"Chciałem być" w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. Niezwykły koncert ku pamięci Krzysztofa Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 16:40
- 30 maja b.r. w Opolu odbędzie się uroczysty koncert poświęcony Krzysztofowi Krawczykowi. Różni wielcy wykonawcy będą śpiewać jego przeboje - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wokalista Ryszard Rynkowski. 
Ryszard Rynkowski podczas koncertu z cyklu Scena Szpilmana - Jedynka Live
Ryszard Rynkowski podczas koncertu z cyklu "Scena Szpilmana - Jedynka Live!"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Na uroczystym koncercie Ryszard Rynkowski zaprezentuje jeden z największych przebojów zmarłego ponad miesiąc temu Krzysztofa Krawczyka. - Ja sobie wybrałem wielki przebój ostatnich lat pt.: "Chciałem być" - powiedział. 

Posłuchaj
16:22 2021_05_11 13_24_51_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Ryszard Rynkowski o koncercie ku czci Krzysztofa Krawczyka (Muzyczna Jedynka)

 

Krzysztof Krawczyk był jednym z najbardziej znanych polskich wokalistów. Jego kariera artystyczna trwała ponad 50 lat. Należał do najczęściej występujących polskich piosenkarzy.  Zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat. 

źródło: Andrzej Kosmala/Youtube

Zobacz także: 

Historia grupy Vox

Historia formacji zaczęła się w 1978, kiedy to Witold Paszt założył męski kwartet wokalny Vox w składzie: Andrzej Kozioł, Ryszard Rynkowski oraz kuzyni Witold Paszt i Jerzy SłotaJego członkowie występowali wcześniej w amatorskich i półzawodowych zespołach, m.in. "Victoria Singers", "Rh-" i "Sektor A".

Zanim pojawił się na estradzie, przez kilka miesięcy zespół pracował z choreografem, kostiumologiem, lektorem języka angielskiego i reżyserem, przygotowując debiutancki repertuar. Po raz pierwszy wystąpił przed publicznością w kwietniu 1979 na Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu, na której zaprezentował piosenkę „Dwa życia, dwa nieba". - Zespół zaistniał w 1979 roku na scenie w Poznaniu. Wtedy powstawała orkiestra "Alex Band" Aleksandra Maliszewskiego, mieliśmy tam debiut, a potem w czerwcu był festiwal - wspominał gość audycji. 

źródło: Valterus/Youtube

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Gość: Ryszard Rynkowski 

Data emisji: 11.05.2021 r. 

Godzina emisji: 13.20

ans 

Czytaj także

Najpiękniejsze polskie piosenki w wykonaniu Rafała Brzozowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 14:49
W ubiegłą sobotę, 18 kwietnia, Telewizja Polska wyemitowała kolejny z cyklu koncertów "Muzyka na dobry wieczór" - tym razem wystąpił Rafał Brzozowski, który wraz z zaproszonymi gośćmi wykonał polskie utwory z lat 60. i 70.  
rozwiń zwiń