Rafał Brzozowski: przed nami kolejne próbne występy przed Eurowizją

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 16:30
Reprezentantem Polski w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji został Rafał Brzozowski, który wykona utwór "The Ride". Artysta 10 maja br. po raz pierwszy zaprezentował się na eurowizyjnej scenie w Rotterdamie. 
Rafał Brzozowski
Rafał BrzozowskiFoto: Grzegorz Śledź/Polskie Radio

- Ta scena jest dużo większa, mamy schody, których nie mieliśmy podczas ćwiczeń i wiele rzeczy jeszcze trzeba poprawić, ale to są szczegóły - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Rafał Brzozowski. - Teraz skupimy się na próbach, które będą artystycznie pokazywały to wszystko. Mamy próby jutro, a potem 16 maja, więc myślę, że się dobrze przygotujemy - dodaje wokalista. 


Posłuchaj
09:46 2021_05_12 14_23_09_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Rafał Brzozowski: przed nami kolejne próbne występy przed Eurowizją (Muzyczna Jedynka)

 

Uczestnicy tegorocznego konkursu zjeżdżają się do Holandii. Próby artystów z 39 państw rozpoczęły się już w ubiegłym tygodniu. Podczas występu Rafała Brzozowskiego nie zabraknie pirotechniki, wokaliście będą towarzyszyć tancerze, a i on sam będzie się sporo ruszał. Klimat występu jest zbliżony do tego, co zaprezentowano już w teledysku do "The Ride".

Rafał Brzozowski utwór "The Ride" wykona podczas drugiego półfinału Eurowizji w Rotterdamie. Odbędzie się on w czwartek 20 maja. Jeżeli reprezentantowi Polski uda się zająć miejsce w pierwszej dziesiątce, ponownie będziemy mogli zobaczyć go na eurowizyjnej scenie podczas wielkiego finału, który jest zaplanowany na sobotę 22 maja.

Eurowizja a publiczność

Z uwagi na trwającą pandemię wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym. Czy na sali będzie obecna publiczność? - Przed sceną będą siedziały głównie reprezentacje państw, mamy oddzielne miejsca, w specjalnych odległościach. Będziemy oglądać wszystkie występy i czekać na ogłoszenie wyników - podkreśla Rafał Brzozowski. - Mamy deklarację, że część publiczności będzie obecna na hali widowiskowej- informuje.

Zobacz także: 

***

65. Konkurs Piosenki Eurowizji miał się odbyć 12, 14 i 16 maja 2020 w hali Ahoy w Rotterdamie. 18 marca 2020 Jon Ola Sand ogłosił, że konkurs zostanie odwołany w wyniku pandemii koronawirusa. W dzień niedoszłego finału konkursu (16 maja) odbył się koncert "Światło dla Europy" w którym zostały uhonorowane piosenki, które miały brać udział w konkursie w tym roku.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Rafał Brzozowski

Data emisji: 12.05.20121 r.

Godzina emisji: 14.23

mat. prasowe/IAR/ans

Czytaj także

Monika Kuszyńska: Eurowizja to wielkie wydarzenie i ogromne oczekiwania

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2015 17:04
- Zdrowo jest mieć dystans i każdego dnia nad tym pracuję. W Wiedniu z pewnością pojawi się ból brzucha, ale tak już mam, trudno - mówi wokalistka, która będzie reprezentować Polskę.
rozwiń zwiń