Gromee i INNA połączyli siły i jest kandydat na hit lata. Posłuchaj "Cool Me Down"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 14:23
Rumuńska wokalistka INNA, którą polska publiczność zna z takich hitów jak "Sun Is Up", "In Your Eyes" czy "Hot", nagrała razem z Gromeem piosenkę, którą premierowo zaprezentowaliśmy w "Muzycznej Jedynce". Ma szanse stać się prawdziwym hitem.
Gromee
GromeeFoto: Agencja Forum

1200_Luxtorpeda_shutterstock.jpg
"Wyjątkowa, powstała spontanicznie". Lider zespołu "Luxtorpeda" o nowej płycie


Gromee opowiada, że nie musiał INNY szczególnie długo namawiać do współpracy. - Wokalistka, z którą mam dziś premierę, była moim marzeniem, wysłałem utwór, wysłałem demo i ona to zaakceptowała - wspomina. Kiedyś nie było tak łatwo i prosto. Gość Programu 1 Polskiego Radia wspomina, że dostawał może jedną odpowiedź na tysiąc wysłanych mejli. Wyznaje też, że ma marzenie, aby do jego muzyki zaśpiewał Dave Gahan z zespołu Depeche Mode.


Posłuchaj
10:31 2021_04_23 14_23_29_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Gromee i INNA z nową piosenką "Cool Me Down" (Muzyczna Jedynka)

leski 1200.jpg
Leski pracuje nad nową płytą. "Teksty o zwykłym i niezwykłym życiu"

Muzyk uważa, że "Cool Me Down" jest trochę mrocznym utworem, bo pojawił się w mrocznych czasach. - Ale chciałbym, żeby ludzie wynieśli z niego trochę słońca - mówi, zwłaszcza że już jest wiosna. - Chciałbym, żeby ten utwór towarzyszył wszystkim przez całą wiosnę i piękne lato - dodaje.

Muzyk nie przypomina sobie, żeby zerwał współpracę z jakąś wokalistką lub jakimś wokalistą. - Mam swoją wizję na utwór czy wokal, ale słucham innych, i jeżeli ktoś ma inny pomysł, to nie chciałbym, żeby robił coś na siłę, to często to akceptuję - wyznaje. Podkreśla, że nie akceptuje błędów i amatorskich sytuacji, ale trudno mu sobie taką przypomnieć.

Gromee zdradza, że ma nagranych pełno demówek, ale uważa, że nie są jeszcze dostatecznie dopracowane. Przyznaje, że pandemia z jednej strony zmęczyła go psychicznie, bo na początku on i rodzina obawiali się wyjść do sklepu, ale z drugiej strony zostało zrobione bardzo dużo melodii i tekstów. - Po prostu pracowaliśmy, bo nic innego nie można było robić - mówi.

 Gromeeofficial/Youtube

Czytaj również: 


***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Gość: Gromee - Andrzej Gromala (producent muzyczny, remikser, autor tekstów, DJ, tworzący głównie muzykę klubową) 

Data emisji: 23.04.2021

Godzina emisji: 14.23

ag


Czytaj także

Nowy singiel Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik. Posłuchaj piosenki "Drzewa"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 13:22
"Drzewa" to drugi singiel promujący album "Astronomia poety. Baczyński" Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik.  Artyści podjęli się autorskiej interpretacji wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tulia z "Marcowym" singlem. "Mamy potrzebę eksperymentowania"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 14:45
Zespół Tulia nie przestaje zaskakiwać i w nowym utworze, zatytułowanym "Marcowy", brzmi… rockowo. A to nie koniec niespodzianek. - W maju planujemy wydać album - zapowiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Tulia Biczak. Z jakim stylem muzycznym utożsamiają się piosenkarki ze Szczecina?
rozwiń zwiń