Martin Lange: chcemy pokazać swoją wrażliwość

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 17:34
Dotychczas działali oddzielnie, a jednak postanowili połączyć siły. Martin Lange to duet, który wkrótce na dobre może zagościć na polskiej scenie muzycznej. Wszystko, czego dokonali do tej pory, traktują jako punkt wyjścia. - Nie kładziemy jakiejś "grubej kreski" - przyznają zgodnie w Programie 1 Polskiego Radia Michał Lange i Marcin Makowiec.
Martin Lange
Martin LangeFoto: osiemdziewiec/mat. prasowy

Czytaj też:
kozidrak beata_1200.jpg
"Myślałam o szachach naszego życia". Beata Kozidrak o nowej piosence

Michał Lange i Marcin Makowiec na rynku muzycznym nie są debiutantami: mają za sobą współpracę m.in. z Kasią Lis, Reni Jusis i Dawidem Kwiatkowskim. Teraz jednak powracają z pierwszym w pełni autorskim projektem, duetem Martin Lange. O swoich planach opowiedzieli w "Muzycznej Jedynce".

Posłuchaj
15:36 PR1_AAC 2021_05_07-13-16-03(1).mp3 Marcin Makowiec i Michał Lange wracają na scenę w duecie Martin Lange (Muzyczna Jedynka/Jedynka)

Bez odcinania się od korzeni

Goście Jedynki podkreślili, że nie traktują nowego przedsięwzięcia jako całkowitej nowości i odcięcia się od swojej muzycznej przeszłości. - Nie oddzielamy się totalnie od produkcji i pracy z innymi artystami, żeby po prostu zająć się swoim. My chcemy pokazać swoją wrażliwość i przekazywać ją za pomocą projektu Martin Lange, bo to jest coś, co będzie najbardziej nasze - mówi Michał Lange.

Michał Lange dodaje, że to, przy czym dotychczas pracowali, pozwoliło im się rozwinąć, a echa dotychczasowych doświadczeń pobrzmiewają w tym, co zaproponują na najnowszej płycie duetu. - Można coś z tych współprac usłyszeć w naszych utworach z tego względu, że my się przy współpracy z innymi artystami uczymy. Czerpiemy od nich. I to wszystko łączy się na tej nowej płycie - podkreśla Michał Lange.

Zew wolności

Czytaj też:
Piaseczny Andrzej Lato z Radiem 1200x660.jpg
Andrzej Piaseczny o albumie "50/50": otwieram się na nowe rzeczy

Obaj artyści wywodzą się z Trójmiasta, a wydawca najnowszego albumu przyznaje, że północny klimat czuć w twórczości Martina Lange. Choć sami twórcy przyznają, że daleko im do artystów alternatywnych, to nie kryją pewnych inspiracji. - Trójmiasto jest miastem wolności, otwartości i przez to słuchając naszej płyty, można też odnieść wrażenie w niektórych piosenkach, że aranże są bardziej ascetyczne. Jak to się mawia górnolotnie, "z powietrzem" - przyznaje Marcin Makowiec.

Martin Lange to jednak nie tylko muzyka. Istotne wydają się efekty wizualne, będące częścią konkretnej strategii i wizji. - Zwracamy uwagę na estetykę wszystkiego, co nas otacza i bardzo przywiązujemy do tego wagę. Chcemy, żeby wszystko było jak najbardziej spójne i jak najbardziej oddawało klimat danego kawałka i całej płyty - mówią.

Jednocześnie zaznaczają, że kluczem do satysfakcjonujących efektów jest zrozumienie w zespole.

YouTube/Martin Lange

Płyta wkrótce

W czwartek (6.05) duet opublikował teledysk do utworu "Kłamiesz". To już drugi zaprezentowany singiel, a występuje w nim aktor Tomasz Kot. - Zaufaliśmy w stu procentach reżyserowi, czyli Maciejowi Birutowi, który wszystkim zarządzał. Mieliśmy do niego tak duże zaufanie po tym wszystkim, co nam przedstawił w konspektach, w projektach (...), że mieliśmy jakieś wyobrażenie. Generalnie dwa miesiące przed startem zdjęć wiedzieliśmy, że to będzie coś wielkiego - podsumowują goście Programu 1 Polskiego Radia.

Choć wciąż nie zapadła decyzja dotycząca tytułu płyty, wiadomo, że na rynku ukaże się jesienią.

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Goście audycji: Michał Lange, Marcin Makowiec (duet Martin Lange)

Data emisji: 7.05.2021

Godzina emisji: 13:20

mg

Czytaj także

Blauka z nowym singlem. "Trefne fanty" zapowiedzią kolejnego albumu?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 16:10
- Styl blaukowy, który udało się nam osiągnąć na pierwszej płycie, jeszcze jest tak niezbadany, że nie będziemy szybko skręcać w inną alejkę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Georgina Tarasiuk. "Trefne Fanty" są zapowiedzią drugiego albumu zespołu Blauka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czasami lubię mocniej zaśpiewać". Daria Zawiałow o nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 16:19
- Moje albumy zawsze są eklektyczne, więc tym razem też nie będzie inaczej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Daria Zawiałow. Piosenkarka zapowiedziała, że jej najnowsza płyta "Wojny i noce" ukaże się już 11 czerwca. Usłyszymy na niej również Dawida Podsiadłę.
rozwiń zwiń