Past&Future: na płytę przygotowujemy kilka zaskakujących elementów

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 15:32
Już jesienią ukaże się płyta zespołu Past&Future. - Sytuacja związana z koronawirusem poniekąd umożliwiła nam swobodne kompletowanie materiału i skupienie się w stu procentach na tym produkcie - mówią w Programie 1 Polskiego Radia członkowie grupy.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Carbon Ped

Czytaj też:
Rafał Brzozowski Jedynka 21200 .jpg
Rafał Brzozowski: przed nami kolejne próbne występy przed Eurowizją

Pomysłodawcą powstania grupy Past&Future był Bartosz Skiba. Jak sam mówi, wszystko zaczęło się od szuflady "wypchanej pomysłami muzycznymi". - Podzieliłem się pomysłem z moim bratem Mateuszem, który jest gitarzystą zespołu i Dawidem Gnackiem, klawiszowcem. Entuzjastycznie zareagowali na to, żebyśmy popróbowali razem pomuzykować - wspomina.

Posłuchaj
06:18 Jedynka/Muzyczna Jedynka - 13.05.2021 Past&Future Jesienią ukaże się nowy album grupy Past&Future (Muzyczna Jedynka/Jedynka)

Most między gatunkami

Nazwa grupy nie jest przypadkowa. Jej członkowie łączą w swojej twórczości przeszłość i melodyjność lat ubiegłych z przyszłością i współczesnymi możliwościami elektroniki. - Będziemy się starać wykorzystywać wszystkie te elementy. Mogę powiedzieć, że będzie słychać inspiracje lat 80. i 90. Osobiście lubię wykrzyczane wręcz refreny w stylu Stinga czy Janusza Panasewicza. Ale zostawiamy sobie furtkę w postaci słowa "future" - deklaruje gość "Muzycznej Jedynki". Korzystanie z nowych sposobów wyrazu ma pomóc w rozwoju zespołu.

Czytaj też:
rynkowski ryszard koncert 1200x660 hp.jpg
"Chciałem być" w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. Niezwykły koncert ku pamięci Krzysztofa Krawczyka

Klasyczne elementy widać w najnowszym teledysku. - Tak sobie pomyślałem, że nigdy nie miałem na sobie golfu. Dlatego bardzo się ucieszyłem z tego powodu, że taki pomysł padł. A co będzie? Tego jeszcze nie wiadomo, jeśli chodzi o przyszłość, o kierunek, w jakim pójdziemy - mówi Jonasz Stępień, wokalista i gitarzysta. Za realizację klipu odpowiada perkusista, Rafał Inglot. - To miało być celowe nawiązanie do poprzednich epok. Do Beatlesów czy nawet naszych rodzimych Czerwonych Gitar - dodaje Skiba.

Wkrótce album

Debiutancka płyta Past&Future ma ukazać się jesienią tego roku. Zapowiada ją singiel "Wygodnie", choć z uwagi na wciąż ewoluujący charakter grupy nie należy odczytywać go jako reprezentatywnego dla całego wydawnictwa. - Użyliśmy w tej piosence bardzo bezpiecznych środków. Jest to ogólnie rozumiana muzyka popowa, ale na płytę przygotowujemy kilka elementów zaskakujących. Będzie bardziej rockowo, bardziej elektronicznie - zapowiadają goście audycji.

YouTube/Past&Future

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadząca: Anna Will

Goście: Jonasz Stępień i Bartosz Skiba (Past&Future)

Data emisji: 13.05.2021

Godzina emisji: 13.20

mg

Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przebojowy początek wieczoru

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 19:15
– Początek piątkowego wieczoru wypada zapełnić samymi przebojami – zadeklarował na początku audycji Jędrzej Kodymowski. A prezentowana muzyka zapewniła idealne przejście do strefy weekendowego relaksu.
rozwiń zwiń