Andrzej Rybiński: jestem szczęśliwy, że na koncercie mogą być widzowie

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 17:52
Andrzej Rybiński cieszy się na zbliżający się koncert z udziałem publiczności. Nie kryje, że pozytywne nastawienie do świata powoduje, że czas pięknie przemija. A w najnowszej jego piosence możemy usłyszeć, że pokochał wieś. - To jest taka pandemiczna piosenka, z której można dowiedzieć się, że wieś jest nieodległym miejscem, gdzie wszystko jest wolne i szerokie - mówi.
Andrzej Rybiński
Andrzej RybińskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Rafał Brzozowski PR1 1200
"Jesteśmy w stanie zrobić światowej klasy show". Rafał Brzozowski o Eurowizji

Andrzej Rybiński przekonuje, że piosenka jest prosta, a chciał w niej ująć wszystko, do czego człowiek w tym zamknięciu tęsknił. - Ja mam to szczęście, że mieszkam daleko od dużego miasta i to jest odzwierciedlenie mojego nastroju - wyjaśnia. Dla niego wieś jest piękna, choć zastrzega, że rolnicy mogą mieć na ten temat inne zdanie. Dlatego piosenka nosi tytuł "Kocham wieś".


Posłuchaj
14:58 2021_05_18 14:22:12:PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Danuta Błażejczyk i Andrzej Rybiński o koncercie z udziałem publiczności (Muzyczna jedynka)

 


artur gadowski forum 1200
"Patrzymy ufnie do przodu". Lider zespołu IRA o nowej płycie

Do rozmowy przyłączyła się Danuta Błażejczyk, która zaprosiła słuchaczy na jubileusz jej 35-lecia pracy artystycznej. Jubileusz odbędzie się 21 maja w Domu Kultury "Kadr" w Warszawie, a główną gwiazdą będzie Andrzej Rybiński.

Po poluzowaniu obostrzeń pandemicznych możliwa jest organizacja koncertów z udziałem publiczności, choć liczba widzów jest ograniczona do stu. - Jestem przeszczęśliwa, że zamiast streamingu będą widzowie - mówi piosenkarka. - Ja też - wtóruje jej Andrzej Rybiński. W trakcie koncertu zabrzmi premierowo piosenka "Na rozstajach".

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Goście: Danuta Błażejczyk (piosenkarka, prezes Fundacji Apetyt na Kulturę), Andrzej Rybiński (piosenkarz)

Data emisji: 18.05.2021 r. 

Godzina emisji: 14.22

ag


Czytaj także

Andrzej Rybiński: muzyka była odskocznią od szarzyzny

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 13:43
- Świat był szary, a moje piosenki dawały ludziom odrobinę radości - mówi artysta w cyklu "Już taki jestem" w audycji "Piąta pora roku". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

K.A.S.A. o piosenkach A. Rybińskiego: melodia i nastrój są ich główną siłą

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 14:00
- Jak już miałem plan na piosenkę, która kojarzyłaby się z głosem Andrzeja Rybińskiego, to tylko bałem się, czy zaakceptuję ten pomysł - mówi Krzysztof K.A.S.A. Kasowski. Artyści wspólnie nagrali utwór "Siła melodii". Czy w przyszłości zostanie zapamiętany tak jak ich pozostale hitowe piosenki?
rozwiń zwiń