"Na tej płycie zamknąłem wiele uczuć". Marcin Maciejczak o debiutanckim albumie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 16:25
Marcin Maciejczak, zwycięzca ubiegłorocznej edycji programu "The Voice Kids", spełnił swoje marzenie i nagrał singiel z Natalią Nykiel. "Ciepły front" jest zapowiedzią debiutanckiego albumu artysty zatytułowanego "Tamte dni". - Na tej płycie zamknąłem wiele uczuć, emocji i też pewien rozdział w moim życiu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia.
Marcin Maciejczak i Natalia Nykiel
Marcin Maciejczak i Natalia NykielFoto: TVP/Mariusz Przygoda/Agencja Forum

TULIA i Zbigniew Zegler - S15 nagranie 1200.jpg
Nowa płyta "Półmrok". Tulia: ta opowieść jest słodko-gorzka
Posłuchaj
18:20 2021_05_21 13_12_32_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Zdaniem Natalii Nykiel "Ciepły front" zawiera w sobie bardzo pozytywny przekaz, którego potrzeba nam szczególnie w obecnych czasach (Muzyczna Jedynka)

Rzadko zdarza się, że uznana piosenkarka decyduje się na nagranie wspólnego utworu ze swoim fanem. Tak jednak było w przypadku Natalii Nykiel i Marcina Maciejczaka, którzy nagrali wspólnie utwór "Ciepły front".

- Spodobała mi się ta piosenka. Tak samo spodobało mi się także to, że Marcin, chyba po usłyszeniu mojego "Atlantyku" z zeszłego roku, zaproponował mi utwór delikatnie nawiązujący do gitarowego grania. Marcin jako debiutant ma w sobie to "coś", co mnie bardzo interesuje w kontekście tego, co wydarzy się z nim później. Stwierdziłam, że będzie fajnie dołożyć swoją cegiełkę do jego sukcesu i zobaczyć, jak to się rozwinie - zdradza Natalia Nykiel.

Zdaniem Natalii Nykiel "Ciepły front" zawiera w sobie bardzo pozytywny przekaz, którego potrzeba nam szczególnie w obecnych czasach.

Źródło: Marcin Maciejczak/Marcin Maciejczak i Natalia Nykiel, "Ciepły front"

Debiutancka płyta "Tamte dni"

Marcin Maciejczak zapowiada, że premiera jego debiutanckiego albumu planowana jest na 11 czerwca. Na płycie "Tamte dni" pojawi się wiele gitarowych numerów. Można również spodziewać się przejścia po różnych gatunkach.

- To będzie taka podróż na tej płycie. Zaczyna się od trochę nostalgicznych numerów, a na końcu pojawiają się bardziej elektroniczne brzmienia (…). Myślę, że w tym albumie zamknąłem wiele uczuć, emocji i też pewien rozdział w moim życiu. Rozdział bardziej związany z pewną osobą i historią, która mnie spotkała. Jest to jakby moja pamiątka - zauważa Marcin Maciejczak.

W twórczości laureata "The Voice Kids" przeważają smutne emocje. Z czego wynika ta melancholia? - Wydaje mi się, że może trochę z mojej dojrzałości i braku chęci do śpiewania takich trochę wesołkowatych utworów. Ne zamykam się jednak w jednym stylu, bo trzeba próbować wszystkiego, ale chciałem, żeby pierwsza płyta skłaniała do refleksji oraz żeby każdy mógł się zatrzymać i odciąć się od rzeczywistości - twierdzi Marcin Maciejczak.

Co dalej?

Natalia Nykiel nie wyklucza wspólnego występu na żywo z Marcinem Maciejczakiem. - Bardzo chętnie, ale to bardziej kwestia tego, co wydarzy się w branży koncertowo-eventowej. Bardzo chciałabym wrócić na scenę i to jest aktualnie moje największe marzenie - wyjaśnia Natalia Nykiel.

- Na razie mamy zaplanowany debiutancki koncert i tym teraz żyję codziennie. Odbędzie się on 29 czerwca na warszawskiej Pradze - zapowiada Marcin Maciejczak.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Goście audycji: Marcin Maciejczak, Natalia Nykiel (piosenkarze)

Data emisji: 21.05.2021

Godzina emisji: 13.20

DS

Czytaj także

"Patrzymy ufnie do przodu". Lider zespołu IRA o nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 16:27
IRA właśnie powraca z dwunastą płytą studyjną. - Patrzymy ufnie do przodu, myśląc o jutrze i o tym, że musi ono przynieść coś dobrego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym albumie zatytułowanym "Jutro" lider zespołu Artur Gadowski. Jak mija czas pandemii dla tej popularnej formacji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Past&Future: na płytę przygotowujemy kilka zaskakujących elementów

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 15:32
Już jesienią ukaże się płyta zespołu Past&Future. - Sytuacja związana z koronawirusem poniekąd umożliwiła nam swobodne kompletowanie materiału i skupienie się w stu procentach na tym produkcie - mówią w Programie 1 Polskiego Radia członkowie grupy.
rozwiń zwiń