Kamil Kowalski - człowiek od wiosny

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 16:25
Muzyk we wszystkich wywiadach przekonuje, że wiosna jest w nim. Ma o tym świadczyć utwór "Wiosna we mnie", przygotowany na planowaną pierwszą płytę. Piosenka została upubliczniona w listopadzie. - Czułem, że w listopadzie jest potrzeba przekazania ludziom utworu, który daje światło, daje nadzieję - mówi.
Kamil Kowalski
Kamil KowalskiFoto: mat. prasowe/Agora Music

leski 1200.jpg
Leski pracuje nad nową płytą. "Teksty o zwykłym i niezwykłym życiu"

Kamil Kowalski chciałby - jak to ujął - zaszczepić w ludziach wiosnę, bo ona przyjdzie prędzej czy później. Dlatego zdecydował się na nagranie utworu w wersji piano, tylko z pianistą, z którym występuje już sześć lat.


Posłuchaj
15:19 2021_05_03 14:25:48_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Kamil Kowalski o swojej muzyce i związkach z przyrodą oraz naturą (Muzyczna Jedynka)

 


Natalia Szroeder 1200.jpg
"Miałam dość jasne przeczucia co do tego utworu". Natalia Szroeder o singlu "Powinnam?"

Podkreśla, że jego związki z przyrodą są bardzo bliskie i stanowi ona dla niego inspirację twórczą. - Choć może wydawać się dziwne, że dla 23-letniego mężczyzny przyroda i natura mogą być największą inspiracją - mówi. Zaznacza, że być może wynika to z faktu, że wychował się w małej wsi pod Szczecinkiem.  

Kamil Kowalski/Youtube

Moje muzyczne życie całkowicie odmieniła Kora

Kamil Kowalski podkreśla, że śpiewa od zawsze. - Nie pamiętam, kiedy nie było w moim życiu muzyki - mówi. Wspomina, że lata dziecięce, to było głównie śpiewanie z babcią. Opowiada, jak w wieku 12 lat uciekł na koncert Kory, już bez Maanamu, bo rodzice nie chcieli go na ten koncert puścić. - I to całkowicie odmieniło moje życie muzyczne - mówi. Przekonał się, że istnieje inna muzyka od tej, jaką zna. Jednocześnie upewnił się, kim chce być, jak dorośnie i w jakim kierunku powinien zmierzać.  

Kamil Kowalski zapewnia, że nigdy nie myślał, aby śpiewać w innym języku niż polski. - Jak myślę, to po polsku, jak płaczę, to też po polsku, jak się kłócę z kimś, to po polsku, jak się złoszczę, to również po polsku - wyjaśnia. I pyta retorycznie, w jakim języku mógłby komunikować swoje najszczersze emocje, które w nim drzemią.

Czytaj także:

***

Kamil Kowalski tworzy muzykę alternatywną. Zagrał między innymi na ON FESTIWAL w Arenie Gliwice oraz w ramach MNINCouchFestival. Od lat organizuje warsztaty i festiwale muzyczne, w ramach których współpracował między innymi z Kasią Lins, Kayah, Bovską, Pauliną Przybysz, Anitą Lipnicką czy Natalią Kukulską. Obecnie pracuje nad swoją debiutancką płytą, która oscylować będzie w klimatach indie alternatywy. Za stronę producencką odpowiada Patrick the Pan - artysta polskiej sceny alternatywnej, mający na swoim koncie trzy autorskie płyty i dużą ilość produkcji muzycznych, członek zespołu Dawida Podsiadło. Na płycie pojawią się również goście.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska 

Gość: Kamil Kowalski (piosenkarz)

Data emisji: 3.05.2021 

Godzina emisji: 14.25

ag

Zobacz więcej na temat: Ula Kaczyńska wiosna MUZYKA

Czytaj także

Gniewomir Tomczyk: ten album to wielkie wyzwanie i wielka radość

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 16:08
- Moje albumy zawsze są odzwierciedleniem tego, czym obecnie się fascynuję i w którą stronę podąża moja muzyczna wrażliwość - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o swojej twórczości Gniewomir Tomczyk. Jaka jest jego najnowsza płyta "Pieces of My Journey!"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Utwór "Skrzydła" w nowej wersji. Sound'n'Grace: wróciliśmy w nim do naszych korzeni

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 16:14
Utwór "Skrzydła" w oryginalnej wersji znalazł się na wydanej w ubiegłym roku płycie Sound'n'Grace "Początek". Piosenka w nowej aranżacji została zarejestrowana na żywo w kościele bernardynów w Warszawie.  
rozwiń zwiń