"Patrzymy ufnie do przodu". Lider zespołu IRA o nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 16:27
IRA właśnie powraca z dwunastą płytą studyjną. - Patrzymy ufnie do przodu, myśląc o jutrze i o tym, że musi ono przynieść coś dobrego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym albumie zatytułowanym "Jutro" lider zespołu Artur Gadowski. Jak mija czas pandemii dla tej popularnej formacji?
Artur Gadowski
Artur GadowskiFoto: Lukasz Dejnarowicz/Agencja Forum

Beata Kozidrak Forum 1200.jpg
"Myślałam o szachach naszego życia". Beata Kozidrak o nowej piosence
Posłuchaj
15:23 2021_05_14 14_22_51_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Już sama okładka mówi wiele o albumie pt. "Jutro" (Muzyczna Jedynka)

Pandemia koronawirusa mocno dała się we znaki wszystkim artystom. - Czekam z utęsknieniem, pewnie tak jak wielu moich kolegów, że w końcu będziemy mogli wyjść na scenę i wystąpić przed publicznością - przyznaje Artur Gadowski.

Gość Jedynki, jak zdradza, postanowił wykorzystać "muzyczny lockdown" na realizowanie swoich pasji. - Teraz trochę fotografuję, natomiast wcześniej więcej filmowałem, czego owoce były widoczne w teledyskach - opowiada.

Źródło: IRA/"Kruki"

Solowa tylko w internecie

Sporo czasu spędził również nad solowymi utworami. - Na razie to zostaje w internecie. Może kiedyś zbiorę te wszystkie piosenki, pomysły i powstaną jeszcze jakieś nowe w tzw. przyszłości. Może też wydam kolejną solową płytę, ale w tej chwili nie myślę o tym - twierdzi Artur Gadowski.

Piosenkarz uważa, że jego solowe utwory przenikają się z repertuarem formacji IRA. - Siłą rzeczy elementem łączącym twórczość zespołu i moją własną, jest mój głos. Dlatego często tak jest. Niewiele osób pamięta, że takie piosenki jak "Szczęśliwego Nowego Jorku" czy "Ona jest ze snu" to utwory z mojej solowej płyty, a nie zespołu IRA - słyszymy.

Źródło: IRA/"Zimowa"

Premiera nowej płyty

Artur Gadowski poświęcił także wiele czasu na pracę nad dwunastą płytą zespołu IRA. Już sama okładka mówi wiele o albumie pt. "Jutro". Muzycy są na niej dość mocno zaciemnieni, co ma swoją symbolikę.

- To jest obrazek, który pokazuje stan, w jakim tak naprawdę jesteśmy. Już mamy dość tego "zamrożenia", ale patrzymy jednak ufnie do przodu, myśląc o jutrze i o tym, że jutro musi przynieść coś dobrego - wyjaśnia Artur Gadowski.

Do płyty dołączona jest również książeczka, w której można znaleźć specjalne cytaty, m.in. "kto na drobne się rozmieni, nie poskłada już i nie będzie sobą, choćby chciał".

- Na ten pomysł wpadła nasza menedżerka Monika Mysza. Oddałem jej wybór fragmentów tekstów, ponieważ uznałem, że nie jestem w stanie zdecydować, które z nich są dobre i odpowiednie. Ona to zrobiła, koledzy zgodzili się z Moniką, uznali, że są to właściwie fragmenty… i tyle - dodaje piosenkarz.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Artur Gadowski (IRA)

Data emisji: 14.05.2021

Godzina emisji: 14.22

DS

Czytaj także

"Chciałem być" w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. Niezwykły koncert ku pamięci Krzysztofa Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 16:40
- 30 maja b.r. w Opolu odbędzie się uroczysty koncert poświęcony Krzysztofowi Krawczykowi. Różni wielcy wykonawcy będą śpiewać jego przeboje - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wokalista Ryszard Rynkowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Brzozowski: przed nami kolejne próbne występy przed Eurowizją

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 16:30
Reprezentantem Polski w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji został Rafał Brzozowski, który wykona utwór "The Ride". Artysta 10 maja br. po raz pierwszy zaprezentował się na eurowizyjnej scenie w Rotterdamie. 
rozwiń zwiń