Bartosz Słatyński: jeszcze nadejdzie czas na przebój

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 16:56
- Staram się ze wszystkich sił nie poddawać i działać na scenie muzycznej. Realizuję kolejne projekty, mimo pandemii - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Bartosz Słatyński. Były wokalista zespołów Avalanche oraz Penny Lane nagrał właśnie singiel z Weroniką Wronką zatytułowany "Zatańczmy".
Bartosz Słatyński
Bartosz SłatyńskiFoto: mat. prasowe


leski 1200.jpg
Leski pracuje nad nową płytą. "Teksty o zwykłym i niezwykłym życiu"
Posłuchaj
11:48 2021_04_20 13_26_09_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Bartosz Słatyński uważa, że w obecnych czasach muzycy mają dużo większe możliwości techniczne (Muzyczna Jedynka)

Weronika Wronka znana jest z udziału w projekcie "Krakowitz". Na co dzień pracuje jako aktorka i wokalistka. Jak zdradza Bartosz Słatyński, ich najnowsza piosenka jest "trochę o miłości, trochę o tęsknocie".

Źródło: Bartosz Słatyński/Słatyński i Wronka, "Zatańczmy"

Kodeks rockowca

Bartosz Słatyński działa na polskiej scenie muzycznej już od ponad 20 lat. Znany jest m.in. z zespołów Avalanche i Penny Lane. - To były takie bardziej konkretne początki mojej muzycznej drogi, ponieważ wydawaliśmy płyty. Wcześniej również działałem w lokalnych składach. To była droga zgodna z kodeksem rockowca, po prostu krok po kroku - opowiada gość Jedynki.

Mimo bogatej przygody z muzyką Bartosz Słatyński nie może jeszcze pochwalić się nagraniem przeboju. Czy to go nie zniechęca do dalszej pracy? - Myślę, że jeszcze nadejdzie czas na ten przebój. Trochę się śmieję, bo nigdy nie wiadomo, co może się stać przebojem. Staram się ze wszystkich sił nie poddawać i działać na scenie muzycznej. Realizuję kolejne projekty, mimo pandemii - komentuje Bartosz Słatyński.

Bartosz Słatyński zauważa, że w obecnych czasach muzycy mają dużo większe możliwości techniczne. - Teraz za pomocą zwykłego telefonu można robić fajne nagrania, przynajmniej demo. Jest to doskonały materiał wyjściowy, żeby później znaleźć się w studio i na podstawie tego, co wypracowało się w domu, kontynuować profesjonalne nagranie w studiu - słyszymy.

Tęskni za publicznością

Czy nasz gość woli koncerty i kontakt z publicznością, czy jednak chętniej pracuje w studiu?

- Wszystko ma swoją kolej. Najpierw nagranie musi być dopracowane i doszlifowane w studiu, natomiast później na koncercie jest całkowicie inna energia, bo są ludzie, którzy ją dają. Przez tę całą historię pandemiczną odczuwam wielki brak kontaktu z publicznością. Chciałbym, żeby jak najszybciej to wszystko wróciło na normalne tory - przyznaje.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Goście: Bartosz Słatyński (muzyk)

Data emisji: 20.04.2021 

Godzina emisji: 13.26

DS


Zobacz więcej na temat: piosenka Maria Szabłowska

Czytaj także

"Nowoczesna i ma w sobie bluesa". Natasza Urbańska o swojej muzyce

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 16:00
- Nie chcę być podobna do kogoś i być w jakimś klimacie, tylko chcę sama tworzyć swój klimat - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natasza Urbańska. Artystka nagrała właśnie utwór „Psie łzy” w duecie z Maciejem Maleńczukiem. Kiedy można spodziewać się jej nowej płyty?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy. Wolsztyński: "Zaczynamy w Bydgoszczy"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 15:43
Już w czerwcu w Bydgoszczy odbędzie się Koncert Galowy XIII Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca bicie". - Mam nadzieję, że uda się nam przeprowadzić go z publicznością - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Wolsztyński, pomysłodawca i dyrektor festiwalu. W tym roku przypada 30. rocznica śmierci Andrzeja Zauchy.
rozwiń zwiń