Nowa wersja znanego przeboju. Paulla: najpiękniejszy hołd dla Krzysztofa Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 16:44
Paulla opublikowała własną wersję utworu "To co dał na świat". - Nie chcę porównywać się z wersją Krzysztofa Krawczyka, bo jego była jedyna (w swoim rodzaju - red.), natomiast moja jest tym, co mi w duszy gra - mówi w Programie 1 Polskiego Radia piosenkarka.
Paulla
PaullaFoto: TVP2/Agencja Forum

Piaseczny Andrzej Lato z Radiem 1200x660.jpg
Andrzej Piaseczny o albumie "50/50": otwieram się na nowe rzeczy
Posłuchaj
12:14 2021_05_04 13_23_11_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Paulla: tak jest na całym świecie, że śpiewamy piosenki i covery tych największych gwiazd i naszych idoli (Muzyczna Jedynka)

Krzysztof Krawczyk był niezwykłym artystą, który swoją twórczością łączył pokolenia. Jego odejście nadal wzbudza w nas wielki smutek. Hołd temu wielkiemu piosenkarzowi postanowiła złożyć Paulla, która zaprezentowała swoją interpretację przeboju Krzysztofa Krawczyka "To co dał na świat" z 1979 roku.

Źródło: Paulla/"To co dał nam świat"

Dlaczego właśnie ta piosenka?

- Tak jest na całym świecie, że śpiewamy piosenki i covery tych największych gwiazd i naszych idoli. Wybrałam też tę piosenkę, ponieważ jestem odtwórcą i staram się zawsze wybierać takie numery, z którymi chociaż w jakimś stopniu mogę się utożsamiać. To jest dla mnie bardzo ważne. Publiczność można oszukać raz, drugiej szansy już nie ma – twierdzi Paulla.

Paulla przyznaje, że spotyka się z pozytywnym odbiorem jej interpretacji utworu "To co dał nam świat".

- Chciałam podkreślić, że absolutnie nie chcę porównywać się z wersją Krzysztofa Krawczyka, bo jego wersja była jedyna (w swoim rodzaju - red.), natomiast moja jest tym, co mi w duszy gra. Chciałam też złożyć panu Krzysztofowi najpiękniejszy hołd. To jest moja wersja dla niego - wyjaśnia artystka.

Była rozczarowana zakulisowym życiem

Paulla zdradza, że jeszcze niedawno była w pewien sposób wycofana z życia publicznego. - Złapałam zadyszkę i byłam trochę rozczarowana zakulisowym życiem muzycznym. Nie jestem zwierzęciem showbiznesowym i zawsze interesowała mnie ta strona twórcza, czyli śpiewanie, praca w studiu i koncerty, a niekoniecznie bywanie i celebrycka strona mojego zawodu - opowiada piosenkarka.

Paulla nie ukrywa, iż miała nadzieję, że można być popularną piosenkarką, a jednocześnie nie być celebrytką. Teraz postanowiła znowu "pokazać się ludziom". - Mam w planach trzy single do końca roku. W czerwcu w klubowej odsłonie, we wrześniu ballada, którą napisał dla mnie Adam Konkol, a potem jeszcze świąteczna piosenka - dodaje Paulla.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke 

Gość: Paulla (piosenkarka)

Data emisji: 4.05.2021 

Godzina emisji: 13.23

DS

Czytaj także

Beata Majcher: Zakopane jest muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 16:21
W związku z 17. Wiosną Jazzową w piątek (30.04) nad Zakopanem latał dron o nazwie "Jaskółka", sącząc z własnych głośników synkopowane rytmy. - W Zakopanem wszystko jest muzyką - przekonuje Beata Majcher, dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury. Ma nadzieję, że dron to symbol otwarcia, końca lockdownu, i teraz będzie już tylko lepiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Kowalski - człowiek od wiosny

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 16:25
Muzyk we wszystkich wywiadach przekonuje, że wiosna jest w nim. Ma o tym świadczyć utwór "Wiosna we mnie", przygotowany na planowaną pierwszą płytę. Piosenka została upubliczniona w listopadzie. - Czułem, że w listopadzie jest potrzeba przekazania ludziom utworu, który daje światło, daje nadzieję - mówi.
rozwiń zwiń