyśmy, dlaczego nie nadać temu utworowi nowego, specjalnego znaczenia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Rosalie. Skąd wziął się pomysł na odświeżenie tej znanej piosenki?
Rosalie. i Chloe Martini
Rosalie. i Chloe MartiniFoto: Dawid Misiorny

Posłuchaj
15:16 2021_04_12 14_25_24_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Rosalie.: bardzo długo zastanawiałyśmy się z Chloe, jaki cover wybrać (Muzyczna Jedynka)

Niedawno minęło dwanaście miesięcy od wydania przez Rosalie. albumu "IDeal". - To były bardzo burzliwe miesiące. Wydaje mi się, że początkowo bardzo cierpiałam, bo wydanie płyty spotkało się akurat z lockdownem w Polsce. Nie mogłam pogodzić się z tym, że nie będę mogła podzielić się z ludźmi materiałem na żywo. Kiedy nadeszło lato, trochę się to wszystko rozluźniło i jakby wróciła możliwość koncertów, to też powróciłam z uśmiechem. Chyba jestem artystką, która spełnia się na scenie, a nie w social mediach - twierdzi Rosalie.

daria zawiałow 1200.jpg
"Czasami lubię mocniej zaśpiewać". Daria Zawiałow o nowej płycie

W międzyczasie Rosalie. spędzała czas także w studiu, gdzie pracowała razem z Chloe Martini. - Działamy prężnie i na pewno zaskoczymy. Może w tym, może w przyszłym roku, bo do końca jeszcze nie wiemy, ale będzie to coś specjalnego. Niestety niewiele mogę zdradzić, ale ja już siedzę i trzęsę się po prostu nogami i rękami - dodaje artystka.

Źródło: RosalieOfficial/Rosalie. i Chloe Martini, "Kiedy powiem sobie dość"

"Kiedy powiem sobie dość"

Rosalie. i Chloe Martini nagrały całkiem niedawno cover utworu "Kiedy powiem sobie dość" zespołu O.N.A. Jak przyznaje Rosalie., jest to muzyka jej pokolenia, jak również jej rodziców.

- Bardzo długo zastanawiałyśmy się z Chloe, jaki cover wybrać. Tak samo myślałyśmy, czy ma to być zagraniczny numer, ponieważ nagrywam muzykę i po angielsku i po polsku… W pewnym momencie zaczęłyśmy spotykać się z naszymi znajomymi i wypytywać, czego słuchają (…). Zatrzymałyśmy się właśnie na utworze "Kiedy powiem sobie dość". Chyba też ze względu na to, jakie czasy w tej chwili nastały i że ten numer w sumie wszystkim kojarzy się bardzo depresyjnie. Długo szukałyśmy znaczeń i słuchałyśmy wywiadów z Agnieszką Chylińską, żeby dowiedzieć się, jak ona to czuje i co ten tekst dla niej znaczył - wyjaśnia Rosalie.

Mniej depresyjne rozwiązanie

Artystki postanowiły jednak "nadać temu utworowi nowe, specjalne znaczenie i nie robić go totalnie depresyjnym". - Do "IDeal" podeszłam na zasadzie, że "mam dość, lecimy dalej i jestem silną kobietą", to tak samo tutaj chciałyśmy pokazać młodym ludziom utwór z naszych lat w nowym wydaniu, takim bardziej pozytywnym. Wydaje mi się, że to jest bardzo ciekawe rozwiązanie - słyszymy.

- Jako nastolatka słuchałam głównie muzyki, która mnie albo wpędzała w stan melancholii albo włączałam coś do skakania na łóżku. To jest pewne połączenie tych dwóch potrzeb, ponieważ jako ludzie potrzebujemy wykrzyczeć się bądź wypłakać - zauważa Rosalie.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska 

Gość: Rosialie. (piosenkarka)

Data emisji: 12.04.2021 

Godzina emisji: 14.25

DS

Czytaj także

Natalia Zastępa: moim największym marzeniem jest śpiewanie do końca życia

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 15:04
Finalistka zarówno pierwszej edycji "The Voice Kids" jak i dziewiątej edycji programu "The Voice of Poland". W 2019 roku wystąpiła na 56. KFPP w Opolu podczas koncertu "Debiuty". Mimo młodego wieku ma na koncie utwory, które zachwycają polską publiczność. Gościem "Muzycznej Jedynki" była wokalistka Natalia Zastępa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z wyjątkiem nas" - Natalia Kukulska prezentuje kolejną odsłonę nowego albumu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 16:50
Płyta "Czułe struny" będzie miała swoją premierę 28 sierpnia. Po świetnie przyjętym, zarówno przez fanów wokalistki, jak i miłośników muzyki klasycznej, utworze "Czułe struny [Polonez As-dur]", artystka prezentuje kolejną odsłonę albumu. "Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]". To kompozycja Fryderyka Chopina, w aranżacji Krzysztofa Herdzina, do której słowa napisała Mela Koteluk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pierwsza piosenka inspirowana podróżami". Maria Sadowska o singlu "Marakeczi"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 16:47
Po 6 latach muzycznej przerwy Maria Sadowska powraca z nową płytą. Jej pierwszą zapowiedzią jest orientalna ballada "Marakeczi" ze specjalnym udziałem Leszka Możdżera. Nowy album wokalistki ukaże się jesienią. 
rozwiń zwiń