"Dobra czarodziejka". Nowa piosenka Skubasa z dedykacją dla mamy

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 17:10
"Dobra Czarodziejka" - taki tytuł nosi nowa piosenka Skubasa, którą artysta opublikował 26 maja. Utwór jest dedykowany mamie muzyka. Piosence towarzyszy niezwykły klip, który składa się w całości z przesłanych przez fanów wokalisty zdjęć, na których pozują ze swoimi mamami. 
Skubas
Skubas Foto: Darek Kawka/Polskie Radio

Tekst do piosenki "Dobra Czarodziejka" napisała Ida Dzik, a muzykę skomponowali Radosław Skubaja (czyli Skubas) i Jurek Zagórski.

źródło: KayaxTV/Youtube 

Na antenie radiowej Jedynki artysta zdradza, że w najbliższym czasie panuje wydać kilka nowych utworów. - Najprawdopodobniej postawię na wydawanie singli, bo w dzisiejszych czasach ma to większy sens i częściej można o sobie przypominać - mówi Skubas. 

Posłuchaj
12:24 2021_05_28 13_21_14_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 "Dobra czarodziejka". Nowa piosenka Skubasa z dedykacją dla mamy (Muzyczna Jedynka)

 

6 lat przerwy 

Pół roku temu światło dzienne ujrzał trzeci album wokalisty pt. "Duch". Poprzednia płyta - "Brzask" - swoją premierę miała w 2014 roku. - Nowa płyta brzmi dużo lepiej od poprzednich, jest bardziej dopracowana - stwierdza gość audycji. - Jeżeli chodzi o kwestie realizacyjne czy brzmieniowe, to może jest w tych moich starszych albumach tzw. prymitywizm, a jeżeli chodzi o emocje, to mają duży ładunek. Lubię do nich wracać bardziej na koncertach niż w formie audio - dodaje. 

Współpraca z Basią Adamczyk i Idą Dzik 

Autorkami tekstów do piosenek Skubasa są m.in. Basia Adamczyk i Ida Dzik. Jak rozpoczęła się współpraca z artystkami? - Uważam, że piszę całkiem niezłe melodie, ale nie miałem takiej śmiałości i pewności w pisaniu tekstów i szukałem zawsze ludzi, którzy dobrze posługują się słowem, takich jak np. Basia Adamczyk - przyznaje rozmówca Zbigniewa Zeglera. - Z Idą Dzik spotkałem się na zajęciach, które ona prowadziła z pisania tekstów. Poszedłem na nie z ciekawości i tak się poznaliśmy - opowiada. 

Zobacz także: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Gość: Radosław Skubaja (Skubas) 

Data emisji: 28.05.2021 r. 

Godzina emisji: 13.21

mat. prasowe/ans

Czytaj także

"Moniuszko 200". Kasia Moś: muzyka klasyczna była w naszym życiu od maleńkości

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 15:51
Rok 2019 był w Polsce Rokiem Stanisława Moniuszki. Jednym z wydarzeń towarzyszących był wyjątkowy koncert Kasi Moś w sali NOSPR w Katowicach. Zapis wydarzenia ukazał się na płycie "Moniuszko 200".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Wypych i Gang Tango z najpiękniejszymi tangami świata

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 18:58
Płyta "Tanga świata" została nagrana z udziałem znakomitego skrzypka Robiego Lakatosa. Jest to 15 najwybitniejszych arcydzieł tego rodzaju muzyki z różnych krajów, Polskę reprezentują utwory "Tango Milonga" i "Ta ostatnia niedziela". - Premiera jest planowana w sierpniu - mówi Sebastian Wypych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Wierzcholski: blues jest prostym gatunkiem. W udany sposób można go łączyć z innymi

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 16:50
- Lubię eksperymentować. Blues jest prostym gatunkiem, a dzięki tej prostocie można go połączyć w udany sposób z innymi gatunkami. Na płycie "Amazonia" staram się to robić - mówi w "Muzycznej Jedynce" Sławomir Wierzcholski, wokalista, autor tekstów, założyciel grupy Nocna Zmiana Bluesa. 
rozwiń zwiń