To podsumowanie ostatnich 10 lat zespołu Enej. Piotr Sołoducha o płycie "Idealny sen"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 17:21
Lider zespołu zastrzega, że jego członkom doskwiera brak bezpośredniego kontaktu ze słuchaczami, ale mimo to w pandemicznej rzeczywistości grupa odnalazła się bardzo dobrze. - Wydaliśmy nową płytę "Idealny sen" - wyjaśnia. Miniony rok został spędzony bardzo pracowicie i Enej nie może już się doczekać spotkań z publicznością.
Piotr Sołoducha
Piotr SołoduchaFoto: Michal Kazmierczak/Agencja Forum

prasowe enej 1200.jpg
Enej z wyjątkową płytą. "Odkrywamy nasze muzyczne dusze"

Płyta "Idealny sen" to podsumowanie 10-letniego okresu, jaki upłynął od pierwszego wielkiego przeboju grupy "Radio Hello". - 10 lat tego wszystkiego, co się zdarzyło w naszym zespole, w naszym życiu, mogliśmy tylko o tym marzyć, a to udało się i wymarzyć, i zrealizować - mówi.


Posłuchaj
15:02 2021_05_19 14_27_54_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Piotr Sołoducha o płycie "Idealny sen" podsumowującej 10 ostatnich lat zespołu Enej (Muzyczna Jedynka)

 


soloducha piotr ortynski miroslaw_001902.jpg
Nowa piosenka zespołu Enej. "Pokazuje nas z trochę innej strony"

Piotr Sołoducha wyjaśnia, że płyta to podsumowanie tego, jaką drogę przeszedł Enej, jak obecnie brzmi. Zaznacza, że od początku zespół miał ciągoty folkowe, choć nie zawsze jest to w piosenkach od razu słyszalne. A ponieważ grupa jest dwukulturowa, więc jej twórczość krąży między folkiem, rockiem i popem.

Muzyk zapewnia, że Enej nie zamierza osiadać na laurach i ma jeszcze wiele planów do zrealizowania. - Najbardziej nam się marzą przepiękne duety z innymi artystami - wyjawia. Bardzo chcieliby zagrać wspólnie z Goranem Bregoviciem, zwłaszcza że na dwóch jego koncertach w Olsztynie i Zabrzu grali jako suport.

Czytaj także:

Członkowie zespołu szukają cały czas inspiracji i to nie tylko w polskiej muzyce. Gość Programu 1 Polskiego Radia przyznaje, że zespołowi przychodzi najłatwiej tworzyć ballady. Być może związane jest to z ich tradycją i kulturą, szczególnymi muzycznymi związkami z klimatami ukraińskimi, a także umuzykalnieniem, wyniesionym z rodzinnych domów. Piotr Sołoducha przyznaje, że ma słabość do ballad, z przyjemnością je tworzy i gra. - Namawiam chłopaków, żeby taki utwór znalazł się na płycie i koncercie, żeby pokazał nas w innych barwach i charakterze scenicznym - mówi.

W książeczce dołączonej do płyty są zdjęcia pokazujące, ile wydarzyło się w życiu artystycznym zespołu. - To też wspomnienie dla nas, chłopców, którzy mają już inne doświadczenie sceniczne i życiowe, a chłopców 10 lat temu - wyjaśnia.

 EnejOficjalny/Youtube

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadząca: Anna Will

Gość: Piotr Sołoducha (lider zespołu Enej)

Data emisji: 19.05.2021

Godzina emisji: 14.27

ag
Zobacz więcej na temat: Enej Anna Will

Czytaj także

Past&Future: na płytę przygotowujemy kilka zaskakujących elementów

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 15:32
Już jesienią ukaże się płyta zespołu Past&Future. - Sytuacja związana z koronawirusem poniekąd umożliwiła nam swobodne kompletowanie materiału i skupienie się w stu procentach na tym produkcie - mówią w Programie 1 Polskiego Radia członkowie grupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zmierzam w kierunku alternatywnego popu". Magda o swojej muzyce

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 15:30
- Nadszedł ten czas, żeby w końcu pokazać szerszej publiczności coś swojego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Magda. Piosenkarka znana dotąd m.in. ze śpiewania coverów, postanowiła pójść w kierunku alternatywnego popu.
rozwiń zwiń